Ušetřete vnitřní hortenzii - naučte se, jak se o ni starat v zimě!

Hydrangea velkých listůje populární pokojová rostlina, ve své kráse v žádném případě nižší než její příbuzný v zahradě.

O domácí odrůdu této květiny je mnohem snazší péče, ale zde jsou některé nuance, zejména pokud jde o chladné období.

Jak se starat v zimě?

Vnitřní hortenzie jelistnatá rostlina, proto je charakterizována kapáním listů před dobou odpočinku.K tomuto jevu dochází jednou ročně, před nástupem silného chladného počasí.

Aby mohla bezpečně přežít režim hibernace a poděkovat svým majitelům za hojné a dlouhodobé kvetení příští rok, musí poskytnoutřadu nezbytných podmínek .

Přípravy na zimu by měly začít již na podzim.Zahrnuje některé změny péče o rostliny.

Před nástupem chladného času, při postupném tempu , se intenzita zavlažování hortenzie snižujea krmení je zastaveno.

Spící období

Spící období začíná krátce po odkvětu a trvá přibližně 2–3 měsíce.Když hortenzie zmizí, rostlina se ořezá a přesune do chladné a suché místnosti.

Světelnýrežim

Na světlo není náročný. Důležité:tato rostlina je citlivá na přímé sluneční světlo, proto musí být tento faktor okamžitě odstraněn.

Hydrangea může dobře růst v částečném stínu a v zimním obdobíje mírné stmívánínutné pro dobrý odpočinek a sadu síly pro nadcházející kvetení.V klidovém režimu není osvětlení této květiny významné.

Teplota

Vnitřní hortenzie preferujek ochlazení .Pokud je v teplé sezóně doporučeno udržovat ji při teplotěod +15 do +22stupňů a zároveň ji chránit před náhlými změnami teploty a průvanu, v zimě se bude cítit skvělepři 5-9 stupňů se znaménkem plus.

Nejlepší místo pro zimní údržbu jsou suché a větrané sklepy a sklepy.

Hydrangea se doporučuje převést do bytu nebo domu, na známém místě, na konci zimy nebo na začátku jara (únor - březen), kdy v rostlině začnou vyrážet pupeny.

Důležité:teplota v místnosti, kde je květina vysazena po zimování, by neměla být příliš vysoká, jinak může reagovatpoklesemjejích listů.

Zalévání

Jak bylo uvedeno výše, příprava hortenzie na zimování začíná snižováním zalévání.Během hibernace by měla dostatminimální vlhkost .Zalévání rostlin by mělo být příležitostně, a to pouze za účelem zabránění sušení hliněné směsi v květináči.

Pokud se přesouvá do zimy do suterénu, její potřeba vlhkosti je výrazně snížena, takže zavlažování lze v tuto chvíli zcela zastavit.

Manipulace v zimním období

V zimě, když je v klidovém režimu, by se hortenzie měla snažit obtěžovat na minimum a co nejvíce omezit všechny druhy postupů péče a údržby.

  • , pokud je rostlina držena v bytě, musí zajistit chladný teplotní režim, vzácnou vlhkost (protože povrch půdy vyschne).
  • je-li nádoba přemístěna do suterénu, není nutné se jí po celou dobu hibernace dotýkat.

Postupy důležité pro tuto rostlinu - přesazování a prořezávání - se v zimě neprovádějí.Na podzim nebo na jaře jim musí být poskytnut samostatný čas.

Důležité:V zimě nemůžete krmit hortenzii!
  • během podzimního ořezávání zbývá pouze několik nejsilnějších výhonků.Částečné prořezávání (za účelem odstranění slabých výhonků) se také provádí na jaře po probuzení rostliny;
  • Transplantace se nejlépe provádí na podzim po rozkvětu.Mladé rostliny se vysazují každý rok, staré rostliny - každé 2-3 roky.
Důležité:Hydrangea indoor dává přednost kyselé půdě s dobrými drenážními vlastnostmi.Půdní směs pro tuto rostlinu by měla sestávat z humusu, listové půdy, písku a rašeliny.

Jak udržet v květináči až do jara?

Péče o květinu v květináči se skládá z následujících bodů:

  • , které drží všechnymanipulace před spícím obdobím (postupná příprava rostliny, prořezávání a v případě potřeby přesazení);
  • splnění všech podmínek nezbytných pro rostlinu během režimu spánku.

Prostě potřebovalatmavé a studené zimování .Během této doby se jí podaří obnovit a získat novou sílu pro vzhled budoucích květů.Pokud tato podmínka není splněna, bude závod moci potěšit majitele s dalším kvetením až po roce, nebo dokonce více.

Hydrangea je nenáročný závod, ale jeho kvetení je nádherný pohled.Aby po dlouhé zimě mohla oživit nové květiny, je nutné jí poskytnout optimální podmínky.Nebudou vyžadovat žádné speciální znalosti a rozsáhlé květinářské zkušenosti a krásná hortenzie jistě děkuje nádherným kuličkám krásných květenství.

Přečtěte si také o pěstování indoor hydrangeas a o propagaci těchto krásných květů.

Fotografie

Zobrazit více fotografií níže:

Užitečné video


Užitečné informace

Prohlédněte si další materiály o péči o pokojovou hortenzii :

  1. Jak pěstovat hortenzii v interiéru: nejlepší způsoby množení rostlin
  2. Krása vVáš dům!Jak chovat doma hortenzii doma?