Tipy pro domácí péči Sheffler Bianca

Dnes nikoho nepřekvapí exotikou na parapetu. Ať se to může zdát jakkoli podivné, většina rostlin, které dorazily do Ruska z jižních zemí, se snadno zakoření a nevyžadují zvláštní péči.

„Scheffler“ - jasný, barevný keř s listy podobnými vrcholům, dorazil do našeho regionu ze vzdálené Austrálie.

Tato úžasná rostlina roste na australském kontinentu a na Novém Zélandu a my vděčíme za objev německý botanik Jacob Christian Schaeffler.

)

Obecný popis

Pokud se považujete za začátečníka zahradníka, pak je „Scheffler“ přesně to, co potřebujete.Patří do aralské rodiny.Navzdory skutečnosti, že doma začali keř pěstovat relativně nedávno, ukázalo se, že je tak nenáročný a tak snadno zakořeněný na okenním parapetu, že šance na úspěch jsou opravdu velké.

Tato stálezelená rostlina je ceněna pro své barevné listy pokryté neobvyklým vzorem.Květiny na šuplíku se objevují pouze v jejich přirozeném prostředí nebo jsou-li řádně udržovány zkušenými zahradníky ve sklenících.

Doma může keř dosáhnout 2,5 metru.To je méně než v přirozeném prostředí, kde může keř dosáhnout výšky 20 metrů.

Důležité! Sheffler's má mnoho různých druhů, jeden z nejvíceatraktivní pro domácí chov je Sheflerova nejelegantnější a nejzajímavější odrůda je „Bianca“.

Tento druh se od ostatních liší délkou listu, která je poněkud kratší a rovná se 8 centimetrům.Smetanové třásně jsou na plachtě jasně viditelné.Celkem existuje více než dvě stě druhů „Schefflera“.

Foto

Fotografie ukazuje rostliny Scheffler Bianca s náležitou péčí doma:

Domácí péče

]

Osvětlení

Pozor! Bianca nemá rád přímé paprsky, z nichž se na listech a kmenech mohou objevit popáleniny.
​​

V zimě, za oblačného počasí, je nutné pro keř vytvořit další umělé osvětlení.K tomuto účelu můžete použít zářivky.V létě je nejlepší vzít Biancu na čerstvý vzduch a schovat se před hořícím sluncem.Neměli byste nechat Biancu na místě, kde na něj padne déšť.Nejlepší je umístit Sheffler pod vrchlík.

Teplota

Teplota je pro Schefflers důležitá. V zimě je optimální teplota pro odrůdu Bianca 18 stupňů Celsia.

Maximální teplota Bianchi v létě by neměla být vyšší než 22 stupňů Celsia.

Pokud je teplota v místnosti mnohem vyšší, je vhodné vytáhnout hrnec Shefflera na čerstvý vzduch a vždy jej zakrýt před přímým slunečním světlem.

Pokud je v zimním období indoorje příliš horká a teplota je přibližně stejná jako letní teplota, potom by se měla péče o Biancu provádět podle letního režimu.

Pozor! Vyhněte se teplotám nad + 22 stupňů a pod + 16 stupňů.

V jiném teplotním koridoru se stav keře může výrazně zhoršit.

Zalévání v létě a zimě

Sheffler má rád vlhký vzduch , pokud v místnosti není dostatečná vlhkost, nezapomeňte pravidelně stříkata otřete listy vlhkým hadříkem.

Bianca potřebuje v létě časté zalévání.Frekvence zavlažování je určena stavem půdy.Pokud ornice vypadá mírně zaschlá, je čas zalévat rostlinu.

Hrnec s rostlinou by měl být umístěn do hluboké jímky, protože může být zapotřebí velké množství vody, zejména v horkém letním dni."Sheffler" potřebuje neustálé zalévání, ale nesmí se povolit nadměrná vlhkost.

Důležité! Po hojném zalévání by měla být voda z jímky odstraněna, aby se zabránilo hnilobě kořenového systému.

Výsadba a opětovná výsadba

Při výsadbě nebo opětovném výsadbě rostlin je třeba věnovat zvláštní pozornost odvodnění, musí být dostatečně velká, aby kořeny dostávaly proud vzduchu.

Hrnec by měl být naplněn expandovanou hlínou alespoň čtvrtinu.

Pokud dáváte přednost nákupu hotové půdy, je pro Schefflery ideální palmová půda.Půdu si můžete připravit sami.To bude vyžadovatúrodná humusová půda nasycená živinami.

Míchá se s pískem a trávníkem.Přibližné složení půdy:

  • Sod 40%;
  • Humus 20%;
  • Půdní list 30%;
  • Písek 10%.
Důležité! Půda by měla být mírně kyselá, přibližně 6 pH.

Mladé keře jsou transplantovány jednou za rok.Je lepší provést transplantaci na jaře.Stačí transplantovat dospělou rostlinu jednou za dva roky.Pokaždé by měl být bank větší než ten předchozí.Pokud není možné provést transplantaci, je nutné odstranit horní vrstvu půdy a vyměnit ji.

Krmení v různých časech

Shefflerovy zbytky jsou v klidu od října do března. Během období růstu potřebuje Bianca časté krmení, asi třikrát měsíčně.

Během klidu stačí krmit jednou měsíčně.

Jako vrchní obvaz mohou sloužit organická hnojiva nebo speciálně připravené směsi pro dekorativní listy rostlin.Hnojit ihned po zalévání.

S periodicitou jednou za měsíc není zbytečné postřikovat listy bioregulátory, jako je zirkon nebo epin.

Společnost Bianca potřebuje především obvaz během období růstu, od března do září.

Prořezávání

Vzhledem k tomu, že Schaeffler je poměrně velká rostlina, je pro vytvoření tvaru nutné pravidelně stříhat.Bianca neradi hází postranní výhony a často vyrůstá.Pokud sledujete keř a odříznete nadbytečné výhonky včas, můžete vytvořit svěží nádherukoruna.

Důležité! Prořezávání se provádí na jaře.

Rozmnožování

Nejběžnějším způsobem rozmnožování je stříhání. Pro zakořenění musí být řízky zasazeny do půdy sestávající ze stejných částí písku a rašeliny.Top se skleněnou nádobou nebo zasadil do mini-skleníku.Je nutné zablokovat přívod vzduchu, dokud se neobjeví první známky kořenového systému.Optimální teplota je 20 až 22 stupňů tepla.

Vzácnějším způsobem reprodukce je osivo. Výsadba semen se nejlépe provádí na jaře.Dokud se neobjeví první výhonky, bude požadovaná teplota + 22 stupňů.Potom můžete teplotu snížit na +18.

Nejsložitější a vzácnou metodou reprodukce je vrstvení vzduchu. Tato metoda podléhá pouze zkušeným zahradníkům.Kufr je oříznut a zabalen do mechu, zabalte mech na povrch filmem.Po určité době se film odstraní a mech se navlhčí vodou.Postup se opakuje, dokud se kořeny neobjeví v sekci.Poté se vršek odřízne a vysadí do samostatného květináče.

Čtenáři mohou mít rádi články o těchto typech Sheflera:

Výhody a škody

společnosti Scheffler mají nejpříznivější účinek na osobu. Předpokládá se, že tato rostlina pohlcuje všechny negativní emoce, čímž osvobozuje člověka od úzkosti a úzkosti.Proto se doporučuje umístit "Sheffler" do ložnice nebo relaxační oblasti.

Shefflerova -Nádherný přírodní zvlhčovač a čistič.Působí na vnitřní vzduch tak, aby udržoval optimální mikroklima a ekologii.

Scheffler je zahalen různými pověry.Například pokud dáte „Sheffler Biank“ novomanželům, pak podle stavu růstu keře můžete určit, jak rychle čekat na přidání do rodiny.

Důležité! Nesmíme zapomenout, že „Scheffler“ označuje jedovaté rostliny a může způsobit dermatitidu.

Zdobení domu exotickými rostlinami je již dlouho módní.Dnes přední designéři ztělesňují své nápady pomocí rostlin, jako je Shefflera.Jakákoli krása vyžaduje péči.Pouze rostlina, která se cítí pohodlně, bude vypadat luxusně a dodá domácímu prostředí útulnost.