Velká a odolná plemena masa - partridge Brahma

Dnes existují dvě hlavní oblasti chovu slepic Brahma: americká a evropská.Američtí zemědělci vyvíjejí toto plemeno jako maso a Evropané jako dekorativní.

Grouse Brahma patří k americkému směru výběru.Jedná se o velké, vytrvalé maso masového typu, které si u domácích farem získává stále větší oblibu.

Partridge Brahma díky svému růstu, širokému tělu, velkému opeření a důležitému držení těla působí dojmem silného ptáka.Název plemene byl způsoben podobností barev peří s koroptve.

Hlavní barvou těchto ptáků je zlatohnědý peří, krk zlatý a ocasní peří černé se zelení a kovovým nádechem.

Vlnitý lem běží podél okraje peří, na hlavě a na vrcholu krku - jednoduchý, pod krkem - dvojitý a na ostatních částech těla - opakovaně se opakuje.

Zvláštností plemene jsou bohatě osrstěné končetiny hnědé barvy, které mají tmavší vzor než celé tělo.Pokud jsou pro ptáky vytvořeny příznivé podmínky, pak se toto peří velmi rozrostlo, stalo se jako fanoušek, který dává kuřatům dekorativní vzhled.

Popis plemene Partridge Brahma

Kohoutroste z 3,5 na 5 kg.Dospělí mají malou kulatou hlavu.Nadočnicové oblouky vyčnívají dopředu, pod nimi jsou hluboko nasazené červenohnědé oči.

Linie šíje je jasně definována a odděluje dlouhý krk ptáka.Zobák je silný, malý, obvykle žlutý, ke konci tmavší, i když může být také monofonní.

Hřebenatka je nedostatečně vyvinutá, ale pevně usazená, ve tvaru hrachu, rozdělena do tří rýh, bez špičky.Tvář kohouta je červená, pokrytá slabou chmýří nebo hladkou, náušnice jsou kulaté, malé velikosti, vzájemně propojené uzdou.

Peří na krku tvoří luxusní hřívu.Tělo kohouta je velké, přímo nasazené.Zád je hustě pubertální, široká od ramen k dolní části zad, postupně stoupá k ocasu.

Kohout Partridge Brahma má krásnou lyrickou siluetu .Ocas je krátký, ale stále delší než u předků plemene Kokhinkhin.Je to velkolepé, copánky jsou dobře vyvinuté a na konci se liší.Hrudník a břicho vypadají velmi široce, objem je k nim připevněn hustým peřím s poklesem.Křídla jsou krátká a silná, přiléhají k tělu.

Peří křídla jsou černé se nazelenalým nádechem, jsou pokryty hustým peřím na zádech.Tibia dobře pubertální, podlouhlá.Tlapky jsou silné a silné, šedé.Peří na tlapkách jsou dlouhé a tuhé.

Kuře se zdá být hustší a silnější vzhledem ke své kratší postavě, krátkému krku a hluboké hrudi.Nevýhodou je však příliš dřepá postava a tělesné proporce, jako u Cochina.

Hlava je kulatá a má konvexní čelo.Na něm je malá hřebenovitá hřebenatka rozdělená do tří řad.Bill je žlutá nebo tmavě žlutá, ohnutá a krátká.Její peří je volnější než kohout.Partridge Brahma slepice dorůstají na 3,5 - 4 kg.

Dřeň u plemene Partridge Brahma zahrnuje: hřeben s pláštěm, světlé oči, příliš krátký hřbet, úzkou hruď, „hawkish koleno“ a vzácné opeření na tlapkách, u kohouta se za ocas považuje nedostatek.

Bílá peří na křídlech a v ocasu ptáka, jakož i špinění, jsou nepřijatelná.U kuřat je šedivá nebo žlutá barva peří v horní části těla považována za manželství a nedostatečně jasná hranice na peří hrudníku a ramen.

Foto

Na první fotografii vidíte kohouta a kuře plemene Partridge Brahma.Jak jste si pravděpodobně už všimli, dávají přednost pilinám.

Krásný pár, který se nedokáže dívat na sebe oknem:

Nejběžnější stanoviště tohoto plemene:

No, tady si slepice dělají svou oblíbenou věc - hledají červy:

Na této fotografii ale vidíte, kolik může být kohout větší než kuře:
)

Samec je v nejlepším stavu, připraven k oplodnění:

Samozřejmě došlo k detailnímu zobrazení těchto hezkých mužů:

Údržba a pěstování

Navzdory své poměrně velké velikosti,KurapatchataBrahma nevyžaduje mnoho prostoru pro chůzi , nenáročný na krmiva.Tyto slepice mají klidnou povahu a jsou náchylné k nimzkrocení.

Mají dobré zdraví a výdrž.Mohou přežít v chladném a vlhkém podnebí.Kuřata vykazují výrazný pudový instinkt a mohou vylíhnout nejen vlastní, ale i husí a kachní vejce.

Vzhledem k jejich vysoké hmotnosti však mohou být některá vejce drcena.Proto se pro ně doporučuje uspořádat hnízdo na zemi.Obsah vajec v Partridge Brahma je 120–140 vajec ročně, každý o hmotnosti 53–60 g.

Skořápka vajec se může pohybovat od pálení po žlutozelenou, případně skvrnitou.Partridge Brahms sice začíná spěchat pozdě, ale s dobrou výživou a péčí nesou mnoho vajec, dokonce i v zimě.

Při chovu je rovněž třeba mít na paměti, žekuřata tohoto plemene nerostou příliš rychlea že ty, které se líhnou již v červenci, pravděpodobně zimu přežijí.

Za účelem zlepšení přežití ptáků se doporučuje, aby se mladým zvířatům, která již mají čtyři měsíce, chovala zbývající plemena odděleně od dospělých jedinců a mladých zvířat.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Partridge Brahma zaujímá díky svým masným vlastnostem, nenáročnosti a vytrvalosti, jakož i klidnému umístění a dobré produkci vajec druhé místo mezi plemeny kuřat chovaných v Rusku.

Mnoho farem nabízí svým zákazníkům produkty: drůbež, vejce, kuřata, mladá zvířata a dokonce i rodokmen.Níže je uveden malý přehled ruských farem, které chovají Partridge Bram.

  • Školka plnokrevné drůbeže “ Kurkurovo “: Moskevská oblast, okres Lukhovitsky, obec Kurovo, d.33.Telefon: +7 (985) 200-70-00.Internetová stránka: www.kurkurovo.ru
  • Drůbežárna “ Oryolský dvůr “: Moskevská oblast, Mytishchi, Pogranichnyy Tupik St., 4.Telefon: +7 (915) 009-20-08, +7 (903) 533-08-22.Internetová stránka: www.orlovdvor.ru
  • Společnost „ Orenptica “: region Orenburg, okres Saraktashsky, vesnice Izyak-Nikitino.Telefon: +7 (353) 220-46-33, +7 (903) 360-46-33.Internetová stránka: orenptitsa.ru

Odrůdy

Je třeba poznamenat, že Partridge Brahma není jediným zástupcem tohoto plemene kuře.

Existují i ​​jiné Brahmsové barvy, které se od sebe liší hlavně barvou.Toto Brahma Light, Brahma Fawn, Brahma Dark.Všechna tato plemena mají společné kořeny, jsou ve výkonu a podmínkách podobné.

Vzhledem ke svým vlastnostem jsou kuřata Partridge Brahma velmi zajímavá, pokud jde o jejich chov a další chov.

Navzdory skutečnosti, že mladý růst neroste velmi rychle a období snášky kuřat začíná pozdě, jsou tito ptáci v našich povětrnostních podmínkách velmi tvrdí, dokážou získat velkou váhu, spěchat po celý rok a nejsou vybíraví na jídlo.A také díky svému klidnému uspořádání a dekorativnímu vzhledu se mohou stát vynikající výzdobou nádvoří.

Kuře Master Gray přibírá na váze velmi rychle v relativně krátkém časovém období a dosahuje velkých velikostí.

Abychom zjistili vše o pěstování dýně na otevřeném prostranství, stačíklikněte zde zde.

class = "colored">

Video

Máte také možnost seznámit se s tímto plemenem sledováním videoklipu.: