Úžasná chuť a tvar hruškové odrůdy Talgar krásy

Hrušky jsou lahodné ovoce, měkké, šťavnaté a hlavně zdravé.Hrušky mají nízký obsah kalorií a obsahují mnoho vitamínů.Na našich stolech nejsou hrušky v žádném případě nejvzácnějším ovocem, a proto je od dětství milovali mnozí.Existuje mnoho možností, jak konzumovat hrušky.

Mohou být konzumovány čerstvé, vyrobené z nich šťáva, péct koláče, kuchařské marmelády, přidávat do čaje nebo zmrzliny.Existují dokonce i velmi drahé dezerty jako „hruška v pečivu“.Je dobré, že není tak těžké pěstovat hrušku na zahradě ve vašem venkovském domě.

4) Odrůda může být obtížná.Chcete-li to provést, musíte si přečíst spoustu článků o každé odrůdě, a možná ne jeden, protože informace nemusí stačit.

V níže uvedeném článku je uveden popis odrůdy talgarské krásy, fotografie ovoce, recenze zahradníků a které opylovače hrušek by měly růst poblíž.

K jakému druhu hrušek patří?

Nejprve se musíte rozhodnout, kdy chcete získat úrodu těchto úžasných plodů.

Hrušky přicházejí na podzim, v zimě nebo brzy.

V našem případě se hruška Talgar nalilna konci září - začátkem října , data zrání ovoce přicházejína podzim.

Odrůda je široce distribuována v EUÚzemí Krasnodar a Stavropol, Ukrajina, bylo zónováno v oblasti severního Kavkazu.

Podzimní známky také zahrnují Kupava, Vernaya, Karataevskaya, Thumbelina, Elegant Efimova ].

Historie šlechtění a oblast rozmnožování

Tato odrůda byla vyvinutav Kazachstánuopylováním semen odrůdyForest Beauty .Jeho autorA. N. Katseyko .Někdy se talgarská krásalaskavě nazývá „Talgarochka“.

Popis odrůdy Talgarská krása

Uvažujme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Strom rostedo průměrné výšky. Crohn máširoký pyramidální tvar a střední hustotu .Větve stromu visí téměř v pravém úhlu.Kůra má šedou barvu a strukturu loupání.Výhonky jsou střední tloušťky, rovného tvaru.

Na rozdíl od větví nejsou vynechány.Mají hnědou barvu.Listy jsou velké, ve tvaru připomínají slepičí vejce.Mají bohatou tmavě zelenou barvu, neobvyklou hladkost a lesk povrchu.Řapík listu dlouhý.

Ovoce

Plody jsou poměrně velké.Hmotnost může být 150-200 gramů .Průměrnějedna hruška váží 170 gramů. Někdy obří hrušky rostoupři hmotnosti 250 gramů.

Samotný tvarje hruškovitého tvaru, ale mírně protáhlý, nahoře je zkosený. Šupka je hladká a lesklá.

Struktura je mastná.Barva je světle žlutá, na bezmračné straně je krásné „červenání“.

Růžová část zabírá velkou polovinu hrušky.Na plodu je mnoho podkožních teček, které jsou na růžovém okraji bílé a zelené na žluté.

Krása hrušky Talgar spočívá na stonku střední délky a tloušťky, má mírně zakřivený tvar.Nálevka je malá, nevyskytuje se u jednotlivých plodů.Šálek je otevřený.

Dužina je krémová nebo bílá.Má průměrnou hustotu.Jeho struktura je jemnozrnná.Vlákninu lze charakterizovat jako křupavou, ale docela šťavnatou.Podle chuti je to příjemné, docela sladké.

Mohou se také pochlubit výbornou chutí Krasuli, Lada, Dekabrinka, Dezert Rossoshanskaya a Ilyinka.

Fotky
Vlastnosti

Talgarská krása - odrůda hrušeks vysokou produktivitou. RNAkaždý rok hojně nese ovoce. Stabilita vůčichladu je také vysoká .Odrůda se také vyznačujesilnou odolností vůči suchu.

Dobrá snášenlivost vůči suchu prokazuje katedrála, Larinskaya, Svarog, Forest Beauty a Victoria.

Pollinátory pro hrušky Talgar jsou považovány za odrůdy:Konference, Oblíbená Klappa, Goverla.

Strom začínápřinášet ovoce po 4-5 letechpo výsadbě, poměrně rychle.

Někdy se v prvních 2-3 letech růstu rostlin objeví asi tři plody.Zrání začínákoncem září nebo začátkem října.

Ale lépesklízet trochu dříve, takže chuť a přepravitelnost je lepší.Vítr nerozbije hrušky,drží se rychle k větvím.

Ovoce lze až do konce zimy skladovat v chladničce nebo ve sklepě bez výskytu tmavých skvrn .

Takové výnosy vykazují dobré výnosy: Tonkovetka, Bere Bosk, Chizhovskaya, Bere Russkaya a Extravaganza.

Přistání a odjezd

Ačkoli talgarská krása nevyžaduje zvláštní péči, neznamená to, žeje třeba se o ně postarat.Nejdůležitější věcí je vybratsprávné místo k přistání.

„Talgarochka“ miluje dobře osvětlené místo, lépe na některých sjezdovkách.Půda musí být samozřejmě dobrá, úrodná.Ale přesto musí být oplodněno a vyživováno.

Péče se však skládá z následujících jednoduchých manipulací:

  • Na jaře provádějte profylaxi proti různým škůdcům a chorobám.
  • Brzy na jaře uvolněte půdu kolem stromu a přidejte hnůj /kompost /humus.
  • V létě by měla být rostlina krmena komplexními hnojivy.
  • Je třeba hojně zalévat čtyřikrát ročně.

Pokud máte touhu získat talgarskou krásu malého vzrůstu, můžete na ni zasadit trpasličí podnož.To neovlivní množství a kvalitu plodiny.

Při pozdním sklizni se na kůře a dužině mohou objevit tmavé skvrny a chutí.Ale někteří zahrádkáři poznamenají, že s velmi pozdní sklizní plody zůstávajívelmi chutné a bohaté.

Nemoci a škůdci

Nemoci a škůdci jsou strašným nepřítelem všech stromů a rostlin.Proto lze obrovskouzásluhu talgarské krásy nazvat odolnost vůči chorobám .Přesto je třeba vědět, jaké choroby existují a jak se vyvarovat jejich výskytu.

Takže choroby hrušek:

Aby se zabránilo výskytu těchto nemocí, je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození kortexu, dezinfikovatchemikáliemi a včasné odstranění padlých listů.

Nika, Noyabrskaya, Mramor, Larinskaya a Hera jsou také rezistentní na choroby.

Se škůdci je všechno složitější, je jich mnoho, létají, plazí se, a proto je nutné se jich různými způsoby zbavit.

Je možnézabalit kmen stromu do papíru,zabránit škůdcům, aby se zvedli nad, nebonatřít se suchým lepidlem.

Potom odstraňte škůdce a zničte je.Existují však i další škůdci, u nichž není všechno tak jednoduché.

Hawthorn- motýli, jejichž housenkyjíst všechno v řadě.Na jaře stříkejte stromy insekticidy.
Apple Blossom- weevil, který se živí pupeny a pupeny, které po chvíli vyschnou.Účinné záchytné pásy popsané výše a léčba léky.

Východní štírka- její housenky jedí tunely ve výhoncích a tělo je zaniklé.Lovecké pásy jsou také účinné.
Hruška, svědění žlučníku- škůdci mikroskopické velikosti, kteří ničí listy.

Hřebenová žluť listová /ovocná​​- komáři jedoucí listy a /nebo jiné části rostlin, po nichž se tvoří výrůstky.Na jaře ošetřte hrušky insekticidy. Sapwoodyjsou brouci, kteří poškozují dřevo, čímž způsobují onemocnění dásní.

A mnoho dalších, podobných výše uvedeným škůdcům.Ovlivňují přibližně stejné oblasti stromu a způsobují podobné následky.Prevence jejich vzhledu na hrušce je stejná.Výpis všech jejich jmen proto nemá smysl.Hlavní věcí je dodržování obecných pravidel péče a dezinfekce popsaných výše.

Závěrem bych rád zdůraznil hlavní výhody a nevýhody talgarské krásy.Mezi výhody patří následující vlastnosti:vysoká zimní odolnost, odolnost vůči suchu a odolnost vůči chorobám.

Vyšší produktivita a časná zralost jsou také hlavními ctnostmi.Nepochybně nezapomeňte na vynikající chuť a vzhled.Lze tam také zadat adlouhou dobu skladování.

Talgarochka nemá téměř žádné nedostatky.Pokud se některým nebude líbit křupavost ovoce azměna barvy během pozdní sklizně.

Tato odrůda je oblíbena většinou zahradníků.Talgar krása má příjemnou chuť, vůni a mnoho užitečných a dietních vlastností.

Podívejte se na video o odrůdě hrušek Talgar: