Třešeň milující teplo s jasnou osobností - kultivar Podbelskaja

Pěstování třešní v naší zemi se stává stále populárnější činností.Ze stávajících odrůd si zaslouží zvláštní pozornost univerzální odrůdy, napříkladtřešně Podbelská.

Cení se pro svou snadnou péči,dobrých ukazatelů výnosu a vynikající chuti.

Úplný popis odrůdy třešní Podbelské, stručná historie výběru, fotografie a mnohem více později v článku.

Historie selekce a šlechtitelská oblast

Odrůda byla získána v Německu v 19. století jako výsledek křížení.Lotovaya a Griot of Ostheim. Autorem Podbelské jeněmecký botanik a chovatel Karl Koch.

Nová odrůda byla úspěšně testována, byla zónována v roce 1947 a je zahrnuta do registruoblasti severního Kavkazu. Jiná jména Podbelskaja se nacházejí v literatuře: ministryně Podbelská, Kokhova.

Pro pěstování v této oblasti jsou tyto odrůdy také velmi vhodné Chernaya Krupnaya, Minx a Hračka.

Vzhled Cherry Podbelskaya

Cherry Podbelskaya má své vlastní individuální vlastnosti a vlastnosti, které jej odlišují od ostatních odrůd.

Strom

Podbelskaya jehuňatý vysoký strom,dosahující výšky 5 metrů. Mladý strom je vybaven zaoblenou, hustou, hustou listovou korunou.V průběhu času se tvar stává plošší.
Kůra je poměrně hladká, s podélnými trhlinami, hnědá s odstínem popela.
Větve jsou kostrové, velké, hnědé, vystupující z kmene v úhlu 65–70 °.Výhonky jsou nasměrovány vzhůru a se vzhledem ovoce se ohýbají.
Listy velké a střední velikosti (až 12 cm na délku a 6 cm na šířku), široce oválného tvaru, na okrajích dvouvrstvý, matný, zelený, vlněný a světlejší pod nimi.Řapík je malý.

Ovoce

Odrůda třešní Podbelské se vyznačuje bohatým aromatickým kvetením.Květy jsou velké, 3-4 v každém květenství.Kulaté okvětní lístky.

Bobule jsou velké, každý až do 6 gramů , kulatého tvaru.Barva je vínová, téměř černá.

Dužina je šťavnatá, vláknitá, tmavě červená, má nasycenou, sladkou a kyselou chuť.Šťáva je tmavě červená.Tato odrůda vytvoří vynikající domácí nápoje (džusy, kompoty).

Složení Částka
Pevné látky 16-17%
Cukr 10%
Volné kyseliny 1,3-1,5 mg

Zajímavým faktem je, že obsah kyseliny askorbové se může lišit v závislosti na pěstitelské oblasti.V zahradáchoblasti Dolního Volhy je obsah kyseliny askorbové 7–18 mg na 100 gramůa v Krasnodarském teritoriu jsou ukazatele mírně nižší a tvořípouze 9–10 mg.
Kámen je malý, zaoblený, světle hnědý, dobrýoddělené od buničiny.

Fotky
Charakteristika odrůdy

Zvažte hlavní vlastnosti Podbelské.

Podbelskaja označuje ranou odrůdu z hlediska doby květu a ranou průměrnou hodnotu zrání bobulí.V serverových oblastech Kavkazu dozrává plodinakolem 16. - 18. červnaa v zahradách regionu Dolní Volhana začátku července .Zrání se může mírně lišit v závislosti na místě kultivace.
Odrůda je neplodná a vyžaduje opylení.

Mezi neplodné odrůdy patří rovněž Zhukovskaya, Robin a Turgenevka.

Dobrými třešněmi v Polbelator pro Podbelskaja jsou:Lotovaya, květen Dyuk, Griot Ostheim, raná angličtina, Anadolskaya.

Strom je velmi náchylný k mrazu,je špatně odolný vůči mrazu.

Generační pupeny často mrznou během mrazivých a zasněžených zim.Během jarních nočních mrazů mohou květiny a pupeny zamrznout.
Naočkované keřenesou plod po dobu 5 let po výsadbě.

Ukazatele prvních sklizní jsou zanedbatelné.S věkem rostou a o 12-15 let strom nese ovoce velmi hojně.V průměru ze stromu ve věku 12–14 let je možné shromáždit30–40 kg bobulí. Nejvyšší ukazatele produktivity byly zaznamenány na Krymu:až 70–76 kg na keř.

Takové odrůdy jako na památku Yenikeyeva, ve stejném věku jako, Zhivitsa a Kharitonovskaya také vykazují vysoké výnosy.

Výsadba a odchod

Péče o třešně není obtížná, ale pěstování vyžaduje odpovědný přístup, pravidelnou péči a pozornost.

Jak pěstovat třešně.
Na jaře je nejlepší pěstovat třešně ve středním, středním pruhu.První mrazy přicházejí brzy v našem pásu, takže na podzim nemusí mít sazenice čas zakořenit se a dobře se přizpůsobit.

Pokud byly sazenice sklizeny na podzim, musí být pohřbeny před jarem.
Pokud máte v úmyslu vysadit několik ovocných stromů, neměla by být vzdálenost mezi sazenicemimenší než dva metry od sebe v řadě , , ale mezi řádky nesmí být menší než 2,5 metru.
Věnujte pozornost hladině vody.Pokud je to více než 1,5-2 metry, musí být provedeno další zemní hráz.Nezasazujte třešně v nížinách, aby nedocházelo ke stagnaci vody v půdě a zamrzání ovocných pupenů.
Pro výsadbu se vykopává hluboká drážka (přibližně 50 x 50 cm).Vykopaná zemina se smíchá s humusem, přidá se30 gramů superfosfátu, 20 gramů chloridu draselného a 1 kg dřevěného popela. Věnujte pozornost složení půdy.Pokud je těžký a hlíny, přidejte kbelík písku.

Sazenice se umístí do jámy, pokryjí se připravenou zeminou a zalévají se dvěma kbelíky vody.Kořenový krk po výsadbě by měl být na úrovni země.

Před výsadbou zkontrolujte kořeny sazenic.Poškozené části musí být pečlivě odstraněny.Po výsadbě se doporučuje mulčovat kolem sazenic. Podle mulče:kompost, piliny, humus.
Správnětřešeň péče.

Strom toleruje nedostatek vody lépe než jeho nadbytek.Nadměrné zalévání může vést k hnilobě a praskání ovoce.

Objem vody na strom je přibližně 3 litry. Zalévání může být zvýšeno během období květu, vaječníků, po pádu listů.

První hnojivo musí být aplikováno okamžitě v době výsadby.Po tomto 2,3 roce již není potřeba vrchní oblékání.

Během plodení strom velmi citlivě reaguje na doplňky draslíku, fosforu a dusíku. Hnojiva se používají dvakrát za sezónu:okamžitě po rozkvětu, první a po 2 týdnech druhé.

Je třeba pečovat o půdu kolem stromu, zejména v prvních letech života.Čas od času musíte půdu uvolnit, odstranit plevele, sbírat spadané listí.Na podzim je vykopána země kolem keře.Na jaře jsou omezeny na povrchové uvolňování.

Cherry Podbelskaya potřebuje roční prořezávání. Na jaře musí být vyříznuty sušené, poškozené, zlomené větve.Je také nutné odstranit starou sušenou kůru.Mladý keř potřebuje formativní prořezávání, aby koruna postupně získala správný krásný tvar.Formativní prořezávání začíná ve věku jednoho roku.

Nemoci a škůdci

Podbelská oblast se vyznačujestřední odolností vůči houbovým onemocněním(včetně kokosykózy), dobře chráněnou před chlorózou.Zahradník musí přijmout řadu preventivních opatření na ochranu třešňových škůdců.

Dobrá odolnost vůčihoubová onemocnění jsou prokázána Morozovkou, Dezertem Morozovou a Zhukovskou.

Preventivní ošetření se provádí na jaře.Strom je v současné době obzvláště náchylný k chorobám, takže je třeba jej pečlivě sledovat a pečovat o něj.

Aby se zabránilo infekci, je nutné provéstchemické ošetření směsí Bordeaux a azofosem.

Azophos se nastříká po pučení a směs Bordeauxů dva týdny po prvním ošetření.

Na jaře se doporučuje obílet kmen stromu a zapojit se do hojení ran.Rány se ošetříroztokem síranu měďnatého a natřou se barvou. Toto zajistí dobrou ochranu před škůdci.

Nezapomeňte jaro důkladně uvolnit zemi, ale raději ji vykopat.Je to také dobrá prevence škůdců.

Odrůda Podbelská byla dlouho milována mnoha zahradníky.Dávají přednost pěstování díky ne obtížnému odchodu, chuti bobulí, univerzálnosti.

Ovoce lze jíst čerstvé, sbírané k prodeji a také k přípravě chutných domácích jídel (džusy, kompoty, zavařeniny, dezerty).Zahradník musí věnovat pozornost špatné odolnosti proti mrazu, postarat se o preventivní opatření proti škůdcům a chorobám.