Takové měkké, nadýchané a přátelské - kudrnaté slepice

Kudrnaté plemeno kuřat má dekorativní aplikaci a bylo chováno alespoň několik století.

Plemeno má dekorativní a vaječné maso, vyznačuje se průměrnou produktivitou, rozpoznatelným vzhledem a klidným charakterem.Kudrnatá kuřata se také někdy nazývají shert.

Kudrnaté slepice jsou jedním z nejstarších okrasných plemen, jejich původ je ze zemí jihovýchodní Asie a Indie, přesný čas vzhledu není znám.V Rusku není rozšířená.

Obecný popis Kinky Chickens

Kudrnaté slepice jsou malé velikosti.Hřeben je listového nebo růžového tvaru, ušní masky jsou střední, bílé, červené kulaté náušnice.

Nohy jsou opeřené.Barva - bílá, černá, stříbrná nebo hnědá.Tělo je široké a hluboké, záda a krk jsou střední.Křídla jsou dlouhá, spuštěná.Ocas je rozcuchaný, střední.Celkový tvar je zaoblený.

Toto plemeno má dvě odrůdy: obyčejné a trpasličí.Liší se pouze velikostí ptáka.Trpaslíci se tradičně nazývají bentamiki, stejně jako trpaslíci jiných plemen.

Charakteristiky plemene

Charakteristickým rysem kudrnatých slepic, jak název napovídá, je kudrnatá opeření.

Hřídel pera má obloukovitý tvar.tvar, díky kterému je peří ohnuté, což dává ptákům rozcuchaný a spíše neobvyklý vzhled.Symptom může být vyjádřen v různých stupních: slabě, středně nebo silně.

Ptáci jsou považováni za ptáky s průměrným stupněm kudrlinky , měla by to být většina.

Je-li plemeno chováno samo, pouze polovina kuřat bude mít perfektní peří, čtvrtina kuřat dostane mírně kudrnaté peří od svých rodičů, další čtvrtina bude velmi kudrnatá (tito ptáci se také nazývají „vlněni“, nejsou nejprezentativnější)kvůli příliš křehkým peřím).

Za účelem udržení maximálního počtu vysoce chovaných kuřat jsou ptáci chováni výsadbou mírně kudrnatých kohoutů na silně kudrnaté slepice a naopak.

Jsou ze své podstaty nestydatí, zvědaví a spíše klidní ptáci, snadno zkrocení, ochotně navázali kontakt s osobou, velmi přátelští.Náhodně líhnou vejce, ale nepoužívají se jako slepice pro vzácnější plemena.

Kuřata Kinky se neliší ve zvýšené chuti k jídlu, navzdory jejich relativně vysoké produktivitě, jsou v potravinách nenáročné.

Pěstování a údržba

Vlastnosti obsahu těchto kuřat jsou spojeny s jejich luxusem, ale vyžadují neustálé peří.

Je horší než obvykle, udržuje teplo, a proto při udržování bez zahřívání je nutná silná vrstva podlahy a v chladných oblastech je nutné zahřívání kuřecího moku.Zvláště teplo milující kuřata se silným stupněm kudrnatých vlasů.Potřebují také více jídla v zimním a podzimním období roku.

Rovněžse kudrnaté peří snadno rozbije , a proto by měla být ve vybavení kuřecí mušle opatrná.Tito ptáci nemohou být chováni v stísněných prostorech, kde se rychle zlomí a ztratí část svého luxusního peří.

Vzhled může také utrpět v důsledku páření nebo potýček, i když celkové kudrnaté slepice jsou mírumilovné a často nemají sklon se střetávat.

Když se chovy slepic chovají společně s kohoutem, začnou po 3 měsících velmi trpět, hřbet slepic je plešatý.Křehkost peří a stupeň plešatosti u různých ptáků se liší a závisí na genetice.Ale pokud jde o chov a chov, pokud máte cíl mít upravené a krásné ptáky, měli byste být opatrní.

​​

Při chovu je třeba vzít v úvahu, že kuřata prakticky nemohou létat, a proto by bidla měla být umístěna velmi nízko od země a zvýšená pozornost by měla být věnována podlahovým podestýlkám.

Je lepší vybavit teplá hnízda, ve kterých mohou ptáci strávit noc nebo okouni nejvýše 30 cm od země.

Ani jedno z nejslavnějších plemen Moscow White Chicken nemá docela dobré ukazatele.

Dalším „rizikovým faktorem“ je vlhkost.Kudrnaté peří je horší než obyčejné peří, které chrání ptáka před deštěm, takže v kuřecím molu musí být silná baldachýn.

Obecně však nelze plemeno nazvat náladovým, amatéři docela úspěšně chovají kudrnaté slepice: v tomto plemeni kombinace snadnosti chovu a chovu, spíše vysoká produkce vajec sneobvyklý vzhled.

Pro šťastný život bude mít pták dost silného teplého kuřecího koše a pohodlného bidýlka pro noční odpočinek , jakož i většinu běžnějších plemen.

Zvláštnosti zahrnují zajímavé výsledky při křížení s jinými dekorativními plemeny s neobvyklou peří.

Při křížení silně zvlněného kohouta s kuřecím masem s obvyklým peřím (nebo naopak) obdrží polovina kuřat průměrný stupeň zvlnění - při křížení s „hladkými“ plemeny je značka velmi dobře přenesena.

Vlastnosti

Hmotnost dospělého kohouta obvyklého druhu je 2,8–3 kg a kuře 1,8–2,1 kg.

Produkce vajec - 120 vajec ročně, hmotnost vajec - 59 g, barva skořápky - hnědá.Slepice začínají putovat po 6 měsících.Bezpečnost mladých zvířat je 89%, dospělých - 92%.

Kde koupit v Rusku?

V Rusku lze toto plemeno nazvat vzácným, ale jeho neobvyklý vzhled a nenáročnost pomáhají kučeravým kuřatům získat stále větší popularitu.

Na některých farmách si můžete koupit vejce a mladé kudrnaté slepice, ale jejich prevalence se v jednotlivých regionech značně liší.

Zde jsou některé farmy zabývající se slepičími kuřaty:

 • Kursk farma Kukareku, tel: +7 (919) 174-46-47, adresa: Kursk, st.Dubrovinsky, d. 14;
 • Perm ekonomika IP Radosteva Tatyana Petrovna, tel: +7 (902) 800-32-70, e-mail: [email protected], adresa: Perm Territory, Dobryansky District, pos.Horolezecká ulice Nagornaya 19;
 • rolnické hospodaření, hlava RudakovaMaria, tel: +7 (912) 617-92-76, e-mail: [email protected], adresa: Sredlovsk Region, Ibrit.

V některých regionech se kudrnaté slepice vyskytují také na malých farmách a soukromých hospodářských usedlostech.

Analogy

Existuje spousta dekorativních plemen slepic, zde je jen několik, které by neobvyklým peřím mohly konkurovat kudrnatým:

 1. Ještě neobvyklejšíhedvábí Čínská kuřata mají vzhled.

  Jejich peří, podobně jako jemná vlna, velmi rychle zvlhne a nechrání dobře před chladem a nečistotami, proto plemeno vyžaduje suchý podestýlku v kuřecím koši a pasoucí se na trávě.Obsah tohoto plemene je více rozmarný, i když v ruských podmínkách se dobře aklimatizuje.

 2. třída = "vejce"

 3. Araucanje jedním z neobvyklých druhů kuřecích druhů.Tito ptáci nemají ocas, proto mají rozeznatelnou siluetu a přitahují pozornost každého hosta na první pohled na směs.

  Dalším rysem jsou namodralá vejce (různých odstínů, od tyrkysových až nazelenalých).Obsah je nenáročný, jediným významným mínusem jsou problémy s pářením kvůli nedostatku ocasu, kuřata musí udělat druh intimního střihu, aby se zvýšila šance na oplodnění vajíček.

 4. Alsaské kuřata jsou pravděpodobně jedním z nejvzácnějších plemen v Rusku.Dnes je velmi obtížné je najít, což je smutek pro zkušené chovatele drůbeže.

  Fotografie křepelčí klece jsou k dispozici na adrese: https://selo.guru/fermerstvo/soderzhanie/izgotovlenie-kletok-dlya-perepelov.html.

 5. Další plemeno s kudrnatým genem, ale víceextravagantní -polský kudrnatý .Kromě kudrnatého peří má svěží hřeben, vousy a nádrže a jako celek vypadá velmi elegantně.

  V důsledku kudrnatého peří jsou problémy s chovem stejné jako u kudrnatých slepic.Ale polské kudrnaté jsou menší na kilogram a nesou mnohem méně vajec, takže je těžké je nazvat atraktivním pracovním plemenem.

Mezi dekorativní plemena patří kudrnaté plemeno, které lze snadno doporučit i začínajícímu chovateli drůbeže.

Věčně rozladěná kuřata se stanou ozdobou jakýchkoli hospodářských usedlostí, nevyžadují zvláštní péči, jsou dobře aklimatizována ve středním Rusku a jsou vhodná pro získání zajímavých smíšených plemen s plemeny s obvyklým peřím, přičemž vykazují poměrně vysokou produktivitu.