Univerzální odrůda muškátového oříšku - hrozny Druzhba: fotografie a popis

Mnoho zahrádkářů se často potýká s otázkou výběru optimální odrůdy révy, která roste na letní chatě.

Pokud je v jižních regionech zavedena téměř jakákoli odrůda, vyžaduje péče o hrozny v našem pásu další úsilí, čas a náklady.Kromě toho je nezbytné, aby byla odrůda univerzální a vhodná pro vaření domácích jídel, nápojů a stravování.

Dnes vám chceme vyprávět o jedné z nejvšestrannějších odrůd révy s vřelým jménem Přátelství.

Také mezi univerzálními odrůdami jsou známy Kishmish Jupiter, Lydia a Alexander.

Co je to za druh?

Přátelství se týká univerzální odrůdy révy vinné s počátkem zrání bobulí.V zahradách oblasti Dolního Donu bobule dozrávají zhruba dvacátého srpna nebo po 110–115 dnech od vegetačního období.Oproti přátelství dozrává odrůda Shasla o 10-14 dní později.

Období předčasného zrání se může rovněž pochlubit Proměněním, Gordey a Julianem.

Hroznové přátelství: popis odrůdy

 • Hroznové keřese liší průměrnou růstovou silou.Bisexuální květiny.Listy jsou uspořádány náhodně a zřídka, nevelká, světle zelená barva.Kmen a větve jsou poměrně široké, masivní a silné;
 • Hroznové klastrystřední velikosti, válcovitého a kuželového tvaru se střední hustotou.V průměru je hmotnost jednoho svazku 280-300 gramů;
 • Bobule jsou hladké , kulaté, velké (2,2–2,3 cm), každá 3,5–4 gramy.Barva bobulí je světle zelená s bílým zákalem, třpytící se jantarově nebo žlutě na slunci
 • Masoje masité, šťavnaté.Vůně je sladká s mírnou kyselostí a muškátovým oříškem.Hrozny akumulují cukr dobře - 20% s kyselostí 6-7 gramů na litr.Kůže je tenká, při jídle téměř necítíte. Ochutnávací skóre - 9,4 bodů.
Odrůda je velmi vhodná pro výrobu domácího vína, kompoty.Může být použit pro konzervování, pečení a čerstvé jídlo.Skóre ochutnávky suchého vína z odrůdy Druzhba je 8,6 bodů a šumivá sazba je 9,4 bodů.

K výrobě vín také často používají Augustus, Buffalo a Valentina.

​​

Foto

Fotografie z hroznů přátelství:

Historie chovu a oblast chovu

Nová společná práce ruských chovatelů z VNIIViV se objevila nová odrůdaa bulharští vinaři NIIViVa.Pro křížení byli vybráni Villan Blanc, Misket Kailyshki a Muscat z Hamburku.Práce byla prováděna pod vedením Y.I. PotapenkaOdrůda byla úspěšně testována a je doporučována pro pěstování v různých oblastech.naší země.

Díky Potapenkovi se také narodilo Amirkhan, Amethyst a Augustus.

Charakteristiky

 • Odrůda se vyznačuje průměrnými výnosy (až 150–170 centners).Kvalitu plodiny lze zlepšit řádnou a pravidelnou péčí. Věnujte větší pozornost zalévání, řádné výsadbě a přesazování, pravidelnému prořezávání a oblékání a prevenci nemocí;
 • Všimněte si, že na jednom keři se často tvoří mnoho očí.Ačkoli větve hroznů jsou silné a vydrží poměrně velký objem, takové množství bobulí prostě nedozrálo, zejména v klimatu našeho proužku.Optimální zatížení na pouzdru - 30 očí (ne více než 35);
 • Odrůda je mrazuvzdorná vysoká.Keře v zimě vydrží až -20 -23 stupňů.Zároveň si uvědomte, že hrozny jsou termofilní a v zimě potřebují další úkryt.

  Studie vinařů naznačují, že v posledních několika letech zemřelo při náhlých změnách teploty více keřů než z nemocí, škůdců a dokonce z ataků svatojánského chmele;

  Pro tuto odrůdu se doporučuje používat plný přístřešek s dlouhým lemováním.Částečný přístřešek rostliny dostatečně nechrání.
 • Zkušený zahradník musí vědět, že odrůda má dobrou afinitu s podnožemi Chasla x Berlandieri 41 B, Berlandieri x Riparia Kober 5 BB.

Mezi mrazuvzdornými odrůdami stojí za zmínku Pink Flamingo, SuperExtra a Krasa Severa.

Nemoci a škůdci

Výhodou odrůdy Druzhby je to, že zvýšila odolnost vůči plísním (2,5–3 body) a šedá hniloba (3-3,5 bodu), fyloxéra (4 body).

Přesto by měl zahradník věnovat pozornost preventivním opatřením.I v případě, že péče o hrozny nebude řádně prováděna, nebude ani ta nejtrvalejší imunita bezmocná.
 1. Pro prevenci se stříkají speciálními přípravky z plísní (1-2krát) a také z oidia v době doporučené zahradníky.
 2. Opatrně zalévejte keře. Nedostatek vlhkosti je stejně nebezpečný jako jeho přebytek.
 3. Provádějte pravidelné plodiny.Odstraňte staré, rozbité a sušené větve.Prořezávání plodů vinné révy se provádí na 6 až 8 očích.
 4. Pečlivě očistěte staré listí, spadlé bobule pod keři a spálte. Špatné bobule, shnilé a suché listy jsou ohniskem patogenních mikrobů, hmyzu a nebezpečných škůdců.
 5. Pečujte o půdu kolem keřů.Pravidelně uvolněte, odstraňte trávu a plevele a po sklizni proveďte hluboké vykopání místa.
 6. Vosy se často stávají nejnebezpečnějšími nepřáteli hroznů.Můžete s nimi bojovat pomocí nastavených nástrah a nástrah, ničením vosových hnízd v oblasti, postřikováním chemickými přípravky.

  Ale pokud opravdu chcete plodinu plně zachovat, zabalte každou partii do speciálních síťovin.Práce není pro líné a časově náročné anáklady, ale účinnost metody je téměř 100%.

Člověk by neměl odmítat předcházet takovým běžným onemocněním, jako je oidium a anthracnosa, bakterioza a chloróza, bakteriální rakovina a zarděnky.Na našich webových stránkách najdete podrobné informace o těchto a dalších nemocech hroznů a můžete včas přijmout všechna nezbytná opatření.

Přátelství je nejlepší odrůda pro kultivaci v jakékoli příměstské oblasti.Je ceněn pro svou dobrou mrazuvzdornost, vynikající odolnost proti různým chorobám a univerzálnost.Vhodné pro výrobu nápojů, konzervování a stravování.Při řádné pravidelné péči hrozny přinášejí dobré roční úrody a budou skvělou ozdobou v zahradě mimo jiné rostliny a ovocné stromy.

Mezi vysoce výnosnými odrůdami lze rozlišit Dar Magaracha , Alexa a v paměti Dombkovské.

Užitečné video

Úvodní video o hroznech „Přátelství“:

Vážení návštěvníci!Nechte svůj názor na odrůdu odrůdy přátelství v níže uvedených komentářích.