Tento nenapodobitelný „Aporocactus“ (Disocactus): typy a fotografie rostlin

Vlastí Aporocactus jsou tropické oblasti Ameriky , nejčastěji se vyskytují v mexických státech Hidalgo a Oaxaca, jakož i v Hondurasu, Panamě, severním Peru, Guatemale, Kolumbii.

Obecný popis

Kultura miluje výšku a v přírodě „leze“ na skalnaté svahy až 2,5 km nad hladinou moře.Jejich kořeny rostou do říms kamene, větví silnějších keřů a stromů a někdy vytvářejí houštiny.Divoká rostlina větví silně na základně a má dlouhé tenké stonky, s stěží viditelnými žebry.Povrch je hustě pokryt zlatými štětinami.

Pohledy z fotografie

Každý pohled má funkce.Skládají se z různých tvarů výhonků, ovoce, velikostí a tvarů.

„Lash-like“ (A. Flagelliformis)

Kaktus ve tvaru řasy má rozvětvený jasně zelený, lesklý stonek do 1 metru v průřezu - 2 centimetry.Mladý výhon je nasměrován vzhůru a pouze s časem klesá.Halo se nachází v těsné blízkosti a je osprchováno tenkými zlatými páteřemi připomínajícími štětiny.

Květy jsou červeno-růžové barvy, ve tvaru trychtýře, dostatečně velké - asi 8 cm na délku a 6 cm v průměru, plody jsou červené bobule poseté trny.

Fotografie ukazuje sklerózu kaktusu Aporocactus s náležitou péčí:

„Concatti“ (A. Conzattii)

Stopky „Concatti“ se plazí až do tloušťky 2 cm.Výhonky jsou jasně zelené, se vzdušnými kořeny.Reliéf tvoří 8–12 nízkých žeber a hlíz.Halos jsou blízko sebe, páteře jsou rozloženy po celé ploše.

Květiny v Concatti jsou červené se zděným odstínem až do výšky 9 centimetrů.Středové hřbety jsou hnědé a žluté barvy, radiální jsou světlé a červenohnědé.

Na fotografii je kaktus Aporocactus Concatti s náležitou péčí:

„Ackermann“ (D. Ackermannii)

Zúžené výhonky se zoubkovanými okraji.Květy jsou nadýchané, velké - až 10 cm na vysoké zkumavce.Corolla se otevírá dobře."Dizocactus Akkerman" se stal zdrojem mnoha odrůd.

Fotografie ukazuje kaktus Aporocactus Akkerman s náležitou péčí:

Amazonština (D. Amazonicus)

Její stonky se snadno zaměňují s listy, a to nejen kvůli svému plochému tvaru, ale také kvůli nepřítomnosti trnů.Rostou téměř na metr.Květiny - trubkovité, jsou modré, fialové, červené.

Fotografie ukazuje kaktus Aporocactus Amazonian, s náležitou péčí:

Biformis (Phyllocactus biformis)

V Biformis se zploštělé výhonky, které vypadají jako listy, se zoubkovanou hranou, větví.Květy jsou červené, růžové, trubkovité a relativně malé.Toto je jeden z původních druhů "Dizocactus".

Kaktus Aporocactus Biformis je na fotografii zobrazen s náležitou péčí:

„MacDougall“ (D. Macdougallii)

Kaktus má světle zelené stonky připomínající listy, které jsou 30 cm dlouhé a 5 cm široké.Na svatozářích je žlutá puberta.Květy jsou fialově růžové, až 8 cm dlouhé.

Kaktus Aporocactus MacDougall je na fotografii zobrazen s náležitou péčí:

Martina (D. Martianus)

Má jasně zelené stonky do průměru 25 milimetrů se 4–5 nízkými žebry.Staré části natáčení jsou téměř kulaté.Halos - se nažloutlou pubertou.Květy jsou velké, červené s bílými tyčinkami.Neotevřené pupeny připomínají vzpřímené svíčky.

Kaktus Aporocactus Martina je na fotografii zobrazen s náležitou péčí:

„Krásná“ (D. Speciosus)

Epithet „krásný“ se ospravedlňuje velkými květy do 13 cm a výškou 8 cm, šarlatovou s namodralým nádechem.Výhonky jsou načervenalé, až do 1 metru, tloušťky 1,5–2,5 cm, hroty na stopce jsou dobře zřetelné.V halou od délky 10 mm je 5–8 páteřů s pálením.

Fotografie ukazuje kaktus Aporocactus The Beautiful, s náležitou péčí:

Eichlamia (D. Eichlamii)

Mladé výhonky mají zvlněné okraje, dosahují půl metru, částečně zploštělé.Květiny se objevují jednotlivě nebo ve skupinách po 5 kusech.Jsou úzké, nálevkovité, 6-8 cm dlouhé, karmínový odstín, s výraznými tyčinkami.Na jejich místě vznikají červené kulaté plody o velikosti asi 1,4 cm.

Kaktus Aporocactus Eichlamia je na fotografii zobrazen s náležitou péčí:

„Macranthus“ (D. Macranthus)

Květy v Macrantu jsou jasně citronově žluté nebo načervenalé - pokud je plodina otevřenánebe.Jejich výška je 4–6 cm, umístěná blízko vrcholu světle zelené, zploštělé zúžené na koncích stonků.Mají výraznou vůni.Plody jsou červené, až do 10 mm.

Kaktus Aporocactus Macrantus je na fotografii zobrazen s náležitou péčí:

Quesaltecus “(DQuezaltecus)

Tento druh je charakterizován silným větvením stonků s lineárním kopinatým tvarem o tloušťce půl centimetru.Mají tři řady halo, na kterých je umístěno až 15 bělavých štětin.

Boční výhonky se objevují z horní poloviny hlavních větví v několika řadách.Zpočátku jsou načervenalé, později získávají nazelenalé barvy.

Květy se objevují v horní nebo horní části výhonků.Jsou jasně trubkovité, 9 cm vysoké, světle fialové.Tyčinky povstávají nad okvětními lístky.Plody - kulovité, červené nebo žluté, až do velikosti dvou centimetrů.

Na fotografii je kaktus Aporocactus Quesaltecus s náležitou péčí:

„Phylansodius“ (D. Phyllanthoides)

Tento druh se také nazývá „německá císařovna“.Stal se jedním z průkopníků mezi "Disocactus" s plochými stopkami.Podle pověsti „Disocactus“ poprvé rozkvetla v zámecké zahradě Malmaison, která patřila císařovně Josephine Beauharnais.

Filancodius se silně větví.Hlavní střelba je kulatá na základně a plochá na vrcholu, s věkemwoody.Délka této sekce je v průřezu asi 40 cm a 6 mm.Sekundární stonky jsou ploché, kopinaté, ostré, na okrajích zoubkované.Při růstu až 30 cm, šířce - až 5 cm Povrch je zelený, někdy načervenalý, téměř vždy hladký.

Na jaře kvetou růžové květy - zvonovitý, nálevkovitý, bez zápachu.Délka jednoho je od 8 cm do 9 cm, po rozkvětu se objevují plody elipsoidu o velikosti 4 cm, s nízkými žebry.Nejprve jsou zelené, pak se začervenají.

Kaktus Aporocactus Filansodius je na fotografii zobrazen s náležitou péčí:

Domácí péče

Většina druhů je vůči podmínkám zadržování nenáročná.K dosažení krásného kvetení z nich je však nutné vytvořit vhodné podmínky.

Kvetoucí

První pupeny se objevují na konci zimy. Toto období trvá několik týdnů a u některých druhů - například Aporocactus Littiform, celé jaro.Rozkvět byl velkorysý, v období položení pupenů se postaral o jasné osvětlení.

Od okamžiku, kdy se objeví pupeny, a dokud ovoce nezraje, nádoba není přeskupena a půda není vyschnuta.Zejména hodně květin na vzorcích roubovaných na Peresku.

Akce po nákupu

Po nákupu by měla být půda vyměněna.

Přepravní kontejnery na skladě nejsou vhodné pro pěstování.

Prvních deset dní umožňuje Zemi důkladně zaschnout, protože v obchodě je hojnost zalévání hojná.

Mírně vysušená kultura snáší transplantaci snadněji.

Po vyjmutí z nádoby se kořeny loupají a pečlivě kontrolují.

Pozor! Jsou-li mrtvé, shnilé a suché skvrny na kořenech nebo kořenovém krku, jsou odříznuty a posypány aktivním uhlím.

Někdy se doporučuje pěstovat horké hrnce (teplota asi 50–55 ° C) s přídavkem fungicidu a insekticidu před výsadbou materiálu do nové nádoby, aby se zbavili škůdců a stimuloval růst.Potom se rostlina suší ve svislé poloze s narovnanými kořeny.

V každém případě by kaktus měl být zcela - od kořenů po vrchol - ošetřen fungicidem nebo insekticidem podle pokynů k přípravkům.Okamžitě jej neuloží do sbírky, je nutná měsíční karanténa, a pokud je rostlina infikována, zdravé plodiny nebudou ovlivněny.K tomu je vhodné světlé, izolované místo.

Osvětlení

Aporocacti milují jasné světlo, zastínění před přímým slunečním světlem, ze kterého růst zpomaluje a kvetení se zhoršuje.Nejlepší místa v bytě jsou západní a východní okna, ale severní strana je zcela nevhodná.

Teplota

Teplo a teplo jsou kontraindikovány.

Optimální teplotní režim je v létě 20–25 stupňů.

Aporocactus miluje čerstvý vzduch.

V létě však nezůstávají na slunci a vybírají stínované oblasti.

V zimních měsících se teplota vzduchu udržuje na přibližně 10 ° C.

Je třeba udržovatdanou teplotu, pro pohodlný pobyt kaktusu v klidu.

Vlhkost a zalévání

Během vegetačního období se stonky stříkají teplou vařenou vodou ze stříkací láhve. Tím bude rostlina nasycena potřebnou vlhkostí a zabrání se objevení klíštěte.Zamlžené postřikování ráno, bez tvorby kapek, začíná v únoru, což vede k rozkvětu.

Nezavlažujte tekoucí vodou , pouze usazený, po usazení vápna.Během letních měsíců je zalévání hojné, hrudka zůstává vlhká po celou dobu, ale v pánvi by neměla být voda.V zimě je frekvence zavlažování snížena, zejména pokud je Dizocactus skladován při nízkých teplotách, je zajištěno, že půda zaschne.

Hnojivo

Hnojit půdu od března 2krát měsíčně , pro kaktusy používat hotová léčiva.Pouze keř zmizí - zastaví se krmení.

Transplantace

Kultury prvních let života jsou každoročně transplantovány , starší - jednou za tři roky, na jaře.Nádobí pro pěstování široké a mělké.Některé druhy jsou zasazeny v kůře korkového dubu, naplaveného dříví nebo porézních kamenů.

Půda je mírně kyselá, kterou lze podle tohoto receptu připravit doma:

  • rašelina, trávník, písek, každá po jedné porci;
  • jemně drcená cihla pro drenáž - polovina porce;
  • malé štěrkové nebo žulové třísky - jedna porce.
Důležité! K složení se přidá malé březové uhlí, které bylo předtím rozdrceno.

Rovněž hotová výsadbová směs se prodává v obchodech.V prvním i druhém případě musí být Země sterilizována.

Rozmnožování

Řízky se používají k rozmnožování, méně často semena.

Řízky(přibližně 7 centimetrů) se řežou z vrcholů nebo se boční větve suší 2 dny.

Směs rašelina a písek se nalije do širokého mělkého hrnce posypaného štěrkovými štěpky vrstvou 5 mm.

Stonek je upevněn svisle, za tímto účelem se používá podpěra a podvazek vyrobený z vlněné nitě.

Zvlhčete zemi stříkací pistolí, aby se zabránilo pádu na stonky.

První kořeny se objevují asi po 14 dnech.Když klíček sebevědomě drží svislou, záloha se odstraní.

Klíčení se ze semen odebírá zralé ovoce. Pokud přistáváte v listopadu až prosinci, potřebujete zářivku, jinak to dělají v březnu až dubnu.Výsev je zakryt víčkem nebo sklem a zanechává volný vzduch.

Složení půdy:​​

  • listová půda (lípa), křemenný písek - z jednoho kusu;
  • rašelina, drobky (drenáž), práškové uhlí - ve třetině části.Země musí být sterilizována.
Důležité! Před výsadbou jsou semena namočena v manganistanu draselném po dobu 12–20 hodin.

Jsou položena do půdy drážkami.Po ponoření rostlinného materiálu je půda dobře navlhčená a ponechána na teplém (+35 ° C během dne, +20 ° C v noci), na jasném místě.První tři měsíce se ujistěte, že kus je vlhký.

Nemoci,škůdci

Nebezpečí pro kulturu jsou:

  • nematody;
  • hmyz v měřítku;
  • roztoč pavouk.

Aporocactus neboli Dizocactus jsou považovány za nadějné pro terénní úpravy.Dokonce i začátečník si za nízkých nákladů v jeho domě najde ráj, který potěší exotické kvetení.