Univerzální plemeno pro usedlost - kuřata Hercules

Herkules se považuje za jedno z nejvšestrannějších kuřat masa a vajec.

Tito ptáci dorůstají v impozantní velikosti, ale zároveň krásně spěchají, což jim umožňuje používat je nejen jako maso, ale také jako plemeno vajec.

Kromě toho jsou Hercules skvělí pro údržbu usedlostí.

Kuřata Hercules jsou velmi mladé plemeno.Byl chován v roce 2000 chovateli z Výzkumného ústavu Borki na základě ukrajinských a zahraničních genových zásob vajec a masných plemen kuřat.

K získání plemene byla použita metoda komplexního křížení.

Do chovu plemene se zapojil profesor S. A. Bondarenko.Trvalo mu asi 10 let, než studoval jiná plemena kuřat, jejichž genetický materiál by mohl pomoci při vytváření nového vysoce produkčního plemene.Nová kuřata Hercules téměř okamžitě vzbudila zájem o velké a soukromé farmy díky vynikající kombinaci vlastností vajec a masa.

Obecný popis Hercules slepic

Název byl dán vzhledem k působivé tělesné hmotnosti.Ptáci se vyznačují masivním tělem se širokým hřbetem.Hladce přechází do nepříliš velkého ocasu, který se nachází v tupém úhlu vzhledem k zadní části Herkula.Tail mádlouhé a zaoblené copánky tmavé nebo světlé barvy, v závislosti na barvě peří.

Herculesova prsa je široká a plná.Břicho kohoutů je zaoblené, ale mírně zasunuté.U slepic je velkolepější a mohutnější, i když tělesná hmotnost kuřecího masa je mnohem menší než u kohouta.Pokud jde o křídla, jsou dobře schovaná pod peřím Herkula.

Hlava Herkula je střední velikosti.Tvář není opeřená, šarlatová.Oči jsou malé, mají červenou nebo oranžovou barvu.Zobák světle žlutá, středně velká, na konci mírně ohnutá.Hřeben je velký a červený.Kohouti mají 4 až 6 různých zubů.Náušnice jsou červené, zaoblené.Herkulové ušní štíty mohou být buď světlé nebo červené.

Boky tohoto plemene jsou masivní, s bohatým peřím.Metatarsus široký, jasný.Prsty jsou široce rozšířené, peří na nich chybí.

Trpaslík Kokhinkhin je miniaturní druh stejného jména kuře obecného.O jejich rozdílech se můžete dočíst na našem webu.

Kliknutím na následující odkaz: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/kirgizskie.html se můžete seznámit s kyrgyzskými kuřaty.

Barva peří Hercules může být zcela odlišná, protože k chovu plemene byly použity různé slepice.Nejčastěji se vyskytuje tmavý, světlý, hnědý a šedo-modrý peří.

Vlastnosti

Jednou z hlavních výhod, které vás okamžitě upoutají, je dobrá svalnatost těla.

Umožňuje chovateli drůbeže přijímat velké množstvívysoké kvality ajemné kuřecí maso .Nejlepší chuťové vlastnosti Hercules se objevují po vaření jatečně upravených těl pro pár nebo gril.

Kromě tohoHercules má silnou imunitu .Umožňuje ptákům snadněji přežít jakákoli virová onemocnění a také zabraňuje výskytu nachlazení, které může výrazně snížit produktivitu kuřat.

Hercules také toleruje jakékoli nepříznivé povětrnostní podmínky: ať už v extrémním horku nebo silném mrazu.Tato vlastnost plemene je vysvětlena hojným péřovým a spodním krytem.

​​

Kromě toho kuřata Hercules rychle rostou a stejným způsobem přibírají na váze.Pokud jde o nosnice, začnou první spojku ve věku 155 dnů.Při správném udržování mohou v prvním roce produktivity snášet více než 200 vajec.

Toto plemeno kuřat má bohužel jednu významnou nevýhodu: musí být řádně krmeno, aby produktivita masa a vajec zůstala vždy na stejné úrovni.Musíte také pečlivě sledovat stav kuřat, protože v jejich věku může nesprávné krmení zpomalit růst a pubertu.

Údržba a pěstování

Chovatelé vědí, že slepice Hercules nevyžadují zvláštní péči a údržbu, ale za účelem dosažení optimálního výsledku v produktivitě vajec a masa by měla být dodržována základní pravidla pro pěstování.tohoto plemene.

Je třeba mít na paměti, že Herkules neustálepotřebuje dusíkaté látky .Mohou být přidány doKombinované krmivo sestávající ze směsi obilovin.

Také toto plemeno kuřat vyžaduje stálou minerální výživu.K tomu se často používají křída, písek a drcené skořápky.Křída a skořápky jsou ideálním zdrojem vápníku.

Tento stopový prvek je zvláště důležitý pro nosnice, které neustále snášejí vejce.Pokud jde o písek, pomáhá čistit kuřecí strunu z trosek.U kuřat je tedy méně pravděpodobné, že trpí zánětem a blokádou strumy.

Nejlepší je ponechat Herkula vprostorných domech se zahradou .Faktem je, že toto plemeno kuřat je docela aktivní, takže někde potřebují utratit energii.

Pro tyto účely je ideální travnatý dvůr, zahrada nebo vinice.I v zimě tam Hercules chodí, protože jejich peří spolehlivě chrání tělo ptáka před podchlazením.

Péče o kuřata

Mladiství téměř všech plemen kuřat jsou zranitelnější než dospělí.Přežití kuřat do značné míry závisí na správném krmení.

Proto se během prvního měsíce života drůbeží kaše podává ovesná kaše smíchaná s vařenými vejci, tvarohem, bylinkami a obilovinami.

V prvních dnech po vylíhnutí by měla mladá zvířata dostat zápalku tvarohu a obilovin.Obiloviny by však nikdy neměly být vařeny, protože po tepelném zpracování mohou být všechny prospěšné látky zničeny.

Od druhé dekády měsíce mohou mladé populace produkovat slunečnicová semena.Nejlepší začátekkrmení z dortů dříve kontrolovaných na filmy.Pokud je v něm film, měl by být odstraněn, protože kuře ho nemůže spolknout.

Rovněž je třeba připomenout, že kuřata plemene Hercules v prvních měsících po narození nemohou normálně trávit potraviny s vysokým obsahem vlákniny.V žádném případě by neměli být mladí lidé dáváni mouky, protože silně drží spolu pod vlivem slin, které se mohou následně stát příčinou blokády strumy.

Jako návnada by měla být do krmiva pro kuřata přidána zelenina.Jemně nasekané cibule, mrkev, mladé kopřivy a pampeliška rychle naplní tělo mladých kuřat užitečnými vitamíny, které významně posílí jejich imunitu a také zrychlí růst.

Po přidání zelenin do krmiva pro kuřata musí zemědělec pečlivě sledovat stav krmiva.Čerstvé patogeny často způsobují různé patogeny, které mohou způsobit smrt mladých Hercules.Z důvodu prevence je lepší včasné čištění všech nedojených potravin.V žádném případě byste jej neměli používat podruhé.

Pokud byla pro kuřata připravena správná strava, rychle se z nich stanou silní dospělí.Samozřejmě, že ke zlepšení přežití mladých Hercules nestačí správné krmení, protoje nutné dodatečně sledovat teplotu vzduchu v místnosti , kde ptáci žijí.

V ideálním případě by neměl klesnout pod 17 ° C. Pokud je teplota příliš nízká, pak kuřatabude růst příliš pomalu.

Vlastnosti

Zde si povíme o charakterizaci kuřat Hercules.Živá hmotnost samců ve věku 52 týdnů se může lišit od 4,2 do 4,5 kg a kuřat od 3,2 do 3,4.Nosnice Hercules začínají snášet vejce ve věku 155 dnů.

Mohou produkovat až 200 vajec ročně.V průměru každé vejce váží mezi 60 a 70 g. 70 g vejce je ideální pro inkubaci.Od snášky vajec se vylíhne 88 až 91% kuřat.

Analogy

Tyto analogy tohoto plemene v Rusku a na Ukrajině neexistují.Existuje pouze jedno plemeno podobné Herkulovi.Za produktivní se považují slepice maďarského obra plemene.

Vyznačuje se také vysokou produkcí vajec a dobrou svalovou hmotou, jsou však výrazně nižší než Hercules, pokud jde o rychlost růstu a kvalitu výsledného masa.

Závěr

Kuřata Hercules se nyní na Ukrajině aktivně pěstují na velkých drůbežárnách.Najdete je také na soukromých dvorcích jiných zemí SNS, protože mnoho chovatelů si uvědomilo, že toto plemeno kuřat může trvale přinášet vysoce kvalitní maso a velká vejce.