Užitečné a léčivé vlastnosti pelargónie.Jak se zbavit strachu doma?

Geranium není jen krásná a nenáročná rostlina, která se má starat, ale také skutečný domácí lékař.Obzvláště efektivní je použití pokojové květiny pro ošetření uší.

V lidovém lékařství jsou recepty založené na voňavé bylinné kultuře již dlouho oblíbené při léčbě různých nemocí sluchových orgánů, zejména otitis media.

Léčivé vlastnosti rostliny

Zázračné hojivé vlastnosti pelargónie jsou prokázány vědou.Květina má decongestant, antidiabetické, antivirové, analgetické, diuretické, hemostatické, antiseptické a další účinky. Chemické přirozené složení vnitřní kultury je skutečně jedinečné. Listy jsou bohaté na éterické oleje, v květinách jsou vitaminy, uhlohydráty, pigmenty a mnoho dalších užitečných prvků, v kořenech jsou obsaženy fenoly.

Dopad

Geran se marně nepoužívá k léčbě různých chorob uší.Rostlina zmírňuje bolest, stimuluje produkci interferonu, inhibuje růst bakterií a virů, zmírňuje otoky a zabraňuje tvorbě a šíření hnisu.

Nápověda! Díky sedativnímu účinku rostlina normalizuje spánek, což je zvláště důležité v období nemoci.

Jaké části rostlinypoužívá se k léčbě ušních chorob?

O všechny části rostliny se zajímají jak lidoví lékaři, tak profesionální otolaryngologové.

Listy

Esenciální oleje obsažené v listech mají baktericidní a dekongestivní účinky, což je velmi důležité pro otitis media.

Geraninová šťáva získaná z listů posiluje stěny krevních cév. Roztržený list pelargónie složený do zkumavky může pomoci s bolestí a podrážděním v uchu.

Kořeny

Kořeny pokojové květiny se aktivně používají při léčbě zánětu středního ucha.

A v kombinaci se šalvějovými listy a květy heřmánku tvoří účinný lék na bolest ucha, zánět a zarudnutí.

Květiny

Šťáva z květů rostliny je velmi cenná s éterickými oleji.Geranium květinyse také používají k inhalaci v případě otoku a zánětu uvnitř ucha.

Pokud se k listům a květům domácího lékaře přidá máta a podběl, terapeutický účinek může být posílen.

Vůně květin nádherné pokojové kultury léčí příznaky zánětu středního ucha- uklidňuje nervový systém a odstraňuje bolesti hlavy.Aromaterapie květin zlepšuje spánek.

​​

Indikace

Geranium se etabloval jako účinný lidový lék při léčbě následujících chorob: akutní zánět středního ucha různých etiologií (zejména s těžkou bolestí v uchu) a chronický zánět středního ucha.Rostlina se také používá při komplexní léčbě ušních chorob.

Důležité! uchýlit se k lidovému způsobu ošetření uvnitřrostlina se doporučuje v kombinaci s léky.Geranium je účinný, ale pouze další nástroj v léčbě onemocnění uší.

Rizika a kontraindikace

Při léčbě onemocnění uší - zejména otitis media, je velmi důležité předcházet komplikacím.Otitida je schopna rychle projít do hnisavé fáze.Proto je samoléčení, zejména u dětí, velmi nebezpečné!

Léčba Geranem je kontraindikována v následujících případech- těhotenství, věk do tří let, bronchiální astma, individuální nesnášenlivost.Pokud existují závažné chronické patologie, je nutné používat lidovou medicínu velmi opatrně.

Jak vařit?

  1. Vytlačte šťávu z listů květu.
  2. Na jednu sklenici vody přidejte vodu - 3 polévkové lžíce šťávy.

Namočte vatovou vatu výsledným roztokem a opatrně ji zašroubujte do ucha.

  1. Smíchejte dvě polévkové lžíce květin a listů pokojové kultury s 250 ml slunečnicového oleje.
  2. Naplňte roztok po dobu nejméně 10 hodin.

Pomocí terapeutického oleje namažte ušní kanál zevnitř, čímž získáte antibakteriální účinek.

Rozdrťte čerstvý list rostliny, zkrouťte do zkumavky a opatrně jej vložte do ucha. Jednoduchý postup sníží bolest.

Vylisujte šťávu z listů domácí rostliny, vštěpte 1-2 kapky do ucha.Poté vložte bavlnu do nemocného sluchového orgánu.Tím se zmírní bolesti při střelbě.

  1. Rozemelte 5 čerstvých listů rostliny na kaši.
  2. Přidejte 2 polévkové lžíce ovesné vločky.
  3. 2lžíce alkoholu kafru.
  4. Uhněteme těsto, převalíme jej válečkem a uděláme stlačení - bolavé ucho zabalíme.
  5. Položte kompresorový papír, vatovou vatu na horní část a upevněte bandáží.

Procedura se provádí po dobu 3-4 dnů, dokud bolest nezmizí.

Rozemelte listy květů a naplňte je horkou, ale nikoli vroucí vodou.Trváme na několika hodinách.Infuzi hojně podáváme do nemocného sluchového orgánu.

Jak léčit zánět středního ucha pomocí pelargónie?Více podrobností v níže uvedeném videu:

Kromě zdobení domácnosti se pelargónie používá také k přípravě léčiv, doplňků stravy a dokonce sportovních komplexů.Na našem internetovém portálu najdete články o výtažku z pelargónie, zjistíte, co to je a co je v Rusku zakázáno nebo ne, a také o výhodách a možném poškození květu.

Geranium je domácí lékař pro léčbu ušních onemocnění. Rostlina může pomoci při zánětu středního ucha, krvácení z ucha, zánětlivých a hnisavých zánětlivých procesech.Je však důležité pochopit, že alternativní terapie se používá jako doplněk k tradiční léčbě drog.