Tři kilogramy krásy a klidu - kuřata Tsarskoselskaya

Kuřata, která jsou plemeny masa a vajec, se považují za univerzální a mezi chovateli drůbeže jsou velmi oblíbená.Pro jejich údržbu nevyžadují speciální budovy a vysoké ploty.

Jedním ze zástupců je Tsarskoye Selo.Za svůj původ vděčí experimentální drůbežárně VNIIGRZh.

Toto plemeno bylo vyšlechtěno před několika lety a získalo se smícháním tří plemen.Červeně pruhované brojleři křížení brojlerů -6, kteří byli chováni v bolševické šlechtitelské továrně, byli kříženi s plemenem New Hampshire a Poltava clay.

Účelem odborníků bylo chovat produkční drůbež pro domácí loděnice.

Popis plemene Tsarskoselskaya

Podle vnějšího popisu mohou být popsányjako mající dobrou délku, šířku a hloubku tělas dostatečně vyvinutým břichem..

Tělo je malované červenou barvou, se skvrnami skvrnitými a pruhovanými skvrnami bílé a černé, hladce přecházejícími do ocasu sytějšího tmavého stínu, rovněž pruhovanými barvami.

Peří je pevně zasazeno, aby vytvořilo hladký povrch.Barva tohoto plemene bývá docela vzácná.Pouze dvě nebo tři plemena po celém světě mají takové zbarvení.Ušní uši mají načervenalý nádech.Kůže na nohou je nahá, zbarvená žlutá.Délka nohy je střední.

Stručně popisující toto plemeno, můžeme říci, že je to velmi krásný, ušlechtilý, klidný, velký a těžký pták, který není příliš náchylný ke stresovým situacím.

Vlastnosti

Ptáci tohoto plemene v orientaci jsou běžní uživatelé.

Podle odrůdy je lze rozdělit podle typu hřebenu:

  1. mající růžový hřeben;
  2. mající hřeben listu.

Slepice s růžovým hřebenem jsou na rozdíl od majitelů hřebene listů snášší snášet zimní chlad.Z hlediska produktivity patří toto plemeno do masa - vejce a dekorativní.

Výhody

  • Důležitými vlastnostmi tohoto plemene jsou vysoká míra produkce vajec, celková hmotnost vajec a vzácná barva peří.
  • Dobré vlastnosti lze připsat také včasnému zahájení procesu snášky vajec.
  • Jsou to vynikající mateřské slepice a následně pečující matky.
  • Maso je obzvláště chutné, protože je dobře krmeno.
  • Skutečnost, že peří hustě pokrývá ptáka, naznačuje schopnost klidně tolerovat chladné období a snášet vejce.

Nedostatky

Nevýhodou je, že experimentální plemeno je podle odborníků považovánoza zcela nevyvinuté avyžadující silnou fixaci charakterizující vnější znaky .

Proto jsou v současné době kuřata s největší pravděpodobností populací.Jedním z jejích příznaků je rozostření peří - signál nestability a uvolněných charakteristických vlastností.

Tento druh líhnul kuřata se schopností rychle růst a přibírat na váze současně s jejich nenáročností a vysokou mírou přežití.

Údržba a chov

Ptactvo se snadno udržuje a udržuje.Nejsou náročný a nepotřebují pro svůj život zvláštní podmínky.Krmení také nemá žádné zvláštní požadavky.Charakteristickým rysem obsahu je vytrvalost těchto ptáků.

Jsou schopni snášet nízké teploty , žijí v chladných kuřecích mechách a snadno se jim přizpůsobují.Toho je dosaženo díky vysoké životaschopnosti těchto ptáků.Pro chov tohoto typu kuřat se upřednostňují regiony Ruska, které mají severní polohu.

Toto plemeno se odlišuje od ostatních plemen masa - vajec a vajec tím, že má vysokou ochranu svých hospodářských zvířat.Dalším charakteristickým faktorem je rezistence a špatná citlivost na různé nemoci.

Pokud dojde k nedostatku krmiva, snáší se vejce, aby se zachoval reprodukční potenciál.V souladu s normalizací režimu krmení produkce vajec rychle stoupá do kopce.

Funkce

Kohouti přibývají na váze, minimální sazbycož je 2 kg 800 g, maximum - 3 kg 200 g.

Hmotnost kuřat je od 2 kg 200 ga dosahuje 2 kg 500 g.

Výhody plemene při snášce vajec jsou také poměrně vysoké.ukazatele produktivity masa.

V průběhu roku je jedno kuře schopno snášet v průměru 180 vajec.Jedno vejce má hmotnost 58 - 59 gramů, což je dobrý fakt.

Barva skořápky má hnědé tóny: od světlých po tmavší.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Slepice jsou chována:

  • Farma " Oktyabrevskaya bird ".Adresa: Vladimir region, Sobinsky r - he, der.Oktyabrevka, 51. www.oktyabrevsky - farmář.rf.Telefon: +7 (906) 749-48-40;
  • Farma „ Zlaté peří .“Farma je ve vlastnictví Angeliny a Alexandra.Telefon: +7 (910) 478-39-85;
  • " Smolenská sloučenina ."G. Smolensk, Perekopny ulička, dům 12 "a".Telefony: +7 (910) 762-76-23, +7 (920) 668-06-22.

Analogy

Na základě popisu charakteristik kuřat, jejichž plemeno se nazývá Wyandotte ], můžeme dojít k závěru, že je to podobné plemenu Tsarskoye Selo.Tito ptáci jsou také odolní vůči chladu, v zimě mohou snášet vejce a jsou otužilí.

Kuřata zvaná Kuchinsky Jubilee mají podobné vlastnosti jako Tsarskoye Selo a Wyandotte.Je charakterizována řadou podobných skalních prvků, které určují její podobnost s Tsarskoye Selo.

Video

Na dalším videu můžete vidět kuřata plemene Tsarskoye Selo:

Závěr

Na základě všech výše uvedených skutečností o tomto chovu kuřat lze dospět k závěru, že tito ptáci mohou být chováni těmi, kteří potřebují vidět krásného, ​​ušlechtilého ptáka, chutného, ​​vysoce kvalitního, dietního masa a jejich stabilního výsledku.život - vejce, pro některé, a kuřata.

U běžného držitele drůbeže není zásadní rozlišovat plemeno od populace a kuřata Tsarskoye Selo plně vyhovují požadavkům, které tomuto držiteli předkládá obyčejný majitel loděnice.

Puškinské plemeno kuřat je považováno za jediné plemeno, které má takovou pestrou barvu.