Univerzální hrozny Baltského výběru - odrůda Supaga

Odrůda odrůdy Supaga se doporučuje pro pěstování v chatkách, altánech, verandách z důvodu hustoty vinné révy.

Je mrazuvzdorný až do -25 stupňů Celsia.

Nerozumí přírodním podmínkám.Odolává nemocem.

Hrozny Supaga: popis odrůdy

Hrozny Supaga jsou univerzální odrůdou.Určeno pro velkoobchod v obchodech a pro čerstvé domácí použití, pro přípravu salátů, pěn, džemů.

Alexander , Alexander , Lydia a Kishmish Jupiter se také liší univerzálností.

Díky silné kůži mádobrou přepravitelnost na velké vzdálenosti .Zkušení vinaři provedli hodnocení ochutnávky, které činilo 7,4 bodu z 10.

Patří k nenáročným odrůdám.Doporučuje se pro pěstování amatérských vinařů.Neúprosnost se může také pochlubit dokonalým nadšením, Giovanni a Denisovským.

Bushes of Supaga hrozny se silným růstem. Jeden keř může zabírat z 5 metrů rozlohy půdy .Odrůda s vynikajícími dozrávajícími výhonky.Dobře kompatibilní se všemi zásobami.

Zatížení pouzdra je průměrné, 30–40 očí.Prořezávání vinné révy krátké - od 4 do 6 očí.Vyžaduje přidělení plodin.

Je nutná normalizace apro Super Extra, Miner a Charlie.

Samoopylené květiny.Shluky jsou zvětšené, válcového-kónického tvaru, husté.Hmotnost dosahuje 350–400 gramů.Hrozny jsou velké, oválného tvaru.

Všechny hrozny jsou stejné velikosti.Hmotnost dosahuje 4-4,5 gramů.Barvy jsou zelené s bohatým odstínem jantaru.

Buničina není sliznice.Chuť je labruská, velmi sladká.Připomíná odrůdu Isabella.Oloupejte se silnou kůží.Hromadění cukru 17-28%.Kyselina 5-7 g /l.

Oba Aladdin, Delight White a King Ruby mají vysoký obsah cukru.

Foto

Vzhled hroznů Supaga na fotografii:

Výběr

Hrozny Supaga jsou lotyšskou odrůdou.Tuto odrůdu přinesl zkušený původce Paul Sukatniek.Odrůda se získá křížením (Madeleine (Madeleine Anzhevin) x French Dviestes zila).

Odrůda byla pojmenována podle jména a příjmení autora - SU (Sukatniyek), PA (Paul).Poslední slabika GA byla udělena na počest manželky původce - Gaidy (SUPAGA).

Distribuováno v Ruské federaci, pobaltských státech a zemích SNS.Zakořenuje dobře ve střední a jižní části země.Dobrá reakce na hnojiva.Doporučuje se pro přistání v altánech.

Dobře roste v altáncích a Muscat Delight, Kishmish Luchisty a Zagrava.

Výnosová a mrazuvzdornost

Hrozny Supaga mají pozoruhodné výnosy.S dobrou péčí lze z jednoho keře vyjmout až stokilogramů ovoce.

Vysoký výnos prokazuje také Victoria, Nový dárek Zaporizhju a Rkatsiteli.

Zrání bobule se považuje za časné od 115 do 120 dnů, plná zralost je dosažena na konci července.Plodné výhonky od 80 do 85%.Počet kartáčů na střílení 1,5-1,8.

Na výhoncích je plodina dlouho konzervována .Zároveň neztrácí svůj vkus, kvalitu a prodejnost.Stupeň je mrazuvzdorný až do -25 stupňů Celsia.Může být jak krycí, tak krycí.

Réva se může snadno ohnout k zemi.Pro úkryt použijte smrkové tlapky.V tomto případě jsou rukávy poměrně dlouhé a mají velké množství trvalého dřeva.

S tímto přístřeškem je pro keř nutný přísun vitamínů a živin.Díky tomu hrozny snadno snášejí povětrnostní podmínky a odolávají škůdcům.

Nemoci a škůdci

Odrůda Supagaje dobře odolná vůči chorobám plísním a oidiem ] na stupnici 3 body.Je pozoruhodné, žeje odolný vůči šedé hnilobě 3,5 bodu.

Preventivní ošetřeníse provádí pomocí 0,3% roztoku síranu měďnatého.Imunocytopyt se používá před květem, topaz po květu.Podporováno fyloxerovou chorobou.

Tento škůdce je považován za nejškodlivější a nejnebezpečnější.Má malou velikost, připomíná mšice.Žije na oddenku rostliny až do hloubky jednoho metru.Živí se šťávou z hroznových keřů.Na rostlinách se objevuje otok a na kořenech se objevují hniloby.

Odrůda Supaga musí být očkováno proti fyloxerě .Opatření na hubení škůdců je zaplavení vinice v zimě po dobu měsíce a půl.

Odrůda odrůdy Supaga je zvláště oblíbená amatérskými zahradníky.Díky své nenáročnosti na klimatické podmínky je odrůda odolná vůči mrazu až do -25 stupňů.Sklizeň po dlouhou dobu udržuje na křoví.

Sklizeň z keře je až sto kilogramů ovoce.Plody jsou šťavnaté, dosahují hmotnosti 0,3-0,4 kilogramů.Velké ovoce se používá jak čerstvé, tak ve formě konzervačních pěn, konzerv, džemů, želé.

Hrozny v důsledku zvýšené křoví se používají ve formě olova pro altány, verandy, zelené ploty v dachách.Růst odrůdy s vynikajícími dozrávajícími výhonky dosahuje výšky až čtyř metrů.