Tropics v městském bytě, nebo to, co je výsadba orchideje s rukama na bloku?

Orchidej je nádherná exotická rostlina, ze které nelze sundat oči.Květinářství, které získalo jeden druh orchideje, se často nemůže zastavit a doma začíná vytvářet celou sbírku těchto nádherných květů.

Rostlina je však poměrně objemná a místo pro výsadbu výsadby rychle končí na parapetech.V této situaci můžete ušetřit místo výsadbou květin s rukama na závěsných blocích.Šetří nejen prostor, ale jsou také nejpřirozenější cestou k přistání.

Co je to?

Blok je kus kokosu, kůra, jednoduchý zádrhel, ke kterému je rostlina připevněna a zavěšena na zdi nebo stropu.To je skvělá alternativa k obvyklým květináčům a květináčům.

Co je třeba zvážit?

Vývoj, růst a životnost rostliny závisí na tom, co a kde je rostlina vysazena .Měli byste však vědět, jaké podmínky jsou pro určitý typ orchideje nejvhodnější, protože budete muset vzít v úvahu vlhkost, teplotu a klima v místnosti.Přistání na zádrhel zahrnuje některé funkce v péči a vytvoření určitého mikroklimapro rostlinu.

Porovnání s jinými pěstitelskými metodami

Jak víte, orchidej je epifyt, který roste v přírodě na kmenech stromů.Proto je použití bloků pro výsadbu pro tento typ rostlin nejvýhodnější.Budou tedy co nejblíže k přirozeným podmínkám zadržování.Tato metoda výsadby má mnoho výhod, hlavní je vynikající provzdušňování.

Kořeny rostliny neustále potřebují vzduch a blok je skvělá volba .Při této výsadbě nedochází k hnilobě kořenů, jak je tomu často při pěstování orchidejí v květináčích.

Kromě toho bude orchidej rostoucí na bloku v interiéru vypadat velmi ekologicky.Stačí opravit několik takových předmětů v místnosti a stane se krásnými a svěžími, zatímco vzhled interiéru bude exotický.

Pro jaký druh je metoda vhodná?

Většina orchidejí roste skvěle na jednom bloku .Hlavní typy lze nazvat následujícími typy:

 1. oncidium;
 2. ​​
 3. arangis;
 4. felanopsa;
 5. Cattleya;
 6. ascocentrum.
Důležité : Výsadba bude mnohem snazší, pokud je květina sušená nebo její listy rostou.

Jaký materiál si vybrat?

Existují určité vlastnosti, které by materiál pro blok měl mít :

 • trvanlivost a síla, protože orchidej by často neměla být transplantována;
 • v tomto případě je nutné zvolit materiál, který nebude hnit;
 • je velmi důležité, aby materiál neobsahoval škodlivé látkynečistoty.

Pro výsadbu můžete použít kousek kůry:

 • Smrk a borovice - lze použít v extrémních případech.Materiál exfoliuje velmi rychle, netoleruje rozdíly vlhkosti a netrvá příliš dlouho.
 • Kůra z balsového dřeva - lze použít jak lisovanou, tak i obyčejnou.
 • Dubová kůra je vynikající a odolný materiál.
 • Elderberry a Amur samet.

Ve městech je mnoho topolů, ale tuto kůru nemůžete použít, protože obsahuje látky, které jsou pro orchidej velmi škodlivé.

Nelze použít běžné dřevo pro blok, protože začíná velmi rychle hnit , plísně a houby se na něm objevují z vlhkosti.Můžete použít:

 • naplavené dříví;
 • dřevo z červených, černých a železných stromů;
 • révy;
 • kapradiny.

Můžete také použít neutrální syntetiku - polystyren.

Doporučujeme sledovat video o vlastnostech bloků pro orchideje:

Postupné pokyny k výsadbě

Je snadné umístit rostlinu na kousek kůry nebona zádrhel .Podívejme se krok za krokem na to, jak to udělat správně:

 • Připravte si vhodný zádrhel a udělejte mu tvar, který se vám líbí.
 • Nahoře vytvořte otvor pro háček.
 • Držák musí být z měkkého izolovaného drátu nebo jiného odolného materiálu.
 • Připevněte orchidej k zachycení.Okamžitě je třeba poznamenat, že listy rostliny by měly vypadat přísně dolů, takže se nebude shromažďovat vlhkostv bodě růstu.
 • Rostlina je připevněna měkkým hadříkem nebo syntetickým pletivem, lze použít vlasec.Pokud máte v úmyslu udržovat vysokou vlhkost, pak substrát pro kořeny orchidejí není potřeba.
 • Pokud to však není možné, mezi zádrhel a orchidej se položí vrstva rašeliny, která kořenům dodá vlhkost a nevyschne.

Je také možné transplantovat všechny epifyty, které v současnosti rostou v hrnci , na kůru.Ale musíte si uvědomit, že transplantace by měla být provedena pouze v období aktivního růstu.

Doporučujeme sledovat video o vlastnostech transplantace orchidejí do bloků:

Nuance péče

 1. Orchideje usazené na bloku budou vyžadovat zvýšenou vlhkost,musí být alespoň 80%.
 2. Pokud jde o osvětlení a teplotu, není rozdíl v pěstování orchidejí v květináči nebo naplaveném dříví.
 3. Měl by být hodně světla, zejména v období aktivního růstu, teplota je 20–25 stupňů.Vyloučit přímé sluneční světlo.
 4. Mělo by být zřejmé, že rostlina musí být často napojena nebo postřikována, protože kořeny budou v otevřeném stavu.
 5. Postřik by se měl provádět jednou za dva dny, ale v závislosti na podmínkách zadržení a typu orchidejí bude nutné provést častěji nebo méně často - podívejte se na rostlinu.
 6. Před zaléváním se ujistěte, že kořeny nejsou vlhké, aby nezpůsobily hnilobu.
Pozor : Orchidea se nelíbí časté změny míst, proto je nutné určit umístění tak, aby nedošlo k přenosu blokurostlina z místa na místo.

Doporučujeme sledovat video o péči o orchidej pěstovanou na bloku:

Možné problémy a obtíže

Mnoho lidí si myslí, že při výsadbě orchidejeblok problémů nevzniká , protože rostlina se nachází v blízkosti přírodních podmínek.To však není úplně pravda:

 1. První věcí, se kterou se můžete setkat při přesazování orchideje z květináče do háčku, je neschopnost kořenů neustálému proudění vzduchu.V květináči je rostlina ve vlhkém prostředí as minimálním průtokem kyslíku a často po transplantaci se orchidej nemůže přizpůsobit.Staré kořeny mohou vyschnout, ale nebojte se, jakmile budou nové procesy, které se budou cítit skvěle venku.
 2. Problémem je také často neschopnost vytvořit správné množství vlhkosti ve vzduchu.Proto, když se rozhodnete zasadit orchidej na kvádru, musíte zvážit klady a zápory.
 3. Často je obtížné také zvolit správné místo pro růst květin, protože je důležité vytvořit příjemnou teplotu a osvětlení.

Ale nejdůležitější věcí při pěstování orchidejí není způsob výsadby, nikoli barva výsevku a druh bloku, ale podmínky, za kterých bude rostlina umístěna.Pokud tak neučiníte, pak bez ohledu na to, jak pěstujete orchidej, bude se to cítit špatně, bolí.

Při pěstování rostliny na kůře často zkušení zahradníci doporučují organizovat mini skleník .Usnadní udržování optimální vlhkosti vzduchuorchideje.

Orchideje se pěstují také ve speciálních prodyšných korónových květináčích, skleněných lahvích a dalších průhledných nádobách.Jako substrát lze použít německou vyváženou půdu Ceramis.

Závěr

Orchidej je velmi rozmarná a náročná rostlina, ale je velmi ochotna reagovat na řádnou péči aktivním a dlouhodobým kvetením.Pokud chcete, aby byl váš interiér exotický a neobvyklý, položte svou krásu na blok, který bude zavěšen na zdi nebo stropu.