Unikátní rychle rostoucí rostlina Philodendron: domácí péče, druh

Philodendron je úžasný stálezelený strom.

Pro úplný rozvoj květu je nezbytné: jasné přirozené osvětlení, prodyšná půda, vysoká vlhkost.

Dobře reaguje na silné zalévání, postřik z postřikovače a vrchní obvaz.

Obecný popis rostliny

Philodendron pochází z tropů. Byl přinesen z Mexika nebo jižní části USA.Patří do rodiny Araceae.Má asi 400 poddruhů.Různé velikosti, tvary a všechny druhy barev jsou velmi velké.

Proto se taková rostlina perfektně hodí do jakéhokoli interiéru. Mnoho poddruhů má zkrácené větve a velké listy.Díky tomu vypadají skvěle sami.Jiné poddruhy jsou plíživé révy.Jako smaragdová zeď zdobí oblouky a zelené rohy.

Druhy a odrůdy „Philodendron“ s fotkou

Atom

Nejsložitější a nejchytřejší poddruhy. Kompaktní.Odkazuje na poddruh révy.Má luxusní stočené smaragdové listy.Na listech je 5 listů.Doma, nenáročný.Roste velmi pomalu. Latinský název: atom filodendronu.

Fotografie ukazuje vnitřní květ Philodendron Atom:

Šupinatý

Aktivně roste v USA.První zmínka je z roku 1845. Latinský název: Philodendron squamiferum. Je epifyt.Odkazuje na poddruh révy.To se nevyskytuje na Zemi.Roste pouze na výšku a drží se na úzce rostoucích stromech.

Ve vnitřních podmínkách upřednostňuje růst v porézním substrátu.Juvenilní listy, protáhlé.Mladé rostliny jsou jednoduché.Jak rostou, stávají se složitějším tvarem.Počet a hloubka laloků roste.U dospělých vzorků má listová deska 5 asymetrických lopatek.Listy dosahují délky 40 - 46 cm.

řapíky jsou vínové barvy , pokryté malými villi.Plíživý kryt sněhově načervenalého odstínu.Vnitřek je zcela sněhově bílý.

Na fotografii pokojový květ „Philodendron Scalebear“:

Warty

Nejoblíbenější poddruh. Má mimořádnou krásu. Latinský název: Philodendron verrucosum. Odkazuje na vždyzelené vinné révy.Má křehké stonky.Listy rostliny jsou sametové, ve tvaru srdce.Na délku dosahují více než 18 cm, na šířku - 8 cm.

Jsou umístěny na krátkých stopkách.V divokých podmínkách mohou dosáhnout délky 50 cm a šířky 25–30 cm. Stonky jsou pokryty klky.Jantarově přehoz přes postel.Na špatné straně má vínovou barvu.Skvělé pro zdobení skleníků.Ve vyprahlém vzduchu umírá.

Na fotografii pokojový květ „Philodendron Warty“:

Elegantní

Někdy se tato rostlina nazývá „Skeleton“ nebo „Narrowly Disissected“.Latinský název: Philodendron elegans. První zmínky se objevují v roce 1913.Aktivně roste v tropech Brazílie a Kolumbie.Vznikající letáky jsou ve tvaru hlavního klíče.Vypadají hluboko, vypadají jako drsné pruhy.

Na délku listy nedosahují více než 45–55 cm.Razítko s velkým počtem internodů, lianoid.V délce dosahuje 10-20 cm. Dospělé listy jsou mladistvé, asymetrické.Mohou se od sebe lišit tvarem, velikostí a hloubkou zahloubení.

2 květenství se tvoří v sinusu listů. Vypadá to jako smaragdový závoj.Na zadní straně má karmínový odstín.Vnitřní nekvete.Preferuje porézní substrát.

Fotografie ukazuje vnitřní květ Philodendron Elegant:

Cobra


Hybrid poddruhu kapiček.
Odkazuje na pestré odrůdy.Velmi náročné na osvětlení a vysokou vlhkost. Latinský název: P. guttiferum Cobra.

Fotografie ukazuje květ květu Philodendron Cobra:

červenání

Aktivně roste v Brazílii , na pobřeží Kolumbie a Kostariky. Latinský název: Philodendron erubescens. První zmínky se objevují v roce 1854.Název pochází ze vzhledu květu.

Letáky, větve a kmeny mají burgundsko-krvavý odstín.Poddruh se týká lianů.V divočině dorůstá 10-16 metrů.Letáky protáhlé, se špičatým koncem.V délce dosahují 30-40 cm. Povrch listů je lesklý, smaragdový.Spodní deska mánačervenalý odstín.

Na rozdíl od jiných poddruhů Blushing dává přednost stínování.

Fotografie ukazuje vnitřní květ Philodendron Blushing:

Xanadu

Vztahuje se na poddruh lesní půdy.Latinský název: Philodendron xanadu. Dříve se věřilo, že Austrálie je rodištěm rostliny.Nedávno se však potvrdilo, že Brazílie je skutečnou domovinou.

Roste dobře v tropech se zvlhčeným vzduchem.Listová deska rostliny je pitvaná.Může dosáhnout 1,0 - 1,5 metru.Kvetení je hojné.Květiny vínové lila odstín.Ve vnitřních podmínkách prakticky nekvete.Na území Ruské federace se prodává s malými podlouhlými listy.

Největší listy dosahují 25–35 cm.Tvar listů je oválný, lalokovitý.Pokojová rostlina není náladová.Může růst v částečném stínu s vyprahlým vzduchem.

Toleruje malé vysychání půdy. Vytváří ozdobné letáky plné hodnoty pouze za jasného přirozeného světla. Vyžaduje těžké pravidelné zavlažování.

Fotografie ukazuje vnitřní květ Philodendron Xanadu:

Horolezectví

Latinský název: Philodendron scandens.Odkazuje na lezení vinné révy. Lezení v důsledku větví a kořenového systému.Listy rostliny ve tvaru srdce, zvrásněné, s pevným okrajem.

Mají smaragdový nebo hnědý odstín.U dospělých květů mohou dosáhnout délky 11 až 15 cm. Tento zástupce flóry může růstv částečném stínu.Oodkazuje na rychle rostoucí.Vhodné pro pěstování ampelu.

Na fotografii indoor flower „Philodendron the Climbing“:

Mediopikta

Rostlina se někdy nazývá „Brazílie“.Latinský název: Philodendron scandens f.mediopicta "Brazílie". Je hybridem poddruhu břečťanu.Má rozmanité listy.Proužky mohou být smaragdové nebo oranžové.Jak stárnou, ztratí dekorativnost listů.Dospělé exempláře mají listy pouze smaragdového odstínu.

Fotografie ukazuje vnitřní květ Philodendronu Mediopictu:

Medusa

Je hybridem červenavých poddruhů. Odkazuje na rychle rostoucí odrůdy.Jantarově zbarvené listy.Řapíky a boles - vínová.Roste dobře v jasném přirozeném světle.

Fotografie ukazuje vnitřní květ Philodendron Medusa:

Sello

Je to dřevina stálezelená.Latinský název: Philodendron selloum. Na délku dosahuje 1,0 - 1,5 metru.Má hladký, lesklý válec.Výrazný rys - na kmeni viditelné stopy padlých listů. Listy dosahují délky 50–100 cm.Mají více než 10 nožů.Robustní velmi hluboko.Hrany s malými kadeřemi.

Fotografie ukazuje vnitřní květ Philodendron Sello:

Skandens

Latinský název: Ph.scandens f.Micans. Má lesklé letáky ve tvaru srdce.Listy dosahují délky 9–16 cm, jsou smaragdově zastíněné.Mladé květiny majívínový stín.

Fotografie ukazuje vnitřní květ Philodendron Skandens:

Důležité! Každý poddruh má své vlastní charakteristiky a podmínky pro růst.Proto je pro aktivní růst nutné vzít v úvahu vlastnosti a preference každé rostliny.

Domácí péče

Video poskytuje podrobné pokyny pro péči o Philodendron doma:

Vytváření korunky a podpory

Chcete-li vytvořit korunu, odřízněte sušené větve a listy.

Mnoho poddruhů tohoto zástupce flóry roste jako stálezelené rostliny.Proto musí taková rostlina poskytovat stabilní podporu.

Lze použít kolíky, mechové stoly, oblouky, mřížky, vertikální vlhkou stěnu.

Pouze při vzpřímené poloze dochází k aktivnímu růstu a plnému rozvoji.Nevyvinuté listy budou nahrazeny dospělými a rostlina bude jako dekorativní.

Zalévání

V tropech je období dešťů nahrazeno suchem.Ale v takových klimatických podmínkách zůstává vzduch vždy velmi zvlhčený.Proto díky vzdušným kořenům tento zástupce flóry dokonale absorbuje potřebnou vlhkost.

Důležité! Doma je přísně zakázáno sušit Zemi.

Květina se může přizpůsobit mírnému vysychání z půdy. Údržba v takových podmínkách však ovlivní velikost plechových desek.Zalévání by mělo být hojné a velmičasté.Mokření by nemělo být povoleno.To bude hnit kořenový systém.

Přistání a přesazení

Ve volné přírodě může být tento zástupce flóry v závislosti na poddruhu polopifytický nebo epifytický.

Kořenový systém takových rostlin hojně absorbuje vzduch.Proto květina nemůže růst v těžší zemi.Ve vnitřních podmínkách musí půda umožnit průchod kyslíku a vlhkosti.Hlavním požadavkem na půdu je prodyšnost.

V obchodech vhodných pro filodendrony není možné koupit plnohodnotnou porézní zemi .Proto musí být podklad připraven sami.K tomu potřebujete černou půdu pro orchideje.Vyrábí se z kůry stromů, rašeliny, uhlí a sphagnum.Takový substrát bude zabírat polovinu kapacity.

Horní část by měla být zabírána půdou založenou na rašelině a travním humusu.K zemi se také přidává perlit, hrubozrnný mořský písek a listová zemina.Toto složení substrátu poskytuje vynikající přístup vzduchu do kořenového systému rostliny.Půda jí bude snadno procházet vodou.Kořeny zůstanou dlouho vlhké.

​​

Rozmnožování

Když jsou rostliny pěstovány v bytech, nekvetou.Šíření semen proto není možné.Pro kvetení bude rostlina vyžadovat divoké podmínky nebo atmosféru zimní zahrady.Pro opylování nestačí jedna kopie poddruhu.Proto v botanických zahradách používejte opylovače nebo další umělý zásah.

Rada! Pro propagaci se používají větvičky popínavých rostlin.Výsadbový materiál je vybrán se 2 až 4 internody.

Jsou umístěny na navlhčený substrát.Po 7 až 30 dnech se z internodů objeví vzdušné kořeny.Z dutin listů začnou boční stonky růst.Zakořenění lze také provést ve sklenici vody.Díky tomuto postupu postranní stonky porostou od stonku.Ale pro poddruhy lianů není tato metoda vhodná.Po dokončení formace se procesy vysadí do samostatných nádob.

Podrobné vizuální pokyny pro propagaci filodendronu:

Teplota

z tropů byl přivezen zástupce flóry.Proto absolutně netoleruje teplotní extrémy a silné chlazení.

I krátký pobyt v chladu povede k smrti květu.Zkušení pěstitelé květin doporučují udržovat rostlinu při teplotě 17-24 ° C.

Teplota nesmí klesnout pod 13 ° C. Za horkého počasí je nutné zařízení postříkat vodou ze stříkací pistole.

Takový postup ochlazuje stonek a deskovou desku.Nejzranitelnější poddruhy, které jsou nemocné suchým vzduchem: Trekhdedelny, Andre, Golden-black, Warty.

Osvětlení

V tropech začínají filodendronové svůj život v háji lesa. Jak rostou, směřují až ke slunečním paprskům.Ve vnitřních podmínkách může květina růst v částečném stínu.Alenedostatek slunce ovlivní špatný vývoj letáků .

Začnou tvrdězmenšení velikosti a postupem času - značně degradovat.Rostliny s nevyvinutými mladistvými listy nejsou považovány za dekorativní. Je proto nezbytné, aby zvíře poskytovalo jasné přirozené světlo .Některé poddruhy, jako je mlha, mohou tolerovat přímé sluneční světlo.

Příznivci neobvyklých pokojových květin mohou mít rádi tyto rostliny:

Nemoci a škůdci

Doma není rostlina náchylná k škůdcům. Když se však prachu špatně vyhnete, může se objevit roztoč, mealy bug nebo hmyz z měřítka.

K odstranění škůdců použijte mýdlový roztok, slabou směs manganistanu draselného nebo chemikálie. K tomu jsou vhodné Aktara, olejová emulze, Agravertin, Iskra-bio.Nemoci se vyskytují pouze při nesprávné péči.

Video ukazuje známky porážky Philodendronu na stupnici:

Philodendron má více než 400 různých poddruhů.Doma je menší než ve volné přírodě.Není náchylný k škůdcům.Vyžaduje dobrou péči.Miluje jasné přirozené světlo, top dressing a hojné zalévání.