Tip Silné a temperamentní slepice

Bojová kuřata jsou nejneobvyklejším typem kuřat.Tito ptáci byli po staletí chováni, aby se účastnili kohoutí zápasy, která je v mnoha zemích oblíbená.

Toto plemeno může zahrnovat kuřata turecké rady.Mají charakteristickou strukturu těla a velmi živý, bojový charakter.

Někteří chovatelé se nazývají náznak turecký azil.Skutečností je, že před slovem „azil“ bylo nazváno jakékoli bojové slepice.

Teprve po určité době se objevila nová plemena, která vyžadovala nová jména.Takže tu bylo plemeno slepic.

Indové se aktivně zabývali chovem tohoto bojového plemene.Tento pták přišel na území evropských zemí teprve v roce 1860.

Ihned poté získala popularitu mezi fanoušky kohoutí zápasy.Nyní jsou považovány za téměř ideální sportovní plemeno.

Popis plemene Khint

Tělo je velmi malé, ale široké.Svým tvarem připomíná ploché vejce umístěné pod mírným svahem.

Celé tělo ptáka je pokryto malým peřím, které těsně přiléhá k tělu kuře.Krk je na těle střední délky.

Rady ji vždy udržují rovnou, což je jedna z hlavních vlastností plemene.Hlava je mírně zploštělá nahoře.Cože?Pokud jde o peří, je krátký, nedosahuje ramen ptáka.

Ramena kuřat nápovědy jsou silná a velmi široká.Přicházejí dopředu a tvoří „vyčnívající lopatku“.Současně je široká a plochá zadní strana ptáka držena vysoko.Břicho je špatně vyvinuté.Křídla jsou poměrně vysoká.Silně se drží na těle, aby nezasahovaly do slepic, aby během boje bojovaly.

Ocas je vždy dole, má silnou základnu.Vyznačuje se úzkými a zakřivenými copánky.Zbytek peří je velmi vzácný.

Hlava je malá.Navíc má široké a ploché čelo.Kupodivu je obličej velmi jemná kůže.Hřeben je špatně vyvinut, proto má malou velikost.Nejsou žádné náušnice, pták má tmavě červenou holou kůži pokrytou malou štětinou.Uši jsou také malé, mají červenou barvu.

Zobák kuřat Tip je velký, bílý. U mladých ptáků může mít žlutou nebo oranžovožlutou barvu .Díky tomu je snadné určit věk ptáka.

Nohy slepic jsou široce rozloženy, aby během bitvy udržovaly rovnováhu.Zároveň jsou krátké a kostnaté, existují ostré ostruhy, kterými se ptáci mohou navzájem vážně zranit.

Dalším bojovým plemenem kuřat je Lari.Tyto slepice, přesněji řečeno, kohouti nejsou o nic horší než ostatní.

Znáte ptačí chorobu, jako je Mallofagoz? Zde se o ní můžete dozvědět vše.

Je třeba poznamenat, že kuřata a kohouti jsou si navzájem velmi podobní.Je možné rozeznat pohlaví jedince pouze podle hlavních sexuálních charakteristik.

Pokud jde obarva, je jasně červená, šedá, bažant hnědá, černá a bílá, pestrá modrá, bederní červená a několik dalších barev.V prodeji však nejčastěji najdete červené jedince.

​​

Vlastnosti

Turecká nápověda je silný pták s výrazným nervovým charakterem.

Rychle se účastní bitvy, násilně klade nepřítele a brání se stejně násilně.To vám umožní použít je v bitvách i u jiných plemen.

Kromě tohoRady jsou ze své podstaty velmi věrní a důvěřiví ptáci .Rychle si zvykli na majitele a po chvíli ho poznali.

Jdou ruku v ruce, nekočte.To je zvláště výhodné při výstavách, kdy soudci musí ptáka prozkoumat.Když cítíte ptáka, můžete si všimnout masitosti a pružnosti těla.Samotný pták působí dojmem silného jednotlivce.

Bohužel všechny bojové slepice nevycházejí dobře se slabšími slepicemi z masa a vajec.Z tohoto důvodu nemohou být drženi společně s jinými ptáky.Mohou snadno klovat i ty nejrozsáhlejší kuře, což chovateli jistě způsobí ztráty.

Chov a chov

Tip je velmi silné bojové plemeno kuřat.To však neznamená, že nemusí věnovat pozornost.

Tito ptáci mohou žít pouze v teplé stodole s dobrým a měkkým stelivem .Vzhledem k malému počtu peří na těle si Hinta velmi špatně udržuje tělesné teplo, takže na zimu potřebují další izolovanou místnost.

Inkubace vajec je přímo závislá na teplotě vzduchu.Slepice přestanou v zimě spěchat, pokud v domě není udržováno potřebné teplo.Skutečnost je taková, že každé kladení vajec vyžaduje značné množství energie, takže kuřata raději šetří, aby se jejich tělo během zimy chladilo.

Pokud však slepice chtějí slepice sedět, mohou to snadno udělat kvůli dobře vyvinutému mateřskému instinktu.

Krmiva kuřat se zvláštním krmivem obsahujícím velké množství bílkovin rostlinného a živočišného původu .Tento požadavek musí být splněn během chovu kuřat, protože mladé rady vyžadují během růstu ještě více bílkovin.

Před chovem zvažte, že kuřata rostou pomalu.Výstavy se mohou účastnit pouze osoby, které dosáhly věku 8 měsíců, a puberta se vyskytuje až ve druhém roce života.

Proto je nepravděpodobné, že by takové ptáky byly vhodné pro chovatele, kteří potřebují rychle tvořit hospodářská zvířata.

Nezapomeňte také, že rady vyžadují vysoce kvalitní chůzi.Navíc by se nemělo vyskytovat na vyčištěném dvoře, ale na zelené trávě, protože toto plemeno ptáků bylo původně chováno v Indii, kde je celoročný zelený porost.

Vlastnosti

Kohouti mohou vážit 2,5 kg a slepice 2 kg.Toto plemeno nemá velmi velkou produkci vajec: nosnice mohou snášet pouze 50 vajec se smetanou nebo hnědými skořápkami.Proinkubace by měla vybrat vejce o hmotnosti až 40 g.

Kde koupit v Rusku?

Fanoušci bojových plemen kuřat dostali příležitost ke koupi násadových vajec kuřat turecké náznaky, jakož i dospělých jedinců, kteří se prodávají na farměPticaVillage .

Tato ptačí farma se nachází na předměstí, což je dost vhodné pro obyvatele hlavního města a okolních vesnic.Dostupnost vajec můžete vyjasnit a zadat objednávku voláním +7 (916) 797-66-55 nebo +7 (905) 529-11-55.

Analogy

Chovatelé, kteří mají zájem o boj proti plemenům kuřat, mohou nahradit kuřata typu Hint plemenem Kulang.

Tito ptáci se vyznačují dobrou svalovou silou, silou a vytrvalostí.Snadno se přizpůsobí jakýmkoli podmínkám zajištění, nevyžadují zelenou chůzi a zvláštní podmínky zajištění.

Další možností nahrazení nápovědy může být malajské plemeno.Tito ptáci rostou poměrně rychle.Mohou být drženy v jakémkoli rohu Ruska, protože dobře snášejí jakékoli povětrnostní podmínky.

Toto plemeno však musí být dobře krmeno, aby bylo možné uchovat energii pro přežití během zimního chladu.

Závěr

Bojová plemena kuřat jsou silní a otužilí ptáci se zvláštním charakterem.To jsou přesně kuřata Hint plemene.Snadno se zapojí do bitvy i s nejsilnějším protivníkem.Takoví ptáci se nebojí, takže se dobře hodí pro jakoukoli soutěž mezi kuřaty.