Trpasličí Petúnie.Jaké jsou odrůdy malé odrůdy květin a jaké jsou jejich vlastnosti?

Flóra naší planety je velmi rozmanitá.Tam jsou divoké a domácí rostliny přizpůsobené k životu v malých květináčích, tam jsou ty, které jsou uměle chovány.Každá květina je krásná a jedinečná svým vlastním způsobem.

Co je to mini-petunie a jak se o ni řádně starat - přečtěte si další informace v našem materiálu.

Botanický popis

Mini-petunie patří do rodu petúnie.Tyto trvalky mají polokřídlý ​​tvar nebo vypadají jako bylinné rostliny s plazivými nebo vztyčenými stonky.

Mini-petúnie patří do rodiny nočních můstků, což znamená, že ji lze snadno pěstovat nezkušenými manželkami.

Petúnie byla objevena v roce 1770 poblíž území Uruguaye.V naší době jsou odvozeny hybridní formy květin .Začátek tohoto procesu byl položen v roce 1835.V důsledku toho se „narodily“ mouchy, velkokvěté a hojně kvetoucí odrůdy a druhy.

Odrůdy odrůd, rysů a fotografií

Mini-petúnie se také nazývá trpaslík i malý. Odrůda má tyto vlastnosti :

 • Velikost květů dosahuje nejvýše 4–5 cm, ale hojně tečkuje celou rostlinu, což jí dává tvar velké nádherné koule.
 • Listí může být zcela ztracenov jasném množství této krásy.
 • Velikost výhonků je ve srovnání se standardními odrůdami kratší.Vzpřímené odrůdy nepřesahují 20 cm a ampely mají větve 30–35 cm dlouhé , jak nezaměňovat ampelské odrůdy s kaskádovými odrůdami ?).
 • Všechny odrůdy petúnie mini mají vysokou rychlost růstu a vyznačují se dlouhým kvetením.
 • Stopka rostliny je tvrdší a dřevnatější, na ní a na listech lze vidět hustě posazené krátké chloupky.

Trpaslík je tmavý losos

Toto je velmi malá rostlina.Rozkvetne brzy při současném otevření několika pupenů najednou.Keř je rozvětvená, nálevkovitá květenství o průměru 4 až 5 cm, zajímavá barva - losos.Rostlina zdobí balkony a lodžie.Odrůda má vysokou odolnost vůči klimatickým podmínkám.

Mirage F1

Výška rostliny 25–35 cm. Tato řada se skládá z hybridních forem 25 různých odstínů.Existují květiny s jasnými žilami, s jasným středem, rovinou a tmavými okraji (byla zde popsána řada barev petúnie ).

Fantasy F1 modrá

Jedná se o froté petúnie s malými květy (průměr 2,5–4 cm), výška rostliny je 20–25 cm. Keř je kompaktnípřipomínající míč. Charakteristickým rysem je hojné kvetení a odolnost proti mrazu .

Cinderella F1 Violet

Odrůda je větvící keř s velkým počtem stopek.Keř je vysoký 20 cm, barva květu je jemná - fialová.Odrůda vyžaduje velkou péčimnožství živin.

Podrobný popis odrůdy mini-petúnie Sinderella F1 Violet viz toto užitečné video:

Péče o trpasličí krásu

Tuto řadu květin lze pěstovat v květináčích a balkonových zásuvkách a místo v květinových záhonech je docela vhodné. Rostlina se vysílá pro sazenice v únoru až dubnu .

 • Při nákupu semen berte na vědomí, že jsou v granulích.Zakrytá snadno rozpustnou kompozicí, která zjednodušuje proces setí a růstu.
 • Granule musí být umístěny na povrch mírně zhuštěného a rozlitého substrátu.Poté, co je z postřikovače dostatek vlhkosti a hrnce jsou pokryty sklem.Osivo se nesmí nechat zaschnout.
 • První sazenice lze pozorovat po 1,5–2 týdnech při udržování vnitřní teploty 22–24 ° C a při dostatečném osvětlení.Přímé sluneční světlo na květináčích je nepřijatelné.
 • Sazenice vyžadují zvlhčení a sběru ve stadiu růstu, když se již vytvořily 2-3 skutečné listy.Po potápění je nutné krmit komplexním hnojivem obsahujícím železo a mikroelementy pro rychlou tvorbu kořenů a urychlení procesu kvetení.Načasování kvetení může být ovlivněno změnou doby denního světla.
 • Nejlepší teplota pro růst a vývoj rostlin bude považována za již 16-18 ° C.Sazenice se ukládají do půdy až po skončení mrazu.
 • Nejvhodnější půdou pro tuto odrůdu je lehká, úrodná a spravedlivá půdavyčerpaný, kde sluneční světlo padne na dlouhou dobu.Místo musí být chráněno před větrem.

Nemoci a škůdci

Trpasličí petúnie z tmavého lososa potřebuje pravidelné zalévání a oblékání jednou za 1,5 týdne.

Odpočítávání můžete zahájit již 7 dní po vysazení sazenic do srpna.Zalévání je nutné mírné, protože květina neschvaluje zamokření půdy.Stejně jako každá rostlina může Petúnie nést řadu chorob a bojovat proti útoku škůdců. Při nedostatečné péči může květina trpět :

 • Mokrou a šedou hnilobou .Příznakem této choroby bude výskyt květů, listů a stonků světle hnědých skvrn, které se postupem času pokryjí šedou nadýchanou vrstvou.Hlavní příčinou onemocnění je nízká teplota, vysoká vlhkost a nadbytek dusíku v půdě.Aby se předešlo nemocem, nemělo by být povoleno husté přistání.Je to škoda, ale nemocná rostlina se nebude moci zotavit.Půda z ní se nepoužívá k výsadbě další květiny.
 • Mšice .Můžete použít insekticidy nebo ošetřit rostlinu pod silným proudem vody.
 • plíseň .Může dojít k náhlým změnám teploty a vysoké vlhkosti.Vyjadřuje se tím, že listy a květy jsou pokryty bílou vrstvou.V tomto případě se odstraní nezdravé části rostliny, načež se květina ošetří sírou.
Víte, jaké petúnie lze pěstovat ve vyrovnávací paměti ?A jak vypadají vegetativní a zakrnělé odrůdy?O tomnajdete v našich materiálech.

Charakteristiky reprodukce a možné problémy

Na podzim převeďte rostlinu ze zahrady do hrnce. Propagace petúnie prochází řízky .

 1. Dobré vzorky se odebírají na řízky a během zimy se uchovávají na chladném místě.
 2. Řezané řízky odřízněte v březnu, odstraňte spodní listy a ponechejte 2-3 páry horní.
 3. Před výsadbou jsou řízky několik minut drženy v Kornevinu.
 4. Poté, co jsou umístěny do vody pro zakořenění nebo okamžitě zaseknuty do země, pokryté polyethylenem.Odstraňuje se tvorbou nových listů.

Při pěstování mini-petunií existuje riziko výskytu následujících problémů :

 • Kroucení listů.Důvod spočívá v tom, že žijeme na rostlině roztočů.Kvůli tomu je květina ošetřena akaricidem.Dalším důvodem může být nízká vlhkost a vysoká teplota.
 • Listy zbarvují žlutě s nedostatkem světla a nedostatkem železa.Hořčík je také důležitý, který zabraňuje pádu listů.
 • Mladé sazenice umírají se silným a častým zvlhčováním půdy v důsledku tvorby hniloby v kořenech.
 • Projev prázdných květin na petúniích je možný díky výsadbě v malém kontejneru a nedostatku výživy v půdě.Nebo rostlina po výsadbě ještě nezískala sílu.

Z těchto barev se získají velmi zajímavé kompozice.Používají se k dekoraci kanceláří, kaváren, bytů, balkonů a altánů.A co je velmi důležité - mini-petúnie jsou vysoce odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, kteréumožňuje květu růst v každém rohu země.