Vaše směs nebude problém s plemenem Brama Paleva

Kuřata fawnského plemene Brama jsou odrůdou masa drůbeže.Rychle přibírají potřebnou hmotnost, takže chovatelé drůbeže mohou rychle pěstovat požadovaný počet slepic, kteří přinesou kvalitní maso.

Podle chovatelů byl Brahma fawn získán ze tří párů „obřích kuřat“.Byli přivedeni v roce 1846 do USA ze slunné Indie.Místní obyvatelé nazývali tyto slepice Brahmaputra a Chittagong.Byly známé svou velikostí a vysokou produktivitou.

Američtí zemědělci začali toto plemeno chovat, aby vyhověli potřebám trhu v Bostonu.Podle některých zbývajících údajů lze tvrdit, že kohouti tohoto plemene by mohli dosáhnout hmotnosti 8 kg.

Po křížení plavé Brahmy s Kokhinkhinem však chovatelé začali toto plemeno používat jako výstavu.

Popis plemene Brahma Paleva

Všechny slepice tohoto plemene se vyznačují světle hnědým peřím, které má zlatý odstín.

Na krku je peří natřeno černě, ocas je také tmavý.Kohouti tohoto plemene mají tmavší než hlavní barvu peří, hřívu.V tomto případě má pokožka nažloutlý nádech.Oči plavá Brahm červeno-hnědé a ucholalok se vyznačuje jasně červenou barvou.

Brahmova kuřata mají velmi široký hrudník a krátký hřbet .Hlava těchto kuřat je malá a je umístěna na poměrně dlouhém krku.Na kuřecí hlavě je vidět hrachový hřeben s pouze třemi rýhami.

S takovou hustou kostrou mají kuřata plavá plemena Brama malé nohy a malá křídla.Se vším tím však nohy ptáka snadno podporují jeho hmotnost.

Vlastnosti

Všechna kuřata mají několik výhod, které nelze podceňovat.Nejprvevykonávají vynikající práci se slepicemi .

Mají dokonale vyvinutý mateřský instinkt, takže produkt potomků není problém.Kuře bude spojku inkubovat po dlouhou dobu, a poté s mateřskou oddaností bude sledovat vylíhnutá kuřata.

Za druhé,tyto slepice nikdy nebojují .Vyznačují se klidným a přátelským charakterem.Ani kohouti často bojují o území, takže toto plemeno je vhodné pro zemědělce, kteří nemají dostatek prostoru k bezpečnému rozdělení počtu kuřat.

A samozřejmě, slepice bledého plemene Brama jsou zcela nenáročné.Snadno snášejí jakékoli změny počasí, netrpí mrazem a množstvím sněhu.Zároveň nejsou ovlivněny zvýšenou vlhkostí v kuřecím moči.

Pamatujte, že kuřata vyžadují zvláštní péči.V prvních dnech po narození vejce je důležité sledovat teplotu a vlhkost v místě, kde jsou ptáci chováni.
​​

Fotografie

Dále vám poskytneme několik fotografií plavá Bram, abyste je mohli lépe vidět.První fotka ukazuje nejčastější kuře za úsvitu sil:

Zde slepice klidně chodí na vnější nádvoří mezi stromy:

Několik jedinců obsažených vmalý dům.Ale tady se cítí dobře:

Krásná fotografie párů mužů a žen, kteří jdou po trávě.Obvykle něco hledají a klování:

Na této fotografii se trochu vystrašeného kuře v kleci:

Zdá se, že kohout představuje kameru.Tady ho vidíš v celé své slávě:

A tady pár vylezl výš na stole:

Udržování a růst [[PDN 73]

Je třeba okamžitě poznamenat, že slepice bravčového plemene Brama začínají snášet vejce velmi brzy.

Zároveň se velmi dobře vrhají i v chladném zimním období, což jim umožňuje přinést 100 nebo 110 vajec ročně.To je pro zemědělce celkem příjemné množství vajec, vzhledem k tomu, že kuřata tohoto plemene jsou klasifikována jako druhy masa.

Kuramové plemene Brama jsou koloniální, v každém případěje nutná procházka .Čerstvý vzduch dělá ptáky aktivnějšími a také zrychluje jejich růst.Proto by zemědělci měli uspořádat malý oplocený dvůr před domem, kde budou slepice volně chodit.

Pokud jde o chov, mohou se do něj zapojit i amatérští chovatelé drůbeže.Faktem je, že kolouch Brahma je ideální chovnou slepicí, takže mohou dělat všechno sami.

Bohužel, kuřatapo vylíhnutí rostou pomalu, takže při jejich pěstování musíte první týden pečlivě sledovat teplotu v kuřecím moči a také množství přijatého krmiva.80 80 'Musí sedět pod lampou z umělého světla po dobu jednoho týdne.

Dalším druhem Brahmu je Partridge Brahma.Kliknutím na výše uvedený odkaz se můžete seznámit s jeho výhodami.

Fotografie cihlového grilu můžete vždy vidět na: https://selo.guru/stroitelstvo/dlya-sada/barbekyu-iz-kirpicha.html.

Je také důležité včasně očkovat kolouch Bramy.Někteří jedinci jsou zvláště citliví na různé infekce, takže jediný způsob, jak chránit celou populaci před smrtí.

Přitom je nutná dobrá hygiena.Stelivo v uzavřeném prostoru by mělo být vždy udržováno čisté a suché.Mokré podlahy je třeba okamžitě vyměnit.

Pokud je kuře držen ve velkém prostoru, měla by být na něm instalována nádoba s popelem.Pomůže dospělým ptákům zbavit se klíšťat a jiných parazitů, které způsobují nepohodlí.Pro větší účinek můžete ošetřit Bramovy tlapy břízou dehtu.

Krmení

Dospělí ptáci jsou poměrně nenároční, ale potřebují zvláštní péči o kuřata.Na začátku by měla být kuřata krmena vyváženým krmivem v peletách.

Kuřata jsou někdy krmena jako vařená vejce smíchaná s kukuřičnou nebo pšeničnou krupicí.Příznivé pro růstkuřata jsou také ovlivněna chřestýšem přidaným do krmiva.

Když jsou kuřata stará dva měsíce, přemísťují se na krmení pšenicí a kukuřicí.Kromě toho by množství kukuřice nemělo přesáhnout 3%.

Chovatelé navíc přidávají do krmiva mladých zvířat slunečnicová semínka a proteiny vaječných skořápek.Umožňuje obohatit kuřecí tělo cenným vápníkem.

Vlastnosti

Moderní kuřata Brahma mohou dosáhnout hmotnosti až 3 - 3,6 kg.Kohouti mají o něco větší hmotnost 4 kg.

Toto plemeno může každý rok přinést zemědělci až 150 vajec s krémovou skořápkou.Kromě toho každé vejce váží 60 g.

V průměru bezpečnost mladých slepic Brahma opustí v průměru 70% a dospělých - asi 90%.Proto je toto plemeno vhodné pro amatérské chovatele.

Kde koupit v Rusku?

  • Kuřata a vejce tohoto plemene kuřat si můžete koupit ve společnosti „ Kurkurovo “.Geograficky se drůbežárna nachází v moskevském regionu, v okrese Lukhvitsky, v Kurovském stromě.Můžete provést objednávku voláním na +7 (985) 200-70-00.
  • Na farmě najdete také kuřata a vejce plemene Brahma „ Merry pockmark “.Nachází se ve městě Kurgan na ul.Omskaya, 144. Nákup můžete provést pomocí webové stránky http://www.veselayaryaba.ru nebo voláním na +7 (919) 575-16-61.
  • Chov drůbeže „ Líhně “, který se nachází ve městě Chekhov v Moskevské oblasti, se rovněž podílí na chovu a prodeji kuřat tohoto plemene.Chcete-li kontaktovat manažery společnosti, můžete zavolat následujícítelefonicky +7 (495) 229-89-35 nebo přejděte na webovou stránku http://inkubatoriy.ru/.

Analogy

Jakákoli odrůda stejného plemene může být nazvána analogem plavé Brahmy.Všechny z nich jsou tak či onak vhodné pro chov masa.Kromě toho mají všechny slepice Brahm dobře vyvinutý mateřský instinkt, takže s jejich chovem nebudou žádné problémy.

Kromě toho mohou být kuřata Langshan použita jako analog plemene.Mají vyšší produktivitu vajec a masa, takže se dobře hodí pro začínající chovatele drůbeže.Kuřata Langshan rostou mnohem rychleji, což je důležité pro hromadné šlechtění ptáků.

Video

V soukromém videu máte možnost osobně vidět plavé Brahm:

Závěr

Fawn kuřata Brahma je stejné plemeno kuřat, které bude vyhovovat jak začínajícímu, tak i profesionálnímu.S jeho pomocí můžete získat vysoce kvalitní maso a vejce.Dobrá péče o chovná slepice umožňuje chovateli nebát se správné inkubace vajec.