Univerzální odrůda s vynikající chutí - hrozny "Kishmish Jupiter"

Zvláště oblíbené jsou univerzální odrůdy révy, které mají nejen příjemnou chuť, ale jsou také vhodné pro výrobu vína a sušení rozinek.

Je důležité, aby se taková odrůda snadno pěstovala a byla odolná vůči klimatickým podmínkám středního nebo dokonce severního pruhu.

Jedním z nich je výsledek zručného amerického výběru Kishmish Jupitera.

Hrozny Kishmish Jupiter: popis odrůdy

Berry Jupiterjasně červená barva, která ve zralém stavu získává tmavě modrý odstín.

Tvar je oválný, průměrná hmotnost jeasi 5 gramů .Buničina je šťavnatá s hustou pokožkou, podle chuti podle chuti může být ovocná s vůní muškátového oříšku nebo isabiální chuti.

Bobule není náchylná k praskání a má dobrou akumulaci cukru -až ​​22% .Semena chybí.U některých druhů ovoce jsou povoleny základy.

Mezi rozinkami stojí za zmínku také Kishmish Century, Attiku, Black Finger a Kishmish 342.

Shluky této odrůdy jsou malé, středně volné (bobule nejsou hustě umístěny), kuželovitého tvaruaž do 500 gramů , často s křídlem.

Keř je středně vysoký, po očkování silně roste, dobře zraje.Květina je tedy bisexuálnípro odrůdu není nutné další opylení.

Nevyžadují dodatečné opylení a Miner, Galahad a Augustine.

Réva zraje velmi dobře po celé délce výhonků.

Fotografie

Fotografie z hroznů Kishmish Jupiter:


Historie výběru

Odrůda byla získána v Americe na University of Arkansas v roce 1998 křížením šlechtitelských odrůd1762a1258 .

Mezi americkými odrůdami jsou také známy Alpha, Witch Fingers a Cardinal.

Popis

Kishmish Jupiter je univerzální nenáročná odrůda s bezsemennými semenytřída 1 , která se používá čerstvá a používá se k sušení rozinekvysoká kvalita.

Pro vaření rozinek jsou rovněž vhodné Karmakod, Korinka Russkaya a Kishmish Centennial.

Kishmish Jupiter má velmi časné období zrání, vegetační období je pouze105–115 dnů .Do 10. srpna si můžete vybrat plody k ochutnávce.

Řízky odrůdy velmi dobře kořenují a začnou plodně plodit ve druhém nebo třetím roce po výsadbě na stálém místě.Na výhonku mohou být vytvořeny až 4 květenství , zatímco keř nelze normalizovat - vinná réva vydrží zatížení.

Chcete-li získat plodinu dříve, je stále vhodné odstranit květenství a ponechat pouze 2 nižší.Prořezávání vinné révy se provádí na6-8 očích , zatímco optimální zatížení je30-35 .

Produktivita společnosti Jupiter je vysoká a pravidelná.

Z 1 ha se sklízí nejméně 200 centů bobulí, přičemž náležitá péče je až 260 centernů.

Bobule jsou dobře přepravovány, při zachování jejich prezentace jsou však při přezrálí náchylné k rychlému úniku.

Přeprava takových odrůd, jako jsou Graf Monte Cristo, Muscat Dievsky a Leah, se snadno snáší.

Charakteristickým rozdílem mezi odrůdou je její mrazuvzdornost.Kishmish Jupiter vydrží až-27 ° C , takže mnoho vinařů pěstuje bez zimy přístřeší.Pokud výhonky zamrznou, může se keř v sezóně plně zotavit.

Krasa Severa, Super Extra a Arched jsou také zvláště odolné proti mrazu.

DŮLEŽITÉ : Nejčasnější možné zrání a velká sklizeň umožní zpracování hroznů HA.

Odrůda dobře reaguje na intenzivní zavlažování až po sklizeň a návnadu organickými hnojivy.

Nemoci a škůdci

Odrůda není poškozena vosami a vyznačuje se dobrou odolností vůči houbovým chorobám, jako je oidium a plísně (na úrovni2,5 bodu ).Přes kultivaci s hojným zaléváním nejsou bobule zasaženy šedou hnilobou.

Je postačující provádět profylaktické ošetření standardními biologickými přípravky proti houbovým chorobám1-2krátpo celou sezónu.Tyto produkty nijak neovlivňují chuť bobulí a jsou pro člověka naprosto bezpečné.

Pokud jde o anthracnózu, chlorózu, bakteriózu a zarděnku, pako těchto běžných chorobách hroznů si můžete přečíst podrobně v samostatných materiálech naší stránky.

Pokrytí druhů se zpravidla potýkají s problémem hlodavců - v zimě tito škůdci poškozují dřevo rostliny.V podmínkách prostředního pruhu nemůže být odrůda pokryta, pokud je pěstována v severních oblastech, pokrytí rostliny borovými větvemi pomůže vyrovnat se s problémem hlodavců.

V boji proti všudypřítomnýmmšicím ,klíšťatůmalistovým červům , pomůže pravidelná kontrola rostlin a odstraňování zasažených částí, uvolnění půdy a hubení plevelůna kterém se objeví první.

Jsou-li takové škůdce nalezeny, musí být hroznové keře ošetřeno akaricidy a organickými prostředky obsahujícími fosfor.

Jupiter je cennou odrůdou nejen pro vinařství usedlostí, ale také pro pěstování na velkých plochách.Jeho odolnost vůči proměnlivým klimatickým podmínkám a vysoká mrazuvzdornost umožňují dosáhnout pravidelné a velké sklizně obchodovatelného vzhledu s vynikající chutí.

Odrůdy jako Velika, Krasa Balki a Victoria nejsou o nic méně chutné.

Užitečné video

Toto video obsahuje spoustu zajímavých věcí o hroznech „Kishmish Jupiter“: