Třešně s ovocem "srdce" - odrůda Lebedyanskaya

Třešňová odrůda Lebedyanskayamá vynikající výnos - až 7 kilogramů ovoce z jednoho stromu .Plody se podobají tvaru srdce.

Má univerzální směr.Strom mávysoký růst a dosahuje 3,0 - 3,5 metru .Propagováno pučením.

Později v tomto článku si přečtete popis odrůdy Lebedyanskaya, podívejte se, jak tato třešeň vypadá.

Historie selekce a šlechtitelská oblast

Odrůda byla vyšlechtěna na I.V.Rusko-ruském Výzkumném ústavu zahradnictvíMichurina “(VNIIS).

Reference.VNIISje technologická organizace zabývající se studiem vědeckých oblastí zahradnictví.

Také v tomto institutu se narodili Dezert Morozova, Morozovka a Ural Rubinovaya.

Hlavní myšlenka: odrůdové studium ovocných stromů a šlechtění nových rostlinných forem, odolnost vůči chorobám a ekologie, pěstování a množení řízků pro výsadbu, mechanizace, techniky pěstování dospělých stromů, správné skladování ovoce.

Ústav uplatňuje modelování a výrobu produktů šetrných k životnímu prostředí.Při studiu odrůd jsou procesy automatizované.Organizace ztělesňuje vživot inovativní projekty různých směrů.

Vývoj univerzity si získal velkou oblibu mezi profesionály a amatérskými zahradníky.

Latinský název: Cerasus. Autor odrůdy: T.V.Morozova.

Strom byl získán v roce 1990 ze semene odrůdy třešní Vladimirskaya.V kultivačním stadiu bylo semeno ošetřeno EC mutagenním roztokem.

Dobře se zakořenuje ve střední a jižní části Ruska, Ukrajiny a Běloruska.

Chováno speciálně pro oblast Černé Země.Je rozšířený v Michurinsku, Voroněži, Rostově na Donu, Pavlovsku.

Vzhled třešně Lebedyanskaya

Uvažujme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Třešňový strom je považován zarychle rostoucí , protože dosahuje metrové známky za rok.Mávysoký růst - až 3,0-3,5 metrů. Růst je srovnatelný s touto odrůdou švestek krása Volga, hrušky Hera a Victoria.

Vyžaduje profesionální prořezávání korun.Crohnovy rostliny v podobě pyramidy.Listí je husté.

Kůrana hlavních větvích a krátkých tobolkách má kaštanový odstín.Snímky tmavě hnědého stínu, velké velikosti, s malým počtem čoček.

Pupenyjsou velké, zaoblené oválného tvaru, mírně se odchylující od větví.Listí je velké, oválné, s tmavým smaragdovým odstínem.Má zářivý záhřev bikarbonátu a plochý hladký reliéf.Neexistuje žádná puberta.

řapíkylistů mají antokyaninový odstín.Načíst aprodloužení řapíků střední velikosti.Na konci listové desky jsou malé kousky železa v množství 1–2 kusů.Barva žláz je vínová.

Listové listyjsou podlouhlého tvaru se slabým průřezem.Spadněte pozdě.Plod se vyskytuje na spoustu plodných stonků.

Ovoce

Ovoce je středně velké odrůdys hmotností od 3,0 do 4,5 gramu .Plody stejné velikosti se mohou pochlubit Rossoshanskaya, Ashinskaya stepem a Youth.Horní část plodu je zaoblena mírným prohnutím na stonku třešně.A dno je špičaté.Díky tomu se podobají tvaru srdce.

Mají malý břišní šev.Stopka je protáhlá s mírným oddělením ovoce od větví.Plody kaštanového stínu bez krycích bodů.

Když jsou zcela vyzrálé, jsou téměř černé.Kosti uvnitř bobule jsou střední velikosti.

Je kulatého tvaru a nezpůsobuje řezy do ústní dutiny.Dobře oddělitelné od jádra.Drť třešní je tmavě vínová.

Velmi jemné, husté, s hojným odšťavňováním.Šťáva z bobulí je tmavě červenohnědá. Chuť je sladká, s mírnou kyselostí. Vynikající šťáva se získává také z odrůd Zhukovskaya, Lyubskaya a Robin.

Cherry Lebedyanskaya - popis jejího chemického složení:

Složení Částka
Cukr z 11,0% na 11,64%
Kyseliny z 1,0% až 1,37%
Kyselina askorbová 34,0 až 34,66 mg na 100 g
]

Fotografie

Charakteristika odrůdy

Vzhledem kvysokému obsahu cukruje odrůda oceňována jako průmyslový dezert.Má univerzální směr.Jehose snadno recykluje. Lahodné třešně, želé, dušené ovoce, tinktury a zahuštěné šťávy se vyrábějí z bobulí třešní Lebedyan.

Dezerty mohou být odrůdy nejen třešní, ale také jabloní s hruškami.Například odrůda Dezert Petrova, Dezert Rossoshanskaya a Muscovite.

K rozkvětu třešně Lebedyanskaya dochází do dvou týdnů 20. května.Květiny s růžovým a bílým nádechem.Okvětní lístky květů jsou oválné zaoblené.Tyčinky umístěné pod stigmou tloučku.

Odrůda této třešněje plodná. Alepři použití opylovačů je produktivita výrazně zlepšena.

Pro třešně Lebedyanskaya jsou nejlepšími opylovači: Vladimirskaja třešnička, mrazuvzdorná Morozovka, vysoce výnosná Zhukovskaya a sucha Turgenevka.

Sklizeň probíhá 4 nebo 5 let po výsadbě stopky .Doba zrání bobulí je střední, ve druhé polovině července dosahuje plné zralosti .Zrání ovoce najednou.Produktivita je vysoká.

Jeden strom produkuje 6,5 až 7,0 kilogramů bobulí. Z jednoho hektaru půdy se sklízí 60 až 80 centernů.Vhodný pro systematický mechanizovaný sběr.

Mezi vysoce výnosné odrůdy rovněž patří Minx, Black Cork a Velkorysý.

pozoruhodnou přepravitelnostna velké vzdálenosti a vynikající technické vlastnosti bobulí.

Cherry Lebedyanskaya mádobrou suchou toleranci . Zimní odolnost třešně je vynikající. Zimní odolnost barevných pupenů je nízká pouze v severních oblastech země.

Odrůdy Tamaris, Zhivitsa a Tsarevna vykazují dobrou zimní odolnost.

Výsadba a péče o rostliny

 • Místo výsadby

  Prořezávání stromů se provádí podobně jako u obvyklých třešní Turgenevka a Zhukovskaya.Prořezávání se provádí před výskytem ledvin. Je nutné opustit 5 nebo 6 rozvinutých odvětví.

  Vzdálenost mezi nimi musí být nejméně 10 centimetrů.Zbytek se odstraní bez opuštění konopí.Rány stromu jsou okamžitě pokryty zahradními var.

  Pro výsadbu řízků by měly být vybrány rostliny s vynikajícím slunečním světlem.Přistání se provádína jižní straně budov.Nejlepší je zasadit podél plotů , kde je přítomna nejmenší mikroklima.

  Vybrané místo by mělo být schopno v zimě hromadit velké množství sněhu.Sníh chrání rostlinu a nedovolí jí v zimě zamrznout. Miluje hlinitou půdu .

 • Příprava na výsadbu

  Dobře reaguje na návnadu a půdu bohatou na vitamíny.Je lepší zvolit půdu s pozoruhodnou prodyšností.

  Místo přistání by nemělo být v blízkosti vodních útvarů .Je nutné zajistit odvodnění půdy.

  Při nákupu hotového sazenice musí být jeho kořenový systém zabalen do mechu nebo rašeliny a pečlivě zabalen do plastové přepravní fólie.

  Sazenice musí být roubovány a musí mít rozvinutý kořenový systém.Vzdušná část rukojetimusí být odříznuta na 55 - 70 centimetrů , což vám umožní správně formovat rostlinu v infield.

 • Reprodukce pučením

  Reprodukce probíhá pučením.Chová se velmi dobře na podnosech klonů ovocných stromů odrůdy Vladimirsky a na různých sazenicích zahradních odrůd.

  Korunování se provádíve druhé dekádě července.Čas: 14-21 dní. 6-8 dní před očkováním se kůra stromu zalévá teplou vodou nebo vodou o pokojové teplotě.Tento postup stimuluje tok mízy.Kůra by se měla dobře oddělit.

  Před pučením musí být odstraněny všechny výhonky a listy v očkovací oblasti.Řapík je vybrán dlouho, dosahující 6-8 milimetrů.Všechny plodné pupeny na těchto výrůstcích jsou vegetativní.

 • Vakcinace

  Na podnose se provede řez stromové kůry o délce 3 cm a uprostřed se provede malý příčný řez.

  V tomto postupu top klesne a do dna se vloží stopa.

  Ve své šířce se musí shodovat s řezem. Místo očkování je svázáno plastovým obalem. ​​Ledvina zůstává otevřená. Po 14–21 dnech by měla být zkontrolována míra přežití očí.

  Při nízkém tlaku by se řapík listu měl oddělit.To znamená, že ledvina úspěšně zakořenila.Po 30 dnech se páskování odstraní.V zimě je místo pučení chráněno před mrazem.Brzy na jaře by implantované štíty měly mít hladký povrch s plochou ledvinou.

Onemocnění a škůdci

dobrou odolnost vůči různým mykotickým chorobám .

Odrůda třešní Lebedyanskaya není náchylná k monilióze, anthracnose, dírkovanému špinění.Rezistence na kokcykózu je střední.

Podbelskaya, Na památku Yenikeyeva, jsou Kharitonovskaya a víla vysoce rezistentní vůči kokomykóze.

Aby se předešlo procesu tohoto onemocnění, jsou třešně postřikovány 0,3% chloridem měďnatým.30 gramů léčiva se rozpustí v 10 000 mililitrech vody.První prevence se provádí po rozkvětu.Další za 2-3 týdny.Třetí po sklizni.

K léčbě kokomykózy se používábiofungicid „Fitosporin“.Všechny napadené listy musí být spáleny. Pokud se tak nestane, bakterie původce této choroby zima a v příštím roce rostlina opět onemocní.

Závěr. Odrůda má dobrý výnos.Z jednoho hektaru půdy se sklízí 60 až 80 centů ovoce.Vhodný pro automatické sklizně.

Má vynikající plody.Plody vínového stínu, připomínající tvar srdce.Kosti uvnitř bobule jsou střední velikosti.Odrůda je vzhledem k vysokému obsahu cukru hodnocena jakovýroba a dezert.

Má univerzální směr.Rozmnožování nastává přes pučení.Má dobrou odolnost vůči různým plísňovým onemocněním.Rezistence na kokcykózu je střední.Choval se speciálně pro oblast Černé Země.