Tajemství výnosného podniku, nebo jak pěstovat, pečovat a krmit kuřata brojlerů?

Velmi často mezi letními obyvateli a farmáři s velkými pozemky v domácnosti vyvstává otázka, jak tuto půdu racionálně využívat.

Je vhodné pěstovat brojlerová slepice ve speciálně postavené místnosti na hlubokém vrhu nebo ve speciálně vybavených klecích.

Výhody brojlerových kuřat oproti konvenčním kuřatům se opět nestojí za zmínku.

O tom svědčí čísla a poměrně jednoduchá matematika: běžné kuře se pěstuje 50 dnů a dosahuje pouze půl kilogramu živé hmotnosti, zatímco kuřecí brojler na konci stejného období dává jeden a půl nebo více kilogramů nabídky, výživné.maso.

Brojleři se objevili jako druh kuře díky představě anglických a amerických farmářů jako druh hybridního kuře.Existují různé druhy kuřat brojlerů.

Tyto slepice lze zakoupit buď na drůbežářských farmách, nebo od soukromých obchodníků na trhu.Jak koupit kuřata a jak se o ně starat?

Jak koupit brojlerová kuřata?

Jak bylo správně uvedeno výše, nakupujte chovná kuřata na drůbežářských farmách.Budete se tedy chránit před podvodem, protože kuřata od velkých producentů vytvářejí dobré hygienické podmínky.A to znamená vašepopulace brojlerů nezemře na žádné morové ani infekční onemocnění.

Můžete si také koupit kuřata od jednotlivců, zde máte možnost důkladně prozkoumat, co kupujete.

Kuřata pro výkrm kuřat se obvykle nakupují ve věku prvních deseti dnů od narození.

Při výběru kuře se ujistěte, že je agilní, energický a má jiskřící oči .Nedávejte přednost neživým slepým slepicím se špatnou zbraní.Také se ujistěte, že pupeční šňůra nekrvácí.

Čím je kuře starší, tím dražší to bude stát, protože možnost chovu brojlerů se účinně zvyšuje.

Krmení kuřat doma vyžaduje specifické znalosti nejen o samotných kuřatech, ale také o krmivech.

Chcete-li zjistit složitost chovu nosnic, přečtěte si tento článek.

Rovněž pro začínající zemědělce je relevantní otázka, kolik kuřat by se mělo původně koupit.Nejprve ze všeho vycházejte z toho, jaké prostory v budoucnu přidělíte svému skotu.Mějte na paměti, že efektivní chov kuřat brojlerů spočívá v úmyslném zmenšení prostoru a volném pohybu brojlerů.Zpočátku například mějte na paměti 20 brojlerů na metr čtvereční a s ohledem na prostor vaší farmy kupujte kuřata.

Podmínky zajištění

Pro zemědělce a letní obyvatele s vedlejšími pozemky existuje dobrá volba, za jakých podmínekpěstovat velká kuřata.Chtěl bych však zvážit několik nejčastějších a dokonce i začátečníků.Toto vychovává kuřata na hlubokém vrhu a v klecích.

Zpočátku by měl jakýkoli vedoucí výroby vytvořit podmínky pro brojlery tak, aby kuřata dostala dostatečné množství světla, byla v dobře větrané oblasti a měla velmi málo místa, takže kuřata přibírají na váze rychleji.

Hluboký vrh

Vyžaduje to instalaci domu.Mělo by to býtdobře větrané místo s dobrým větráním, ale udržujícím teplo .Doporučuje se, aby podlaha byla vodotěsná.Chraňte dům předem před všemi druhy hlodavců.

Za tímto účelem nalijte piliny, slupky ze semen, nasekané kukuřičné klasy a rašelinu na předem vybělenou vápennou podlahu.Veškerý tento materiál musí být důkladně vysušen, a proto se připravuje v letních měsících a již na podzim nebo v jiných ročních obdobích, kdy plánujete chov kuřat, jsou rozloženy tlustou koulí.

Dále přidáte podavač a piják.Piják by měl být buď studená voda (inovace amerických farmářů), nebo stěží teplá.

Nyní musíme přemýšlet o tom, jaké podmínky je třeba v domě vytvořit.Zpočátku přemýšlejte o větrání místnosti.Skutečností je, že dobrý vývoj brojlerů by měl mít vlhkost vzduchu alespoň 60%.Čerstvý vzduch způsobí u kuřat všechny druhy infekcí a zbytečněmokré způsobí onemocnění dýchacích cest.

Nezapomeňte, že pijáci přijdou také hodně vlhkosti.Vzduch by měl být mírně vlhký a přirozeně čistý.

Teplota v domě by se měla lišit v různých časech během života kuřat .Před nákupem brojlerů nastavte teplotu na 25 stupňů.Před umístěním kuřat do domu položte před lampu, která bude hlavním zdrojem tepla, husté vrstvy papíru a piliny, což bude váš hluboký podestýlka.Teplota pod lampou by měla být mezi 15 a 30 stupni.

Pod lampu umístíte napájecí žlab.Všem kuřatům by měl stačit prostor, mějte však na paměti, že někteří potomci mohou být křehcí kvůli tomu, že jim nebylo dovoleno krmit kuřata tvrději krmit.To je normální princip přirozeného výběru.

Určitých teplot lze dosáhnout pomocí speciálních lamp nebo topných těles.Nechte v domě nějaký odstín, aby tam mohla slepice spát.První den kultivace brojlerů by pro ně mělo být denní světlo 24 hodin.Do 10. dne růstu kuřat by se mělo střídat intenzivní teplo a světlo po dobu dvou hodin.Pokud to nemůžete z nějakého důvodu učinit, omezte denní dobu svých kuřat na 16 hodin.

Takže,dvoutýdenní kuřata by se měla chovat při teplotě 30 stupňů , snižovat třítýdenní kuřata o pět stupňů a vytvořit 20 stupňovou teplotu pro kuřata, která rostla asi měsíc.

Když kuřata dorazí do dvaceti dnůvěk, osvětlení se sníží na polovinu.Je důležité si uvědomit, že zpočátku musíte rozlišovat mezi potomky kuřat a kohouti a vytvořit podmínky pro jejich růst v různých kotcích.

Desátý den můžete odstranit ploty kolem lampy nebo topného tělesa, naplnit podavače jídlem a spálit papír.Během růstu ptáka by měla také stoupat výška podavače.

Během celého růstu brojlerů je nutné sledovat jejich chování, pokud kuřata leží s otevřenými zobáky a rozprostřenými křídly, musí snížit stupeň.Pokud se shromažďují v hromadách a ohýbají se do glomerulů, musí být zvýšen teplotní režim.

Klece

V usedlostech by bylo rozumné stavět klece pro ptáky.Jsou instalovány v několika vrstvách (obvykle ve dvou třech vrstvách), aby se ušetřil prostor.Tímto způsobem výrazně ušetříte při nákupu a instalaci hlubokého vrhu.V tomto případě je to zcela zbytečné.Kromě toho obsah v buňkách významně snižuje pravděpodobnost onemocnění hospodářských zvířat.

Zpočátku by mělo být 10 kuřat umístěno do klece o velikosti půl metru čtverečního a odtud by nemělo být odstraňováno až do konce krmení (50–60 dní).

Teplota je stanovena podle věku slepic a je přísně dodržována, protože kuřata jsou v kleci omezena v pohybu a nemohou si vybrat pohodlnější místo.50denní kuře potřebuje teplotu jen asi dvacet stupňů.

V případě kuřat v klecích na konci krmení kuřata dosáhne hmotnosti 1,4 kg s vysazenými 35–36 hlavami na metr čtvereční,kohouti-1,6 kg při seskupování 30 gólů.

Světelný režim v buňkách je stanoven takto: první tři týdny - 24 hodin denně, později - 17-18 hodin denně.

Krmení

Krmiva pro kuřata brojlery jsou rozdělena podle věku.Kuřatům ve věku 1-5 dnů jsou podávána speciální krmiva, která jsou vysoce rozpustná ve vodě a pozoruhodně absorbována ptačí komorou.

Pokud takové jídlo neexistuje,stojí za to se pokusit dát vařené vejce .Složení krmiva pro pětidenní kuřata by mělo zahrnovat pšenici, kukuřici, ječmen a sušené mléko.Od pátého dne do měsíce vytváříme hlavní stravu pro ptáky.Bude obsahovat pšenici, kukuřici, rybí a travní moučku, krmné kvasnice, trochu vápníku pro růst kostí (doslova 1% z celkového složení), krmné tuky a sušené mléko.

Uprostřed chovu kuřat, tj. Třicátého dne krmení, by mělo být ze směsi odstraněno mléko.Ke stravě však můžete přidat různé druhy domácího odpadu: místo vápníku se používají zbytky zeleniny, vařená zelenina, sušený chléb a drcené skořápky.

Kuřata brojlerů by měla být opatřena bílkovinami.Bude příjemné, když do hlavního krmiva přidáte jogurt, syrovátku nebo mléko.Také jedenáctý den můžete nakrmit odpad ptáků z ryb, 6 gramů na kuře.Bylinná mouka se podává 3-5 gramů v různých obdobích života brojlerů.Mrkev je pro tohoto ptáka pochoutkou, kterou lze přidat do sedmidenního kuře.

Plemeno kuřat Paduan má elegantnívzhled a počet různých barev peří potěší každého držitele drůbeže!

Na adrese https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/polverara.html je popis kuřat Polverara.

Vitamíny mohou být podávány kuřatům od věku pěti dnů.Podejte vitaminy A a E.Nedávejte brojlerům písek.Abyste se vyhnuli chorobám kostí u kuřat, měli byste zvážit přidání ve formě kostní moučky, drcených skořápek a všeho, co obsahuje vápník.Vitaminy také pomáhají posilovat kosti.

Můžete se také pokusit dát kuřecím masům speciální krmiva vyrobená v drůbežářských farmách.Nakupte je v dostatečném množství a nemusíte doma vařit kuřátko.

Jak se vyhnout chorobám hospodářských zvířat?

Za účelem ochrany jejich kuřat před morem by měly zpočátku vytvářet příznivé podmínky pro růst a vývoj.Postavte kuřata do dokonalých podmínek v domech nebo klecích.Chcete-li to provést, musíte ovládat osvětlení, teplotu a vlhkost.Jednou z nejdůležitějších složek zdraví ptáků brojlerů je samozřejmě jeho výživa.

Pokud jde o vlhkost vzduchu, neměla by se nikdy zvyšovat.Nesnižuje se. Přesně 60% by měl být vlhký vzduch v domě nebo v kleci .Pokud je vzduch příliš vlhký, pták začne chřadnout.

Teplo vzduchu by nemělo klesnout z vodního kamene a způsobit podráždění sliznice dýchacího traktu u kuřat.

Pokud jde o osvětlení, nemělo by být rušivé, aby to měl ptákschopnost jít spát.Nezapomeňte také, že velmi jasné světlo může vést k ohýbání brojlerů.Kromě toho však mohou být k dispozici i jiné důvody: nedostatek bílkovin v potravě nebo štěrk, vlhkost a vlhkost steliva.Pokud skus začne náhle, vyplatí se zalévat kuře kyselinou citrónovou zředěnou ve vodě.

Pojďme k výživě.Pokuste se uspořádat prostor v domě tak, aby všichni brojlery mohli jíst rovnoměrně.Tím se zvýší počet zdravých zvířat.

Často mají kuřata problémy s gastrointestinálním traktem, proto stojí za to věnovat pozornost tomu, co pták jí.Vyhnout se tomu je dost snadné.Tříměsíční kuřata by měla dostat manganistan draselný zředěný vodou.Dejte toto řešení každé tři týdny.

Zpočátku kuřata potřebují osm jídel denně, na konci krmení dávejte jídlo čtyřikrát denně.

Pokud jde o pitnou mísu, je třeba je neustále vyhazovat a udržovat v čistotě, aby nedošlo k výskytu žízně kuřat.Voda v nápoji může být studená i teplá.Nikdy ji však nezvyšujte na 30 stupňů, jinak pták přestane pít.

Aby se předešlo infekci, jsou krmítka a pijáci denně umývány a čištěny a jednou týdně by měly být umývány sodou nebo mýdlem.Každý týden stojí za zvážení kuřat, aby se určila účinnost krmení.

Období pěstování

Ideální možností pro vás je získat kuře ve věku od jednoho do deseti dnů a pěstovat ho na 50–60 dní.Není dobré pěstovat kuřepo šedesátém dni, protože do této doby kuře získává svůj objem a je připraveno k porážce.Další krmení kuřat bude iracionální, protože maso s věkem brojlerů ztrácí kvalitu.

Kuřata jsou poražena v mladém věku a přinášejí velké množství drůbežího masa.

Video

Po shlédnutí tohoto videa se vám kuřata brojlerů stanou ještě jasnějšími:

Chov kuřat doma bude dokonce možnýpro začínajícího farmáře mají ptáci docela chutné maso a všechny náklady s dobrým nárůstem plně kompenzují.Nebojte se chovat kuřata brojlerů, protože tento pták má oproti jiným domestikovaným ptákům mnohem více výhod.