Úžasná kombinace dekorace a snášky vajec - plemeno kuřat Pavlovskaya

Dekorativní plemena kuřat jsou jedinečnou ozdobou pro každou příměstskou oblast.Nejen, že přitahují pozornost sousedů, ale také přinášejí radost svému majiteli každý den.Pavlovsky slepice jsou považovány za nejneobvyklejší slepice okrasných plemen, protože tito ptáci vypadají spíše jako bažanti než slepice.

Pavlovský kuřata získala světovou slávu již v 19. století.Na konci tohoto období se stali skutečným standardem pro všechna dekorativní kuřata chovaná v Rusku, protože se zúčastnili mnoha výstav, kde získali četná ocenění a respekt od chovatelů drůbeže z celého světa.

Bohužel není přesně známo, která plemena byla použita k jejich chovu.Mnoho revolučních informací bylo ztraceno po revoluci, kdy toto plemeno kuřat téměř zmizelo z povrchu země.

Pouze společná práce vědců a chovatelů mohla vést k tomu, žev 80. letech se Pavlovský kuřata znovu oživil .Nyní vědci naznačují, že na výběru se zúčastnili kokhinkinští z Persie a domácí kuřata chovaná v Rusku.

Popis plemene Pavlovsk

Hlava je zdobena neobvyklým hřebenem vytlačeným ze všech stran.U některých jedinců je hřeben rozlehlejší, což je také považováno za standard.Zobák je rovný a velmi tenký, natřený světle žlutou, téměř bílou barvou.Podrobné zkoumání zobáku ptáka odhalí neobvyklé nosní dírky - jsou mírně zvednuté a připomínají krabici.Pokud se podíváte na nosní dírky ze strany, můžete si všimnout nosního septa.

Hřeben je nedostatečně rozvinutý.Nad velkými nosními dírkami je malé množství tkáně červené hřebenatky.Blíže k parietální části hlavy je jasně vidět několik rohů, které představují základ velmi malého hřebenu.Oči těchto kuřat jsou mírně vypouklé, střední velikosti.Mohou být černé nebo žluté.

Na hlavě jsou podivné tanky ve formě vyčnívajících peří na tvářích a pod očima.Tanky postupně klesají pod zobák kuře a vytvářejí „vousy“.Po stranách krku se také vytvoří něco podobného odřeninám.Oryolová kuřata mají takovou škrábance.

Ptáci mají typický tvar těla, který je typický pro plemena vajec, ale ve svých parametrech jsou stlačenější.Zadek je středně dlouhý, téměř okamžitě se mění jako ocas, jako ventilátor.Je to 45 stupňů od těla.Křídla jsou vyvinuta do té míry, že peří končí jen blízko ocasu.Někdy mohou vyčnívat za křídlo, ale zůstávají pevně přitlačeny k tělu.

K dnešnímu dni si plemeno Malin kuře stále získává srdce mnoha chovatelů.A existují důvody!

O Shaggy s klapkami do uší s úžasným detailempsaný v tohoto článku.

Také se vyznačuje jedinečným peřím na nohou.Peří jsou přítomna na vnější a vnitřní straně metatarzu, díky čemuž peří vypadá jako punčochy.Na hůlkách kuřat jsou „hawkish kneecaps“ dobře vyvinuté, reprezentované dlouhým a rovným peřím.Rostou do středu metatarzu a jejich konce jsou mírně ohnuté směrem dovnitř.

Barva peří může být černá a bílá, stříbrná, černá a zlatá.Začátek a konec každého peří jsou natřeny černě, ale základna zůstává jasná.Střední část pera je zcela bílá nebo má zlatou barvu.

Vlastnosti

Pavlovský kuřata přitahují chovatele s elegantním vzhledem.Vyznačuje se neobvyklým hřebenem a jasnou barvou peří.To je důvod, proč mnoho letních obyvatel se snaží mít alespoň několik z těchto kuřat na svém webu.

​​

Kromě svého elegantního vzhledu se kuřata pyšní dobrou produkcí vajec.Na rozdíl od jiných okrasných slepic, které nenesou dobře, mohou tito ptáci snášet 150 malých vajec ročně.To je docela hodně, jako u malých slepic dekorativního typu.

Toto plemeno kuřat snadno vydrží jakýkoli mráz .Tato vlastnost je vysvětlena velkolepým peřím a extrémní aktivitou ptáka.Kuřata mohou neúnavně pobíhat po zahradě po celý den, v zimě se zahřívat.

Všechno ostatní jsou v jídle nenároční.Na místě mohou jíst pastviny, sbírat hmyz, semena a spadané bobule.Jsou také dobře odolné vůči všemnachlazení a jiné choroby ptáků.

Tyto slepice může chovat i nováček.Slepice Pavlovsk vykazují vynikající mateřské vlastnosti.S jejich pomocí se téměř všechna embrya ve spojce mění na kuřata a jejich míra přežití je více než 90%.

Naštěstí jim chybí významné nedostatky.I mladé z těchto slepic tolerují jakékoli změny teploty.Možnáje kvalita masa velmi žádoucí , ale toto plemeno je určeno pouze pro dekorativní účely.

Fotografie

Popisem pavlovského zlatého plemene kuřat se bez fotografií neobejdeme.Na prvním z nich vidíte tyto ptáky u koryta s jídlem:

Krásná fotografovaná dvojice Pavlovsků sedí pod střechou:

Nádherný pár: kohouta kuře.Zdálo se, že jdou k datu:

Nejoblíbenější čas pro krmení ptáků:

Kohouti jsou také ptáci.Na této fotografii jeden ze zástupců natáhne křídla:

A na této fotografii kuře, jako by pózy před čočkou:

a chov

Slepice musí být chovány v pohodlných domech s velkým dvorem pro procházky.Chůze na čerstvém vzduchu je pro toto plemeno velmi důležitá, protože vede dosti aktivně.Tato kuřata mohou neúnavně trávit hodiny hledáním hmyzu v trávě.Dokonce i v zimě chodí tato kuřata ve sněhu bez problémů.Spolehlivý peří je chrání před chladem.

V chladném období v drůbežárnách dodatečně izolujte podlahu .Seno smíchané se suchou rašelinou je pro to ideální.Tato směs dokonale udržuje teplo, což zlepší komfort bydlení pro ptáky.

Ptáci jsou známí svou imunitou, ale v zimní sezóně je lepší dávat další vitamínové doplňky.Pomohou ptákům přežít i v těch nejdrsnějších zimách, kdy zcela chybí zelené a živé jídlo.Ve všech ostatních ohledech je obsah podobný obsahu jiných dekorativních a vaječných plemen.

Vlastnosti

Kuřata váží mezi 1,8-2,1 kg a kohouti od 2,1 do 2,5 kg.280 až 300 vajec ročně o hmotnosti vyšší než 55 g. Produktivita vajec do značné míry závisí na podmínkách, ve kterých jsou nosnice chovány.

Vejce mají bílou nebo béžovou skořápku.Pro inkubaci jsou ideální vzorky s hmotností vyšší než 58 g. Průměrná míra přežití mladých a dospělých ptáků je 97%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Nákup mladých a dospělých kuřat, násadových vajec a jednodenních kuřat se zabývá „ Bird Village “.Drůbežárna se nachází v oblasti Jaroslavl v nejčistší krajině, pouhých 140 km od Moskvy.Chcete-li objasnit aktuální informace o nákladech na vejce, kuřata a dospělé ptáky, zavolejte na číslo +7 (916) 795-66-55.
  • Dalším místem, kde si můžete koupit toto plemeno, je soukromá farma " Merry pockmarked ".Nachází se ve městě Kurgan na ulici Omskaya, 144. Zjistěte přesnou cenu násadových vajec a vajecdenně mohou být kuřata na telefonu +7 (919) 575-16-61.
  • Dospělí kuřata si můžete zakoupit od zástupců farmy „ Komov Dvor “.Nachází se v blízkosti Petrohradu.Skutečné náklady na ptáka můžete zjistit voláním +7 (921) 365-41-96.

Analogy

Neexistují žádné skutečné analogy, ale milovníci drůbeže mohou získatkuřata chocholatá .Má také hřeben, který zcela zakrývá oči ptáka.Je to mnohem velkolepější než produkce Pavlovských kuřat, ale produkce vajec plemene ponechává mnoho přání: nosnice mohou v prvním roce své produktivity snášet pouze 120 vajec.

Video

Následující videoklip vám řekne více o tomto nádherném chovu kuřat - Pavlovsky:
)

Závěr

Pavlovský kuřata jsou skutečným úspěchem ruského chovu drůbeže.Toto plemeno dokonale kombinuje vlastnosti dekorativních a vaječných kuřat: má neobvyklou barvu peří a má malý hřeben, a pokud jde o produktivitu vajec, mohou konkurovat plemenům, která se používají ve velkých drůbežárnách.