Univerzální jablka - odrůda Berkutovsky

Stává se, že jabloň nespokojuje své majitele.Plodina je malá nebo kvalita ovoce jim nevyhovuje.

Rostlina by za to neměla být obviňována, šlechtitelé neprodukují zbytečné odrůdy, žádná z nich je pro svůj účel dobrá.

Správný výběr odrůd pomůže vyhnout se zklamání: musí odpovídat vašemu vkusu a regionu, kde budou růst.

Neztrácejte peníze, nejprve se seznamte se sortimentem a vlastnostmi vybrané odrůdy.Například se rozhodnete pěstovat jablkoBerkutovsky , jaké jsou jeho vlastnosti?

Jabloň Berkutovsky - popis odrůdy a fotografie ovoce dále v článku.

Co je to za druh?

Berkutovsky - zimní odrůda jablka.Roste dobře ve středním pruhu a teplejších oblastech, v těchto částech stromy ročně produkují hojné plodiny.

Odrůda jablek Berkutovskoe univerzálního určení, vhodná k čerstvé spotřebě a ke zpracování.

Jablkajsou dobře udržovánaa neztrácejí své vlastnosti až na jaře.Může vydržet dlouhý transport.Hustá šťavnatá jemnozrnná buničina bílé barvy má příjemnou sladkokyselou chuť a jemnou vůni.

Chuťové vlastnosti hodnocené na 4,5–4,8bod v degustační stupnici, ve kterém je nejvyšší hodnocení 5.

Odrůdy zimních jablek rovněž zahrnují: Golden Bryansk, Altai Phoenix, Třešně, Sněženka a Vánoce.

Popis odrůdy Berkutovsky

Uvažujme samostatně vzhled jabloně a jeho ovoce.

​​

Mezi výhody odrůdy Berkutovsky patří skutečnost, že jabloň mámalou výšku, asi 3 metry. Sklizeň se snadno provádí ze schodů nebo pomocí speciálních nástrojů.

Crohna střední hustoty má zaoblený tvar.Kůra kmene a větví je hladká šedavě zbarvená, výhonky jsou červenohnědé barvy.

Kulatá jablkao průměru asi 7 cm, stojící 7,5 cm.Hmotnost ovoceje od 150 do 250 g.Na povrchu jsou malé hlízy.

Šupka je zelenavě žlutá se malinovými pruhy a skvrnami červenavé barvy.

Povrch bez voskového potahu, lesklý.Na podzim, když je sklizeň zralá, stromy poseté jasnými jablky potěší oko svou krásou.

Historie výběru

V 70. letech chovatelé pokusné zahradní stanice SaratovBerkut O.D.a Kondratyev G.V. opylované květiny americké odrůdyCortlandse směsí pylu Antonovka vulgaris aAnise růžově pruhovaná.

V roce 1987 byla odrůda úředně zaregistrována a zapsána do rejstříku.Od roku 1988 je jabloň Berkutovský považována za zónovanou pro oblastiSaratov a Volgograd .V roce 1991 získala odrůda Berkutovsky zlatou medaili All-Russian Exhibition Center.

Fotografie

))

Oblast růstu a distribuce

Odrůda byla vyšlechtěna pro pěstování vruském dolním Volze. Za těchto klimatických podmínek mají jabloněvysokou zimní odolnost a odolnost vůči suchu .Ve více severních oblastech je zimní odolnost snížena, již na předměstí patří k průměrné úrovni.

Pro zvýšení odolnosti jabloní proti mrazu v severních oblastech mohou být kmeny mladých stromů ovinuty zahřívacími materiály a na kořeny se může šířit široká hromada půdy až 30 cm vysoká. Jarní mrazy jsou nebezpečné pro květiny a vaječníky.Aby se zachovala plodina s nebezpečným poklesem teploty, musí být stromy fumigovány kouřem.

Pro výsadbu v této oblasti jsou odrůdy velmi vhodné: Idared, Golden Delishes, Granny Smith, Yandykovsky a The Rock.

Výnos

Berkutovský jabloň začínápřinášet ovoce ve čtvrtém roce. Většina plodiny je vázána na jednoleté výhonky.Bohaté, udržitelné výnosy lze získat ze sedm až osmiletého stromu.

Ovocedozrává v říjnu , v průměruse skladuje do března , ale za dobrých podmínek mohou zůstat platné až do května.

Odrůda jablek Berkutovsky nese ovoce každoročně.V průměru může jeden strom sklízet70 kg jablek.

Důležité! Pouze jabloně odrůdy Berkutovsky nemohou být pěstovány na pozemku, musí být opylovány.Nejlepší výtěžek se získá v kombinaci s odrůdou Northern Sinap nebo podobné.

Výsadba a péče o rostliny

Výsadba odrůdy jablek Bryansk se provádí standardně, stejně jako u jiných druhů.

Jabloněnetolerují slané ani mokřadní půdy .Pokud je podzemní voda mělká, měla by být provedena drenáž.Pokud tento postup nepomůže, budete muset na hromadných hřídelích pěstovat stromy.

Odrůda Berkutovsky potřebuje opylovače, není špatné pěstovat ji poblíž včelína.Ještě lepší je, když do zahrady umístíte několik úlů.

Vzdálenost mezi jabloněmi nízké kvality by měla býtnejméně 3–4 m.

Může být vysazena na jaře , dokud pupeny nezačnou bobtnat na sazenicích, nebo na podzim .Při kopání děr nebuďte líní, udělejte z nich prostorné:60 cm hluboké a asi metr v průměru.

V tomto případě budou mít kořeny v prvním roce po výsadbě dostatek prostoru pro dobrý rozvoj ve volné půdě.

Před výsadbou zkontrolujte sazenici a odstraňte všechny poškozené a poškozené kořeny a procesy.Kořeny ponořte do jílové kaše, umístěte do jámy, zamořte zemi a opatrně zhutněte půdu.

Nejprve posypeme kořeny úrodnou vrstvou a poté vyplníme jámu půdou tak, abymísto očkování bylo nad úrovní terénu.

Po výsadbě musí být strom připevněn k pevnému kolíku, aby se kořeny nepohybovaly pod větrným zatížením.Sazenice by měly být hojně napojeny a kruh kmene kmene by měl být svařen a je vhodné osít siderata.

Variety Berkutovskyodolává suchu, ale v prvním roce po výsadbě a v , zejména suché roky, je třeba hojně zalévat 2-3krát ročně .Nedělejte chybu běžným zahrádkářům a nevytápejte porce hubených částí.

Voda musí proniknout hluboko do půdy, což vyžadujenejméně 50 litrů na strom .

Pokud se smočí pouze horní vrstva, kořeny se vyvinou v malé hloubce.V létě trpí suchem a v zimě mrazem, což strom oslabí.

No, pokud dostanete kapkové zavlažovací zařízení, půda nebude touto metodou příliš zhutněna.

Prostor mezi jabloněmi lze osadit zeleným hnojivem, pravidelně je posekat a rovnoměrně rozložit na zemský povrch.K tomuto účelu jsou nejvhodnější houby Fescue, Bluegrass nebo Field.

Po několika letech tvoří shnilá hmota úrodnou půdní vrstvu, ve které se budou rozvíjet prospěšné mikroorganismy a žížaly.

Jabloně po sklizni potřebují hnojivo.Hnůj a kompost jsou pro tento účel nejvhodnější.Na jaře před rozkvětem a v létě s intenzivním vývojem ovoce se doporučuje krmit stromy kejdou.

Pokud je hustota koruny vysoká, musí se provést ořezávání ořezů.Odstraňte všechny nemocné a neplodné větve, aby zbytek získal více energie a světla.

Nemoci a škůdci

Berkutovská jablka jsou odolná vůči většině chorob ovocných stromů.Problémy mohou nastat v deštivých letech: existuje nebezpečí poškození stromu plísní.

Jeho patogen zimuje v pupenech a na jaře se napadené části rostliny stávají bíle potažené a vyschlé.Proti této nemoci je účinné stříkání síry.

Někdy může být strom zasažen chrastou.Příčinný původce této nemoci hibernauje na spadaných listech a na jaře vítr přináší spory ke koruně.

Následující jsou rezistentní vůči chrastavitosti: Pepinčikova dcera, Uralety, Renet Chernenko, Bryansk a Bogatyr.

Listy a plody jsou pokryty hnědými skvrnami se sametovým povlakem a po chvíli spadnou.Pokud došlo k infekci, musí být korunka postříkána Bordeauxovou tekutinou.

Pokud se na jabloni objeví poškozené listy a plody, problém není vždy s chorobami.

Někdy stromy postrádají nezbytné látky.Zhuštěné listy se žlutými žilami a ošklivé plody se mrtvou tkání -trochu bóru.

zažloutlé listy se zelenými žílami - rostlina požaduje železo.Malé deformované listy a malé špičaté plodyukazují na nedostatek zinku.

Klíšťata jabloní jsou nebezpečná.Poškozené listy mění barvu, deformují se a spadnou.Na nich je vidět napínací pás.Ne příliš příjemné jsou bource morušové s hloh.

Housenky štětinatka poškozují plody, které předčasně padají.Škůdci, kteří jedí listy, například jablečný můr, mohou se silným populačním růstem úplně zbavit listoví.

Nejlepší lék na škodlivý hmyz je řádná péče.

Na podzim opatrně odstraňte spadané listí a vykopat kruhy kmene.Během prořezávání odstraňte všechny poškozené části rostliny.

Rostliny včel medonosných přitahují dravé hmyzy, které se živí škůdci, do zahrady, snaží se do oblasti nalákat hmyzožravé ptáky.

Chemické insekticidy by se měly používat s velkou péčí a přísným dodržováním pokynů.

V zimě mohou kmeny mladých stromů okusovatmyši a zajíce. Aby se tomu zabránilo, setřete sazenice pevně slunečnicovými stopkami nebo větvemi jedlí. Musí zcela zrušit kůru bez mezer a ponořit se do země do hloubky nejméně 5 cm.

Berkutovské jablko má mnoho výhod.Jeden z jeho barevných vzhledů rozveselí a vzbudí chuť k jídlu.

V zimních měsících, kdy mohou obchody nabídnout zákazníkům pouze dovezené ovoce pochybné chuti a kvality, dodá ovoce pěstované na naší zemi vitamíny.

Sázejte tento nádherný strom doma, je otužilé, snadno se o něj staráte a poskytuje hojné sklizně.