Tipy pro správné zalévání aloe doma

Zalévání aloe přímo ovlivňuje vegetativní schopnost rostliny.Je důležité zvolit správnou vodu a její teplotu a dodržovat frekvenci hydratace.

Aloe patří mezi sukulenty a je považován za nejlepšího souseda pro ty, kteří často cestují na služebních cestách, potřebuje vzácné hojné zalévání.

Proč je zalévání důležité a ve kterých orgánech uchovává květina vlhkost?

Voda je nezbytná pro správný růst a vývoj květů.Po vysání z půdy nese živiny a minerály žilami sukulentů.S jejich nedostatkem aloe rychle vadne a ztrácí schopnost dávat nové výhonky.

Reference. Aloe označuje sukulenty: v těchto rostlinách jsou orgány, ve kterých je uložena vlhkost, masité listy a silné stonky.

Jak často by měla být rostlina zavlažována, jaká voda je potřebná?

Množství vody potřebné pro rostlinu závisí na ročním období :

 • V letní sezóně se doporučuje květ zalévat jednou za 2-3 týdny.
 • Před zavlažováním byste měli zkontrolovat suchost půdy, voda teče, pouze když je zcela suchá.
 • Takový režim je pozorován i za podmínek nízké vlhkosti,rostlina nepotřebuje vodu.
 • V zimním období se napájení zalévá za 3-4 týdny.
 • S velkým denním světlem a vysokou teplotou v bytě v chladném období by se mělo zalévání provádět každé tři týdny.

Pokud se rostlina pěstuje venku, neměli byste ji dodatečně zalévat v období dešťů a ve velmi vlhkém vzduchu.V horké sezóně, bez ohledu na to, kde sukulentní zasadil, zalévání se provádí ve večerních hodinách.V chladném období ráno navlhčete půdu.

Voda použitá ke zvlhčení půdy musí být usazena a musí mít pokojovou teplotu.Chladná kapalina zpomaluje růst kořenů a příliš horká může vést k jejich smrti.

Důležité! Věk květu také ovlivňuje frekvenci zalévání doma.Čím je sukulent starší, tím méně vody potřebuje.V letním režimu by měly být napojeny pouze kořenové klíčky.

Zalévání

Existuje několik způsobů, jak zalévat rostlinu.Bez ohledu na to, které jste si vybrali, platí vždy hlavní pravidlo - nemůžete naplnit půdu, abyste nevyvolávali hnilobu kořenů.

Z výše uvedeného

V této poloze nalijte vodu z konve přímo pod kořen.Půda je navlhčena, dokud v pánvi není tekutina.Vrchní zalévání aloe je nutné co nejhojněji, aby voda dosáhla dolních vrstev hrnce.Při nedostatečné vlhkosti ve spodní části mohou kořeny začít vysychat.

Aloe sprcha je volitelná, mnozí zahradníci to zakazují,od nesprávného postřikuhrozí hnilobou listů.Je přísně zakázáno stříkat květinu stojící na přímém slunci, aby nedošlo k popálení listové části v ní.Voda může být stříkána pouze v zimě.

Zspodu

Usazená voda se nalije do podnosu, odkud květina vezme potřebné množství kapaliny pro sebe.Tato metoda je považována za nejlepší, protože během zavlažování nedochází k vyluhování živin z půdy.Současně kořeny nedostávají příliš mnoho vody, což je zvláště důležité pro velké.Více vlhkosti jde do malých kořenů, což je důležité pro jejich vývoj.

Pokud je aloe vysazena ve velkém hlubokém květináči, může být na několik minut vložena do nádoby s vodou a poté na paletu.

Kolikrát týdně a jak se v zimě řádně hydratovat?

V zimě se aloe zalévá nejvýše jednou měsíčně , zatímco jakékoli další krmení je přísně zakázáno.V chladném období by měla být teplota vody pro zavlažování o 6-7 stupňů vyšší než v místnosti.V tomto případě by měla být kapalina hájena alespoň jeden den.

Zimní období pro sukulenty začíná v listopadu a končí v únoru.Pokud je květina po celý rok udržována na stejné teplotě, režim napájení se nezmění a provádí se podle letního plánu - jednou za 2-3 týdny.

Reference. V zimě a brzy na jaře může být aloe navlhčeno roztaveným sněhem.Nezapomeňte však počkat, až se tekutina zcela zahřeje, aby nedošlo k vyhození listů.Vezměte sníh pro tání pryč odfrekventované silnice.

Důsledky chyb

Pokud neustále porušujete pravidla zvlhčování, pěstitel narazí na následující problémy:

 • letargie a suchost listů s nedostatečnou vlhkostí;
 • hniloba kořenů a listů s nadměrným zavlažováním;
 • výskyt stop houbovými koloniemi;
 • zranitelnost aloe vůči nemoci;
 • kapací listy;
 • smrt květu v důsledku nadbytku nebo nedostatku vlhkosti.

Frekvenci hydratace květu mohou ovlivnit také materiály, z nichž je nádoba vyrobena.Pokud aloe roste v hliněném nebo keramickém hrnci, voda se vypařuje mnohem rychleji.V tomto případě může být nutné častěji zavlažovat.

Aloe by měl být napojen na všechny jeho vlastnosti: věk, denní světlo, vnitřní teplotu a vlhkost.S výhradou všech doporučení bude sukulent vždy potěšit zahradníky masivním listím beze stopy letargie a úpadku.

Užitečné video

Nabízíme ke shlédnutí videa o tom, jak zalévat šarlat: