Tajemství zimní citronové péče

Citron je stálezelená rostlina rodu Citrus.Vzhledem ke své vysoké plodnosti, příjemné vůni a celému skladu živin je oblíbený u zahradníků.

Aktivně cvičil a pěstoval citron v bytech.

Jak se starat o citron v zimě?

Péče o domácí citron v zimě

Příprava

Jeden měsíc před chladným počasímpřeveďte citroníkv místnosti s vhodnými podmínkami.

Před tím se nejprve umyjte rostlinu ve sprše, abyste se zbavili prachu a možného hmyzu.

Místo skladování

Přesuňte zařízení do místnosti s teplotou 15–17 stupňů Celsia.Tato místnost by měla mítpřijatelnou vlhkost a dostatečné světlo .Ideální volbou by byla jihovýchodní část domu.

Neumísťujte citroník na okenní parapet nad baterii - může to zemřít v důsledku zvýšené teploty a suchého vzduchu.

Vyvážení světla

Citron je velmi citlivý na množství světla, zejména v zimní sezóně. Je třeba dodržovat toto pravidlo : čím vyšší je pokojová teplota, tím více světla by mělo být v něm.

Pokud má místnost nízkou teplotu (citroník dobře snáší teplotu 4-6 stupňů Celsia), měla by být tmavá.

Ujistěte se , že rostlina jena přímém slunečním světle maximálně dvě hodiny denně.To pomůže vyhnout se popáleninám a vyschnutí listů.Mluvili jsme o důvodech, proč citronové listy zžloutnou, zvlněnou nebo suchou a jak je zastavit zde.

Jídlo a zalévání

Nejlepší voda pro zalévánícitronu pochází z přírodních zdrojů.V zimě můžete jako zavlažovací vodu použít roztavený sníh a led.

K dosažení většího účinku zřeďte 1/2 lžičky sodové soli v roztavené vodě.

Pokud v létě potřebujete zalévat citroník několikrát denně, pak se v zimě musíte omezit najeden nebo dva postupy týdně .Nadměrné zalévání hrozí okyselením půdy a chorob rostlin: zažloutnutí listů a rozpad kořenů.

Před zaléváním nezapomeňte ohřát vodu na teplotu 2-3 ° C nad pokojovou teplotu.Zalévejte rostlinu ve 3 dávkách, mezi nimi si udělejte malé přestávky, aby měla půda dostatek času na to, aby vsákla do vody.

Během zimypostříkejte listy rostliny zvláštním živným roztokemobsahujícím stopové prvky.Toto řešení si můžete zakoupit v jakémkoli specializovaném obchodě.Pokuste se zajistit, aby toto řešení pokrývalo celou plochu listoví.

Obřízka

Pomocí dezinfikovaných nůžek ořízněteumírající listy a větve .To pomůže zlepšit cirkulaci vzduchu v rostlině a zlepšit její stav.O pravidlech pro stříhání vnitřního citronu doma jsme hovořili podrobně zde.

V tomto videuVíce informací o citronu: zimní péči.

Na našem portálu najdete spoustu dalších užitečných informací o vlastnostech pěstování citronu doma :

Hydratuje citron

Jak často domácí citron zvlhčuje v zimě?Jaké jsou jiné způsoby než zalévání?

Oblázkový stojan

K udržení optimální úrovně vlhkosti citroníku si koupte malý oblázkový stojan.

Umístěte jej do květináče.

Naplňte ji vodou natakovou hladinu, aby se dno hrnce neponořilo do vody, protože přímý kontakt s vodou může rostlině poškodit.

Tření a postřik

Dobře se hodí otírání listů vlhkým hadříkem.

Tento postup opakujtejednou týdně .

Pomůže to zvlhčit rostlinu a zabrání také výskytu hmyzu.Úkol můžete zjednodušit a listy postříkat vodou ze stříkací láhve, ale to bude mít menší účinek.

Voda na otírání a stříkání musí být teplá.Použití horké nebo studené vody je nepřijatelné.

Citroník tedy vyžaduje zvláštní péči v zimních měsících.Dávejte pozor na podmínky, ve kterých je obsažena, pečlivě dávkuvlhkost a hnojiva. Poté bude váš citron zdravě růsta přinese vám ovoce, až přijde jaro.