Úžasný květ krásy - Clerodendrum Filipino: fotografie a tipy pro péči

Clerodendrum Philippine je nejkrásnějším představitelem flóry.

Rostlina kvete po celý rok.Má lahodně vonící růžovobílé květy.

Na výšku květina nepřesahuje2 metry. V kultivaci nenáročný.

Popis

Clerodendrum Philippine -úžasně krásná květina. Ve volné přírodě se nachází v Asii.

Roste zejména v lesích Číny, Koreje a Japonska.Latinské jméno: Clerodendrum philippinum.Patří do rodiny Lamiaceae.

Někdy se tato rostlina nazýváVolcanic Fragrant. Zástupce flóry obdržel toto jméno díky jemným voňavým květům.Vydávají nádhernou svůdnou vůni.

Růžově bílé květy se shromažďují v hustých květenstvích corymbose.Jsou umístěny v horní části květu.

Velikost květenství nedosahuje průměru více než 18–22 cm.Corolla ve forměnálevky .V divočině to může být pětilisté.

V pěstovaných rostlinách pěstovaných doma má koruna odrůdufroté .

S dobrou péčí rostlina roste celoročně.Někdy v květu potřebuje malé přestávky.Ale po nich začíná filipínský clerodendrum rozkvétat vícesilou.

Pouzdro dosahuje výšky nejvýše 2 metry.Má rovné, mírně snížené stonky.Letáky s dlouhými řapíky, umístěné naproti.Ve velikosti, velký, dosáhnout více než 16 cm na délku.Barva je velmi světlá, s krásným smaragdovým odstínem.

Plechová deska je širokáve tvaru srdce. Má malou vroubkovanou hranu.Povrch listů je froté, hlízovité.Obdařen „tlačenými“ žilami.

Z rodu Clerodendrum jsou filipínští poddruhy nejvícenenápadnív kultivaci.Nejsou žádné důležité požadavky na obsah.Roste velmi rychle.Vše, co zařízení potřebuje, je dodržování určitých pravidel.

Na našem webu najdete také další typy Clerodendrum: Clerodendrum Wallich, Clerodendrum Ugandan, Clerodendrum Thompson.
​​

Foto

Vizuálně se můžete seznámit s Filipínským clerodendrum na fotografii:

Domácí péče

Přečtěte si více o péči o Clerodendrum v zde.

Prořezávání

Vzhledem k tomu, že květiny této rostliny jsou apikální, bude množství vonného květu záviset na nových stoncích.Pro zvýšení křoví musí být stonky vyříznuty na jednu třetinu dostupné výšky.

Tento postup se provádíročně na jařepřed zahájením aktivního růstu.Rostlina musí také zkrátit postranní výhonky.Pokud se toto prořezávání neprovede, bude potřebovat dekorativní pouzdrodalší podpora.

Zalévání

Clerodendrum Philippine miluje hojnésystematické zalévání .Potřebujeměkkou vodubez chemických nečistot.

Voda by měla mít pokojovou teplotu, nejlepší je nechat ji stát.Rostlina je napojena, jak horní část země vyschne.

Pokud je v zimě květina v chladných místnostech nebo sklenících, zalévání se sníží na minimum.

Přílišné zalévání během chladného období může véstk hnilobě kořenového systému , protože voda nebude schopna absorbovat a odpařovat se.

Důležité! V letním horkém počasí a v zimě, když je Clrodendrum blízko topných zařízení, potřebuje časté systematické stříkání.Nastříkejte květ alespoň jednou denně.Důvodem je skutečnost, že dekorativní pouzdro negativně odkazuje na horký suchý vzduch.

Výsadba

Pro výsadbu jsou vhodné lehké prodyšné půdy . Země musí dobře procházet vlhkostí a musí mít dostatečné množství potřebných stopových prvků.Pro růst rostlin jsou substráty ze sodovky a listové půdy perfektní.

Rašelina, humus a jemnozrnný říční písek se přidávají do půdy.Kapacity jsou voleny objemné pro vynikající vývoj kořenového systému.Oblázková drenáž se provádí na dně hrnce.Chrání dekorativní pouzdro před nežádoucí stagnací vody.

Transplantace

Rostlina roste velmi rychle.Proto dekorativní pouzdro potřebujesprávná roční transplantace.Podle velikosti nádrže si vybírají více než předchozí.Je třeba poznamenat, že kořeny okrasného keřejsou křehké .Z tohoto důvodu je hrnec hliněný zakázán.

Je nezbytné vytvořit způsob manipulace.Zařízení se instaluje do nového kontejneru a přidává se zemina.Pak hojně napojena a dát do teplé, klidné místnosti.

Pozor! Jednou za 14 dní musí být rostlina oplodněna. Komplexní nakoupená hnojiva pro domácí květiny jsou perfektní.

Teplota

Celoročně potřebuje tento zástupce flóry stabilní teploty.Rostlinanemá ráda silné kapky. Nejlepší volba pro růst o 19-24 ° C.

Pokud není možné v zimě vytvořit umělé osvětlení, doporučuje se snížit teplotu vzduchu v místnosti.

Tento postup pomůže rostlině udržet její krásu a dekorativnost.Jinak se stonky mohou natáhnout hodně a vzhled ztratí estetiku.

Osvětlení

Tento zástupce flórymiluje jasné přirozené světlo. Nejlepší možnost osvětlení je 2900–4000 luxů.

Při pěstování na jihozápadní straně bude květina potřebovat zastínění jinými rostlinami před silným sluncem.

Když Clerodendrum roste na zastíněné severní straně , nebude mít dostatek slunce pro stabilní růst a kvetení.

V zimě potřebuje květina systematické osvětlení 8–9 hodin denně.S touto péčí bude závodaktivně se rozvíjet a dobře růst.

Užitečné video

Více informací o péči o Clerodendrum najdete v videu:

Reprodukce

)

Řízky

Nejjednodušší cestou k rozmnožování rostliny jsou řízky.Provádí se na jaře, kdy se příroda začíná probouzet.Vrchol stonku je o jednu třetinu odříznut od hlavního mateřského keře.Únik by měl mít3-4 internody.

Pěstební materiál musí být zakořeněn v nádobě s vodou.Rovněž je povoleno zakořenění v substrátu.Perlit a rašelina se přidávají do půdy.Stonky v kontejneru se pěstují v minis sklenících.Sazenice vyžadují konstantní teplotu nad 20 ° C.Stonky jsou také pravidelně vysílány, aby nedošlo k rozpadu.

Po dobrém zakořenění se květinapřesadí do velkého kontejneru. Vzhledem k tomu, že pro dekorativní kvetení je pro bohaté kvetení zapotřebí stříhání, lze s tímto postupem kombinovat rozmnožování.Větve rostliny tak nezmizí a z nich může vyrůst nový dekorativní keř.

Semena

Semena se vysévajív únoru až březnu. Podklad je vyžadován ze sodné půdy, jemně zrnitého říčního písku a rašeliny.

Semena se umísťují do skleníků.Mohou být vyrobeny ze sklenic, celofánu nebo plastové láhve.

Obsahuje budoucí sazenice ve stabilním osvětlení.Semena jsou pravidelně větrána.

Rovněž je nezbytné udržovat dostatečnou půdní vlhkost.První výhonky se objevují skrz45-60 dní po setí.

Poté, co sazenice mají 4-5 listů, se přesadí do malých sklenic.

Je důležité , aby jedno semeno bylo ve stejné nádobě.Pokud jsou v malém květináči více než dvě semena, nebude jim místo, kde by se mohli aktivně rozvíjet a růst.

Nádrže by neměly mít průměr větší než 6 cm.Poté, co sazenice jsou asimilovány a zakořeněny, musí být sazenice transplantovány do velkých nádob.Pak se začnou postupně přizpůsobovat pokojovým podmínkám pro dospělé ozdobné keře.

Nemoci a škůdci

Tento zástupce flórynení nemocí prakticky ovlivněn. Hlavní příčiny špatného růstu mohou být způsobeny nedodržením jednoduchých pravidel.

Pokud rostlina přestane kvete, může to být způsobeno nesprávným zimováním.K tomu, aby zvíře na jaře kvetlo, potřebuje chladné zimování.Po kvetení v zimě se zalévání postupně snižuje.Poté je květina přenesena do chladné místnosti.

V takové místnosti by teplota neměla být vyšší než 15 ° C.Ideální podmínky pro pěstování v zimě je 12 ° C.Květina musí být napojena zřídka a mírně - aby rostlina nevyschla.V takových podmínkách, po 1,5-2 měsících, tento zástupce flóry odpočívá a získává sílu pro příští sezónu.

Po objevení nových stonků se zalévání začíná zvyšovat.Poté se horní část ořízne ,se přesadí do nového kontejneru.Poté se květina vrátí do obvyklého stavustanoviště s teplotou 19-24 ° CObnoví krmení a umístí na dobře osvětlené místo.

Na jaře se probouzí zástupce flóry a začíná se aktivně rozvíjet.Květ má nové pupeny.Pokud k tomu nedojde, může být příčinou špatné osvětlení.

Clerodendrum na Filipínáchvelmi často nemusí kvitnout kvůli skutečnosti, že nebyl transplantován po velmi dlouhou dobu. Květina proto potřebuje výživnou, obohacenou půdu.

Dekorativní keř může být ovlivněnroztočem a hmyzem. Při prvních příznacích poškození jsou větve a listy otírány mýdlovým roztokem.

Květina se poté promyje horkým proudem vody.Optimální teplota vody by měla být 45 ° C.Pokud tyto postupy nepomohou, jsou listy a stonek květu ošetřeny chemickými insekticidy.

Závěr

Tento nádherný zástupce flóry miluje hojné časté zalévání, další hnojení a dobré osvětlení.V zimě musí být zařízení osvětleno.

Tento zástupce flóry může být zasažen roztočem a hmyzem.Vyžaduje roční transplantaci na jaře.V horkém počasí potřebuje časté systematické stříkání.