V zimě a v létě je pokryta barvou: jak dosáhnout rozkvětu domácího balzámu po celý rok?

Předci krytých balsaminů pocházejí z afrických a asijských tropů - a četné moderní odrůdy s květinami všech odstínů a kombinací bílé, oranžové, červené a fialové zděděné po svých „divokých“ předcíchschopnost rozkvétat téměř napo celý rok .

Ve skutečnosti se pupeny dobře udržované rostliny otevírají brzy na jaře a nadále se formují a kvetou až do pozdního podzimu, které se již mění v zimu.

Proč není balzám uvnitř?

Pokud se kvetení balzámu náhle zastaví nebo vůbec nezačne, je třeba pečlivězkontrolovat podmínky, v nichž je rostlina obsažena , doslova bod po bodu:

Osvětlení

V tropické Asii a Africe, ve vlasti balsaminů, je den dlouhý a plný slunečního světla.Nejprve proto rostliny, které zažívajínedostatek osvětlení , nekvete.Musíte přesunout kontejner na lehčí místo (ale ne na slunci).Pokud to není možné, nebo se denní doba sezónně snížila, je nutné zajistit další osvětlení.

Časté přestavby jsou také nežádoucí

Teplota

Optimální teplotav létě je 20–22 stupňů , v zimě - ne méně než 15 stupňů .Tato hodnota+ 15ºС je kritická : při nižších teplotách se kvetení zastaví.

Náhlé změny teploty, silné průvary také vedou k padání pupenů.

Zalévání


Půda v nádobě by měla být neustálenavlhčena (ale ne stojatě mokrá) .

Vlhkost a čerstvost vzduchu

Pokud je rostlina udržována při teplotě20 stupňů a více , je nutnépravidelně stříkat ;sprej by neměl padat na květiny.

​​

V létějsou velmi žádoucí „prázdniny“ pod širým nebemna balkóně s ochranou před intenzivním poledním sluncem.

Velikost výsadbové kapacity

Kvetení bude hojnépouze v mírně stísněném hrnci .

Pokud je kontejner příliš velký, hlavní síly balzámu se vynakládají na vývoj kořenového systému a vývoj půdy, a nikoli na kvetení.

Nesprávná nebo neadekvátní péče často vede k tomu, že Balzamin je slabší a začíná bolet.

Vrchní obvaz

Od března do září do října jednou za dva týdny by hnojení komplexními hnojivy mělo být prováděno s povinnou přítomnostídraslíku a fosforu- prvků nezbytnýchkvetoucí rostliny.Neměl by existovat přebytek dusíkatých sloučenin, které „živí“ pouze zelenou hmotu.

Výživa by však neměla být nadměrná: rostlina „přežvýkaná“ nekvete.

Poškození škůdci a nemocemi


Rostlinu musíme pečlivě prozkoumat: je možné, že jeoslabena roztoči, mouchami bílými nebo mšicemi. Jako nouzové ošetření se používá ošetření zasažených oblastí mýdlovou vodou a teplou sprchou.Nejúčinnějším z těchto hmyzů je však eliminacesystémového insekticidu .

Je-li konstantní nadbytek vlhkosti v půdě spojen s nízkou teplotou (příliš chladná místnost nebo zalévání studenou vodou), je možnéotáčet stonky a kořenový systém .

V tomto případě balsam není vůbec kvetoucí.Je nutnéodstranit poškozené díly a urychleně optimalizovat zavlažování a teplotu .

V případě dalekosáhlého procesu by zdravé řízky měly být vybrány k rozmnožování, zakořeněny a udržovány v optimálních podmínkách a zbytek rostliny by měl být zlikvidován a hrnec by měl být dobře omyt.

Zdravá rostlina v mírně stísněném kontejneru, která není ovlivněna škůdci, stojící v jasném, většinou rozptýleném světle, při teplotě asi 20 stupňů, mírně napojená pravidelným postřikem, plně projeví svou hojnou tropickou povahu.

Květiny charakteristického tvaru s ostruhami, jednoduché a dvojité, s ohraničením nebo skvrnami, balzám od března do listopadu pokryje bílá, růžová, karmínová a fialová.

Další informace o příčinách onemocnění balzámem a ošetření květin viz , samostatný článek.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii květu Balsama:

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o závodě:


užitečné materiály

  Následuje seznam článků, které by vás mohly zajímat.:
 • Druhy balzámu:
 1. Balzám Waller
 2. Balsam Camellia
 3. Balsam Novogvineinsky
 4. Balsam Terry
 5. Balsam Sadovy
 • Péče o balzamin:
  1. Nemoci a škůdci balzámu
  2. Reprodukce balzámu
  3. Správná výsadba balzámu