Unikátní a elegantní výhledy na kaktus Opuntia

Mnoho z nich je milovníky těchto nádherných pichlavých krás.

Neobvyklé rostliny přitahují stále více lidí svouoriginalitou a výjimečností .

Někteří se zabývají profesionálním pěstováním kaktusů, zatímco jiní je prostě nechávají, aby získali radost,uvažovali sice ojediněle, ale okouzlující květy .

Pohledy a jejich fotografie

Každý, kdo chová tyto pichlavé rostliny, má královnu všech kaktusů - okouzlující pichlavou hrušku.Možnáelegantní plochý tvarnebo možnáneobvyklá struktura povrchu- něco neobvykléhov něm přitahuje lidi .

Každý pohled je krásný svým vlastním způsobem, má své vlastní charakteristiky a rozmary.Které z nich?Budeme se tím zabývat společně.Také bude uveden druh a jejich jména pichlavého hruškového kaktusu s fotografií.

Indián

Tato pichlavá hruška pochází z Mexika.

Nazývá se takéfigová pichlavá hruška , protože na ní roste ovoce podobné fíky.

Toto ovoce je jedlé, v některých zemích vyrábějí džemy a omáčky pro různá jídla.

Indická pichlavá hruška má ploché zaoblené stonky, které nejsou příliš hustě pokryté trny.

Stonky větve rostliny, a díky tomu může keř dorůst až 3-4 m. Kvetou s malými žlutými květy, na jejichž místě se později tvoří stejné plody.

Bílé vlasy

Bílé vlasydorůstají do výšky 2 m , takže pokud chcete mít kaktus podobný tomu, který roste v poušti, můžete si vybrat tento!Má dlouhé a pružné ostny bílé barvy, jejichž délka může být až 8. Kvetou ve velkých žlutých květech o průměru 6-8 cm.

Berger

Jeden z nejčastějších druhů pichlavých hrušek.Opuntia Berger přitahuje pozornost červenými květy s mnoha lístky a hustými tyčinkami.Samotná rostlina je velmi velká a zužuje se ke dnu, stejně jako její ostnaté větvedosahující délky 25 .Ostny Berger jsou pevné, mohou dorůst až 4 cm na délku.

Mělké vlasy

Výška takové kaktusové plechovkydosahuje 50 cm .Má ploché stonky, ostny maloměstých pichlavých hrušek jsou téměř na dotek nepociťovány.Vyžaduje maximální osvětlení a teplo, ale také vydrží nízké teploty.V zimě by teplotní režim pro tento kaktus neměl být větší než 8–12 stupňů.

Obyčejné

Normální vypadá jako strom.Má solidní stopku s téměř symetrickými procesy.Výškamůže dosáhnout 6 m , takže není jednoznačně vhodná pro pěstování domu.

Má areoly s mírnou pubertou, na některých areolech jsou umístěny hřbety.Opuntia květy opuncie kvetou od dubna do září s jasně žlutými velkými květy.

Válcový

Opuntia Válcový má válcové stonky tmavě zelené barvy.Výška pouzdranení větší než 1,6 - 1,8 m .Mnoho uchvátí růžovým kvetením.

Subulata

Tato rostlina je působivá svou rychlostí růstu.Za pouhých pár let rostena 2 m .Má velké jehly ve tvaru jehly, které se tvoří na stěží pozorovatelných hlízách, kterými jsou pokryty procesy subulaty.Jeho válcovité listy dorůstají do 10 cm.

Tento kaktus kvete červenými květy s narůžovělým nádechem.

Squat

Squat má plíživou stopku, na které jsou umístěny světle zelené segmenty.Tento typ kaktusu vypadá jako keř.Má poměrně málo hrotů, také zřídka umístěné areoly.

V květnu klesá kvetení pichlavého hruškovitého kaktusu.Květy jsou žluté, později se změní na kulaté plody.

Squat silný

Tento druh se příliš neliší od předchozího.Hlavní rozdíl spočívá v tom, že mocný dřep je velmi hustě pokrytý ostny ve tvaru jehly.

Neporušitelný

Neporušitelný se často pěstuje doma.Jedná se o spíše poddimenzovanou rostlinu s modrozelenými segmenty, která rostev délce až 4-5 cm .Segmenty jsou poměrně velké a objemné, hustě pokryté trny.Kvete ve velkých žlutých květech, jejichž průměr je 6 cm.

Brazilský

Má plochý stonek a stejné, ale menší segmenty.Tyto procesy jsou poměrně tenké, ve tvaru listů, takže za nepříznivých podmínek a nedostatečné péče rychle visí a padají.

Brazilské květy ve žlutých podlouhlých květech.Je žádoucí pěstovat na stinném, ale teplém místě.

Felt

Felt je jako keř, pochází ze stejného Mexika.Výška této pichlavé hrušky pichlavé hrušky jeaž ​​6 m .Ve vzhledu tato rostlina není velmi podobná kaktusu, protože její hřbety jsou velmi pružné, bílé barvy, aby povrch rostliny vypadal sametově.

Dark-throated

Dark-throated má velký kořenový systém, díky němuž roste v celých skupinách.Její segmenty jsou světle zelené s modrou, mají zaoblený tvar, jejich délka může dosáhnout 40 cm. Rostlina je hojně pokryta dlouhými, tvrdými tmavými ostnami,na délku - až 8 .

Kamanskaya

Tento kaktus je keř, který může tvořit skutečné houštiny.Může růstaž ​​do výšky 90 cm .Má zeleno-modravé procesy a jehly ve tvaru jehly červenohnědé barvy.

Kropenatý

Výška keře může býtaž 2 m .Má relativně malé segmenty o délce přibližně 8 cm.Na jeden segment lze umístit neomezený počet glochidů, z nichž každý má od 6 do 22 ostnů bílé barvy.

Unyielding

Unyielding má pevné a dlouhé hřbety.Nejprve jsou hřbety růžové barvy a postupem času ztmavnou.Rostlina tvoří sodovky až do šířky 2 m. V létě se objevují květy, které jsou žluté, v průměrudosahují 5 cm .Můžete propagovat adamant jakořízky a semena.

Lindheimer

Tento kaktus může vypadat jako keř nebo dokonce malý strom.Kvete koncem května, květy jsou žluté nebo červené.Poté se objeví plody, které jsou poměrně velké -až do průměru 3 cm .

Jejich zrání je doloženo tmavě fialovou barvou.Lindheimer trpí mrazem až -12 stupňů.

nahnědlá

nahnědlá může růstna 1 m na výšku .Segmenty této rostliny jsou lesklé, zelené, oválné, délka může být až 25-30 cm. Délka hřbetu je až 4,5-5 cm, jsou tvrdé a tmavé.Květy ve velkých žlutých květech.

Tenké stonky

Oba segmenty stonků i tenkých stonků jsou protáhlé a dlouhé, zatímco jsou poměrně tenké.Tenké stonky pichlavých hrušek s neobvyklými červenými kulatými květy.Ostny v rostlině jsou vzácné, pokryté bílým povlakem.

Bazální

Tato rostlina je rozvětvená, má modrozelené ploché stonky.Basal je zvláštní v tom, že nemá páteře.

Existují pouze areoly žlutobílé barvy.Je to bazalka, která kvete neuvěřitelně krásně s červeno-fialovými velkými květy.Na něm se také vytvoří vajíčko ve tvaru vajíčka.

Výkonný

Výkonný dosahuje výšky 5 m.Má husté velké segmenty oválného tvaru, jejichž průměrmůže být až 25 cm .Také u silných pichlavých hrušek jsou ostny ve tvaru jehly až 5 dlouhé, bílé.Květy ve velkých žlutých květech.

Potts

Potts je schopen získat srdce každé ženy.Jeho krásné fialové květy s průměrem až 10 cm vypadají působivě.Má stopkuaž ​​do výšky 70 , segmenty jsou ploché, ostny mohou dosahovat délky 4 až 5.

Hairy

Hairy vypadá mimořádně.Stonek a segmenty rostliny jsou pokryty areoly, na každém z nich je mnoho malých flexibilních bílých jehel.Na okrajích segmentů jsou hustě rozmístěny květiny, na jejichž místě později roste kulaté ovoce.

Růžoví

Je snadné uhodnout, že takové jméno rostliny se objevilo díky kvetení bohaté růžové barvy.Růžové květy kvetou velmi hojně, květy jsou velké a objemné, jejich průměr můžedosáhnout 4-5 cm .

Stonek růžového květu je plochý, jeho výška je často 55–60 cm, segmenty jsou rovné.

červenání

červenání je stromovitá rostlina, která může dorůst až do 6 m. Z červenání se zpravidla vyskytuje málo trnů, někdy zcela chybí.Kvetení může být žluté, červené nebo oranžové barvy,délka jednoho květu je 6, průměr je 2 cm .

Zázvor

Výška zázvoru je až 1,5 m. Rostlina má světle zelené segmenty, které mají kulatý tvar, jejich průměr může dosáhnout 20 a tloušťka 1, 5 cm. Tato pichlavá hruška má načervenalé glochidie a velké žluté květy.Ostny chybí.

Santa Rita

Výška Santa Rita je až 2 m. Zelené segmentys červeným nádechem jsou zaoblené a pokryté trny.Květy mají jasně žlutou barvu, jejich průměr může přesáhnout 7 cm.

Sheer

Tato huňatá rostlina roste ve skupinách. Na výšku - do 1 m .Krk má mnoho segmentů o průměru 30 cm.Má nahnědlé areoly a lehčí glochidii.

Z každé dvorce odchází až 12 tenkých hřbetů.Krk má velmi velké žluté květy, průměr až 10 cm.

Schott

Pichlavý hruškový kaktus tvoří velký keř sestávající z mnoha stonků.Výška těchto stonků může být větší než 3 m, každý z nich do průměru 10 cm. Stonky Shotta jsou žebrované a pevné.Existuje několik trnů, jejich délka není větší než 3. Kvetou v růžové a bílé.

​​

Ostnatá ostnatá

Toto je pichlavá hruška pichlavá hruška, její výška může být až 4 m. Kmen takového stromu může mít průměr až 40 cm. Segmenty jsou ploché, oválné, sytě zelené,až 35 na délku.

Z jedné glochidie může růst až 9 trnů, jsou malé, bílé.Květy v oranžové květy až do průměru 9 cm.

Stlačený

Jedná se o rostlinu, jejíž výška nenívětší než 1,5 m .Segmenty začínají růst téměř od kořene.Čím nižší je komprimovaný segment, tím tmavší je jeho barva.Délka segmentů je 25-30 cm, komprimovaný má malé žlutobílé ostny.Jednou ročně kvetou žluté květy o průměru 6.

Tehuacana

Jedná se o malý krytý kaktus, jehož výška nepřesahuje 50 cm. Má stopku 10-15 dlouhých a mnoho plochých segmentů.Plastové jehly,dlouhý a tenký.Tehuacana má světle zelenou barvu.

Ve ​​tvaru fíky

Šedozelená pichlavá hruška pichlavá hruška s areoly, na nichž téměř nejsou trny.Fíky ve tvaru fíky jsou velké, červené.Segmenty jsou masité a velké.Výška fíku není větší než 15 cm.

Vershaffelt

Malá rostlina, která je skvělá pro domácí pěstování. Výška - nejvýše 10 cm .Má fialovou barvu, masité stonky.Květy jsou citronově žluté s načervenalým středem.

Engelmann

Tento kaktus vypadá jako keř, ve výšcemůže dorůst až 4 m .A jeho segmenty jsou 20-30 cm dlouhé, povrch je hustě pokrytý glochidií a malými ostny.Opuntia Engelmann má červené květy se žlutým středem.

Stříbřitý

Toto je opravdu obrovský kaktus.Jeho výška můžedosáhnout 20 m !Z výhonků stříbřité větve se tvoří, tj. Segmenty, stejně jako velký válcový kmen.Délka jednoho segmentu může být až 15 m. Ale květiny ve stříbře nejsou tak velké, v průměru 6 cm, mají žlutou barvu.

Parry

Parry roste s keřem, délka rostliny může dosáhnout 2,5 m. Segmenty jsou nasycené zelenou červenou barvou, žebrované.Povrch je hustě pokrytý hroty bílé barvy, jejich délka je až 3 cm. Parry květiny jsou relativně malé velikosti - až 3 v průměru, žluté.

Bigelow

Rostlinná nádobamůže dosáhnout výšky 2 m .Opuntia Bigelow vypadá jako keř, vzdáleně připomínámalý strom.Má mnoho bílých tenkých hřbetů dlouhých 2 cm.Květy mohou být červené nebo zelené, jejich průměr je 4.

Salma

Stonek této rostliny je představován válcovými segmenty.Pichlavé hrušky tohoto druhu mají docela málo trní, jsou velmi tvrdé.Květy Salma mají klidnou oranžovou barvu.

Thorny

Trnitá výška můžedosáhnout 4 m .Nejdelší segmenty rostliny jsou 50 cm dlouhé, květy mají žlutou barvu.Pichlavé pupeny se používají v medicíně.V některých zemích se jedí stejné pupeny.

Colorado ostnatý

Colorado ostnatý má světle zelenou barvu.Segmenty jsou válcovité, až 30 cm dlouhé, trny jsou bílé, hustě zakrývají povrch rostliny.Colorado pichlavé květy mohou být žluté, oranžové, světle zelené.

Aciculata

Tento druh pichlavé hrušky se pěstuje v keřech.Alikuláty mají tmavě červenou glochidii, z každé rostou 1-3 ostny.Trny jsou až 5 cm dlouhé. Květy jsou žluté barvy, jejich šířka může být až 10.

Užitečné video

Níže uvedené video ukazuje nejvíceBěžná forma Opuntie je Ind.

Závěr

Tento seznam zahrnuje nejen domácí druhy pichlavé hrušky pichlavé hrušky, ale také druhy, které rostou výhradně na původníchpozemcích - v Mexiku .Pokud máte rádi pichlavé hrušky, pak zde určitě najdete rostlinu, kterou chcete co nejdřívepoložte na parapet, abyste obdivovali neobvyklý pichlavý pohledný.