Úžasné chameroops palmy - funkce domácí péče

Tradičně oblíbenou rostlinou amatérských zahradníků jsou chamerops palmy.Jedná se opomalu rostoucí , zejména vnitřní palmu.

Říká se tomu vějířovitý , protože list je téměř kulatá pitvaná deska na dlouhém řapíku.

Druhy

Chameroops je monodou : jeho jediným druhem je chobotnice squat, která je také hustá a rozvětvená.Všechna tato jména charakterizují tuto dlaň a vypadaly ne náhodou.A nazývá se to dlaň svatého Petra.Předpokládá se, že obyvatelé Jeruzaléma se setkali s Kristem s listy této konkrétní dlaně v jejich rukou.

Chameroops nemá nadarmo specifické jméno squat.To je nízká dlaň, dokonce i v přírodě.Domazřídka roste nad 1,5 metru .Stejně jako u všech palem je kmen rostliny tvořen zbytky odřezků odumřelých listů, které těsně sousedí.A protože listy chameroopsů jsou velmi husté, dobře snášejí širokou škálu životních podmínek, a proto s dlouhou životností, zřídka odumírají.

Právo na existenci má také jiný druh - rozvětvený.Kmen palmy roste pomalu, ale zhoustne, protožemá vždy hodně listů.A na tomto krátkém tlustém kmeni se často objevují boční procesy, které vypadají jako větve.

Podsaditá stejná rostlinato stalo se známé, protože to dávákořenový výhonek , rostoucí téměř z jednoho místa.Dospělá rostlina proto nevypadá jako jediný strom, ale jako keř.

V tomto videoklipu si můžete prohlédnout prezentaci fotografií Hameroops.

Foto

Palm Hameroops: fotografie rostlin rostoucích v přírodních podmínkách.

Domácí péče

Palmové chamerops: domácí péče je propřistěhovalci ze Středomoří se subtropickým podnebím.

Osvětlení .Toto je jediný domácí palmový strom, který miluje jižní slunce.

V létěji lze vzít ven.Pokud se však chameropy pěstují v místnosti, a nikoli v zimní zahradě nebo domácím skleníku, měli byste si postupně zvykat na sluneční světlo na balkon nebo lodžii.

Jak vyplývá z výše uvedeného, ​​teplota vzduchu pro pohodlný růst dlaně v létě může být také poměrně vysoká - +25 - +29 stupňů.

V ziměse podmínky mění: světlo je stále žádoucí, jasné, osvětlení je velmi žádoucí a teplota vzduchu je s výhodou nízká - od +6 do +15 stupňů.

Pokud není možné vytvořit takovou teplotu, pak je v podmínkách bytů s ústředním vytápěním často nutné stříkat palmu a ještě lépe udržovat nádoby na vodu v blízkosti rostliny, například mini fontánu.

Zalévání a vrchní obvaz

Zalévání dlanív létěje dost hojné po vysušení horní vrstvy půdy v nádobě.

V ziměvje velmi vzácné ho zalévat v chladných podmínkách, pouze tak, aby celá hliněná hrudka nevyschla úplně.

Když se udržují v teple, zalévají se častěji, ale ne jako v létě.

Od března do září je rostlina krmenaplným minerálním hnojivem v doporučené dávce asi 3krát za měsíc.

Transplantace

Transplantace Chamerops -rozhodující okamžik !Provádí se pouze s nedostatkem jídla, ne nutně každý rok.

Kořeny rostliny jsou velmi křehké: když jsou poškozeny, dlaň je dlouho nemocná, ztrácí dekorativnost a někdy umírá.

Je-li třeba jej umístit do jiného hrnce, vyplatí se upřednostnit překládku - pečlivě přemístit rostlinu s kusem země do větší nádoby s vyplněním dutin čerstvou půdou.

Půdamusí být výživná, vyvážená ve složení.pro palmy je lepší použít speciální substrát.Po transplantaci nekrmte asi měsíc.

Kvetoucí

Chamerops v přírodě kvetou a nese ovoce. Květyjsou žluté, nejčastěji bisexuální.Ale doma je to velmi vzácná událost, protožeVnitřní podmínky zdaleka nejsou ideální.

Ovocese nejí, je hořké, ale není jedovaté: například v Indii se v medicíně používá jako adstringent.

Fotografie z květů chameroops.

Propagace

Propagujte rostlinuosivem .Mohou být sbírány v přírodě.Mimochodem, za tímto účelem není nutné jít do Středozemního moře- v naší zemi v Soči se chamerops dokonale přizpůsobil a v srpnu přinesl ovoce.Čerstvé chameroops palm semena klíčit mnohem lépe.Nejprve je musíte namočit na několik dní.

Toto je důležitý bod : pro namáčení musíte do mísy nalít trochu vody, pouze mírně nad úrovní semen.Umístěte na 5 dní na teplé místo a ujistěte se, že nevyschnou - doplňte včas vodu.Po namočení můžete semena opláchnout nasyceným růžovým roztokem manganistanu draselného.Substrát pro setí je také dobrý v páře v mikrovlnné troubě.To vše se provádí, aby se zabránilo plísním během klíčení semen palmy chamerops.

Semenase vysévají do hloubky rovnající se jejich průměru .Kontejner je umístěn na teplém místě tak, aby se země ohřála například na baterii až na 25 - 27 stupňů.Vrstva několika vrstev novin vám ušetří nadměrné teplo.A od odpařování vlhkosti ze země - nahoře transparentní polyethylen.Semena klíčí v závislosti na čerstvosti od 1 do 12 měsíců.První listy nebudou chmýří, budou seřezat pouze na 6 - 8 listů.

Kromě pěstování chameroops ze semen lze palmu ašířit i přesazením .Tento rod tvoří kořenový výhonek, takže můžete rozdělit keř.To by mělo být provedeno opatrně, což by mělo co nejmenší poškození kořenů.Aby bylo snazší rozmotat kořenový systém, měl by být kus uvolněný ze Země namočen na hodinu.Kořeny se stanou elastickými a méně se zlomí.

Při výsadbě není třeba zařízení prohlubovat.Hladina terénu by měla zůstat stejná.ZeměPevně ​​přitlačte kolem stonku, zalijte a přidejte suchou zeminu na požadovanou úroveň.Po výsadbě udržujte týden ne na jasném slunci, ale ještě lépe ve stínu.Sprej denně.

Boční procesy dlaně se množí, takže byste je neměli odříznout a pokusit se zakořenit.Tyto procesy slouží k umožnění pokračujícího růstu stromu po náhodném poškození bodu růstu na hlavním kmeni.
Exotičtí milovníci ocení palmu Trachicarpus, Liviston, Cariota, Washingtonia, Tsikas ], Howea, kokos, , datum, Gomuti nebo Madagaskar (nebo Rafia).Pokud budete dodržovat všechna doporučení našich odborníků, pak vás tato velká rostlina potěší mnoho let v řadě.

Nemoci a škůdci

Nemoc málokdy ovlivňuje.Při nesprávné péči, zejména při přetečení při nízkých teplotách, se může objevit kořenová hniloba.Rostlina zemře.

Při nedostatečném zalévání a vlhkosti za teplého počasí může roztoč pavouknapadnout palmu- navlhčit listy.

V mimosezóně se objevímealybug , musí být odstraněn, otřete listy pivem nebo roztokem alkoholu.

Chamerops je úžasná rostlina.Šířka její koruny se často rovná výšce.Její rozptýlené listy oživí každou místnost, poskytnou jí pohodlí.V reakci na péči dlaňpo mnoho let potěší svou krásou .