Tajemství domácí péče o vždyzelenou Mirt Communis

Myrtle communis nebo obyčejnýje běžná stálezelená rostlina.Je velmi oblíbená mezi zahradníky a milovníky pokojových květin a často se vyskytuje mezi milovníky bonsaje.

domovskou zemí myrty jsou země Středozemního moře - jižní Evropa a severní Afrika.

)

Obecný popis

Myrtle communis za přirozených podmínek obvykle dorůstá do výšky 3-5 metrů.V bytech má tato květina výšku 50-60 centimetrů, příležitostně dorůstá až 1 metr.

Rostlina je strom s pevnými, hustými listy až do délky 5 centimetrů, z nichž se získávají éterické oleje.Ty jsou široce používány v parfémovém průmyslu a medicíně.

Myrtle je oblíbený pro výzdobu interiérů v bytech a kancelářích a vytváří krajinu na osobních pozemcích.Roste pomalu, ve srovnání s jinými pokojovými rostlinami - za příznivých podmínek může být jeho roční růst jen 10-15 centimetrů.

Toleruje stříhání, takže příliš velké květy mohou být řezány, včetně toho, aby byla korunce potřebný tvar.

Myrtle communis má léčivé vlastnosti.Esenciální páry mohou zabít až 80% mikrobů, které jsou v místnosti, včetně těch, které způsobují angínu a tuberkulózu.Aktivně se používá v homeopatii.

Foto

Vizuálně vidět květ Myrtle Communis na následující fotografii:

[[PDN 36]

Domácí péče

Domácí péče o komunismus v komunitě nevyžaduje zvláštní péči.Květina je náročná z hlediska vytváření optimálních podmínek a nemusí majiteli odpustit zapomenuté zalévání, nedostatek hnojení nebo příliš suchý vzduch.

Funkce péče po zakoupení

Myrtle je velmi citlivý na podmínky během adaptačního období. Květina tedy po koupi často odhodí listí v souvislosti se změnou skleníkových podmínek na pokojovou. V tomto případě se doporučuje postříkat jej kyselinou jantarovou nebo Epin a dočasně ji umístit pod vak.

Dále musí být rostlina vysílána každý den (aby se zabránilo průvanu!), Aby se zajistil příchod rozptýleného jasného světla. Během adaptačního období se snažte neměnit osvětlení, režim zavlažování ani frekvenci stříkání.

Osvětlení

Pro úspěšný rozvoj společného myrty je nezbytné zajistit příchod velkého množství rozptýleného světla. Krátkodobý účinek přímých paprsků bez problémů převede , ale při umístění hrnce na jižní stranu bytu je třeba v létě přemýšlet o dodatečné ochraně.

POZOR! Optimální umístění myrty je na západní nebo východní straně.Tam dostane dostatek světla bez rizika popálení.Můžete ji umístit na severní okno, ale může to ovlivnit kvalitu květu.

květina může okamžitě určit nedostatek světla - její větve budou tenké, listy budou malé, řídké a získají světle zelený odstín.Když přenášíme myrtu z temné zóny do více osvětlené, nelze to udělat náhle - musí být postupně zvyklá na zvýšené množství světla.

Teplota

Pro růstv letním období je nutná mírná teplota - v rozmezí + 18-20 stupňů. Alev zimě je naopak vhodné, aby myrta měla teplotu + 6-8 stupňů. V tomto případě bude v létě bohatě a krásně rozkvétat.

Pokud vlastník nemá možnost vytvořit takové podmínky pro zimovací období, může rostlina tuto dobu dobře trávit v normální místnosti, ale pak musí být opatrně napojena a postříkána.

Bez tohotov zimě květ pravděpodobně ztratí všechny listy, ale není nebezpečný. Je důležité pokračovat v zalévání a na jaře zase zezelená, letos však nebude rozkvétat.

Vlhkost

Myrtle Communis miluje vlhkost, a proto musí být neustále stříkána od jara do podzimu.V zimě to není podle teploty místnosti nutné.

Zavlažování

Je nutné vyrábět pouze stojatou vodou, nepoužívat chlorované ani tvrdé. Mezi jarem a podzimem dochází k hojnému zalévání, když půda zaschne.V zimě, při teplotních podmínkách (+ 6–8 stupňů), je zalévání vzácné, omezené, jinak důkladné. Přeměna země na suchou hrudku nesmí být povolena , ale pokud anoPokud k tomu dojde, doporučujeme ponořit celý hrnec do vody.

Takénadměrné zavlažování a stagnace vody v květináči poškozují myrty- to může vést k hnilobě kořenového systému, poškození bakteriemi a houbami.Po zalévání musí být voda z pánve vypuštěna.

POZOR! Dobrým vodítkem pro potřebu zalévání jsou špičky větví.V tu chvíli, kdy Země začne vysychat, padají.Pokud vynecháte zalévání, pak větve konečně uschnou a rostlina upustí listí.

Kvetoucí

Květy Myrtle s voňavými bílými květy, které se objevují na začátku léta.Intenzita květu se může snížit kvůli nepříznivým zimním podmínkám, nadměrnému sekání mladých rostlin.Pěstuje se ze semenea začíná kvitnout po 3-5 letech života.

Znečišťování lze provádět štětcem.Pokud byl postup úspěšný, objeví se na podzim tmavě modré šťavnaté bobule.Při zrání mohou být z nich získána semena, která jsou následně použita pro reprodukci.

Hnojiva (vrchní obvaz)

Pro stimulaci růstu lze vrchní obvaz provádět od jara do podzimu, jednou za dva týdny.V tomto případě se používají organická nebo minerální hnojiva. V zimním období není vrchní obvaz nutný. Nedoporučuje se používat směsi obsahující vápno.Po výsadbě musí být aplikace hnojiva pozastavena na 1-1,5 měsíce.

Transplantace

Nejlepší čas na to je brzyjaro, před začátkem období květu. Mladé rostliny musí být znovu vysazeny každý rokvýběrem květináče o 2-3 cm více než ten předchozí.Během operace je důležité nevykopávat základnu kmene do země.V budoucnu můžete postup provádět jednou za 2-3 roky, měnit horní a dolní vrstvu půdy a naplnit čerstvou drenáž.Optimální složení půdy je jedna část rašeliny, humusu a písku a dvě části půdy.

POZOR! K odvodnění se nejlépe používá expandovaná hlinka nebo omyté oblázky.V žádném případě nemůže být pro tyto účely použita pěna - je zhutněna pod tlakem půdy, brání jí v dýchání, což vede k okyselení a rozkladu kořenů.

Výsadba

Provádí se pomocí semen a procesů.Semena se vysejí na půdu, načež se na ni nalije tenkou vrstvou.Klíčení semen myrty je 1-2 týdny po výsevu.

Výsadba řízky se může provádět kdykoli v roce.Chcete-li to provést, vezměte polo lignifikované řízky o velikosti 5-8 centimetrů, plátek je zpracován stimulátorem tvorby kořenů.

Pěstování

Po výsadbě semen přikryjte nádobu fólií nebo sklem, periodicky větrejte a udržujte teplotu přibližně +19 stupňů., mohou být vysazeny v jednotlivých květináčích.Kvet začíná za 5 let.

Jsou-li řízky zasazeny v květináči, přikryje se filmem nebo sklem a umístí se na teplotu + 18–20 stupňů. Zakořeněné řízky vběhem 3-4 týdnů .Poté mohou být mladé rostliny zasazeny do samostatných květináčů o rozměrech 7 centimetrů.Když kořeny naplní celý kontejner, hrudka se přenese do nového velkého hrnce.

Nemoci a škůdci

Myrtle nelze nazvat příliš jemně, je však citlivý na teplotu vzduchu, vlhkost a světlo.Pokud dojde k narušení, mohou nastat následující problémy:

  • listy zžloutnou, začnou se kadeřit- květina dostává spálení od slunce, je nutné ji chránit před přímými paprsky nebo přemístit na stínované místo;
  • listy jsou malé, bledé barvy- není dostatečné osvětlení, je třeba je přiblížit ke světlu;
  • rostlina upustila listy- jedná se o standardní ochrannou reakci myrty na nepříznivé podmínky.To může zahrnovat nedostatek světla, vysokou teplotu vzduchu a nedostatek zalévání.

Se silným přetečením začíná úpadek základny stonku a kořenového systému a dochází k plísňovým onemocněním.Bohužel v tomto případě je téměř nemožné vyléčit myrtu a umírá.

Některé druhy škůdců, jako jsou roztoči pavouci, molice, hmyz nebo mšice, se mohou objevit v důsledku narušených podmínek.Všechny, s výjimkou strupovitosti, jsou ošetřeny oplachováním tekoucí vodou a insekticidy.

V případě hmyzu z měřítka je třeba najít neporušené výhonky a použít je pro řízky.Zbytek květu bude muset být zničen.

Myrtleje krásná stálezelená rostlina, kterálze použít k pěstování bonsaje.Při údržbě nevyžaduje nadměrné úsilí, nemusí však odpustit zapomenuté zalévání.