Vietnamské bojové plemeno slepic Ga Dong Tao

Vietnamské boje (neboli Ga Dong Tao) - jedno z nejvzácnějších plemen slepic kdysi sportovní destinace, se ve vietnamských vesnicích stále chovají izolovaně a prakticky se nevyskytují mimo zemi.

V současné době má plemeno více masných a dekorativních účelů.

Vietnamská kuřata byla chována nejméně 600 let.Je to jedno z mnoha plemen chovaných speciálně pro kohoutí zápasy, které mají v Evropě bohatou historii a velmi omezenou slávu.

Název označuje místo původu plemene, Ga je kuře, Dong Tao je velká vietnamská vesnice, kde se po staletí zabývají kohoutí zápasy.

Kromě hlavní věci mají vietnamská kuřata více uplatněný účel - překvapivě tlusté nohy se považují za pochoutku, takže plemeno lze považovat za částečně masité a v naší době také ozdobné.

Vietnamští kuřata díky svému neobvyklému vzhledu přitahují velkou pozornost, ale po dlouhou dobu nebylo možné toto plemeno převést do Evropy.Nyní některé sbírky evropských chovatelů drůbeže mají vietnamská kuřata.

Popis plemene Ga Dong Tao

Nejviditelnějším a nejdůležitějším rysem tohoto plemene jsou nohy.Tyto silné, zdánlivě bolestivé tlapky skutečně nebrání ptákovi v aktivním pohybu.

ŽádnéKuřata nemají potíže kvůli svému neobvyklému vzhledu.Tlapa dospělého kohouta může dosáhnout obvodu tloušťky zápěstí dítěte.Konzumují se pouze tlapy mladých ptáků (4-6 měsíců).

Ga Dong Tao má drsnou, masivní a lehce uvolněnou postavu.Hřeben ve tvaru matice je červený.Krk je krátký a masivní.Tělo je svalnaté, široké.

Křídla jsou krátká a přiléhají k tělu.Peří je tvrdé a chudé - je to důsledek horkého klimatu Vietnamu a bojového účelu plemene.

Tlapky jsou velmi silné, s krátce špatně vyvinutými prsty .Tato vlastnost se projevuje i u sotva vylíhnutých kuřat a „věkem ptáka se„ zhoršuje “.Na tlapce jsou čtyři prsty.

Barva může být různá, bílá, plavá, černá, pšenice a další.

Vlastnosti

Netradiční vzhled těchto ptáků přitahuje pozornost.Silné tlapy, malý hustý hřeben, velmi svalnaté svalnaté tělo jsou charakteristickými znaky vietnamských kuřat.

Kromě nejatraktivnějšího vzhledu jako celku však Ga Dong Tao nemá příliš mnoho funkcí.

Zvláštností všech vzácných původních plemen je nedostatek jediného standardu , proto v populaci vietnamských kuřat mohou existovat velmi rozdílní ptáci.Společným rysem jsou rozpoznatelné tlapy a podsaditá silueta, která odlišuje Ga Dong Tao od většiny bojujících plemen.

Stejně jako všechna plemena masa s bojovou minulostí (a aktivně používaná k zamýšlenému účelu) má i Ga Dong Tao husté maso, které chutná dobře.Zvláštní pochoutka- holení a nohy.

Obsah

Chov a udržování starých zvířat chovaných v izolaci asijských plemen v Evropě je neuvěřitelně vysoká úroveň obtížnosti.

Když se chovatel rozhodl přivézt inkubační vejce z Vietnamu (volně si můžete koupit kuřata, mláďata nebo vejce), bude chovatel muset čelit mnoha problémům:

 • Derivace .Teplota a vlhkost v inkubátoru by neměla být nastavena vůbec stejným způsobem jako při chovu evropských kuřat.
 • Nemoci .Domorodá plemena jsou dobře přizpůsobena většině infekcí postihujících evropské ptáky.Asijské kuřata jsou mimořádně citlivá na nemoci, které nejsou pro jejich imunitu neznámé.

  Tento problém se nejčastěji řeší očkováním (i když jednoduše neexistují infekce mnoha infekcemi, které nejsou pro místní populaci nebezpečné), postupným ztuhnutím a prodlouženou karanténou.

 • Podnebí .Horké a vlhké podnebí Vietnamu je málo podobné evropskému, a ještě více ruskému.Ze zřejmých důvodů potřebují asijská kuřata v chladných ročních obdobích zahřátou kuřici, osvětlení a další jídlo.
 • Nízká genetická rozmanitosttaké představuje problém, pokud se rozhodnete koupit ptáky od evropských chovatelů drůbeže.

  Přeprava vejce z Vietnamu do Evropy je obtížný úkol, míra přežití je extrémně nízká, takže v Evropě existuje jen velmi málo zástupců vzácných asijských plemen.

Všechny tyto obtíže nejsou nepřekonatelné, ale ještě před nákupem vejce nebo mladých vietnamských kuřat, zejménapokud je hodláte přivést do drsných ruských podmínek, musíte přemýšlet o otázkách obsahu do nejmenších detailů.

Luttiher kuřata jsou dalším druhem v Rusku zřídka.Důvody najdete na našem webu.

Je podivné, že vietnamští kuřata, pokud jsou chována společně, nevykazují agresi vůči svému druhu, je to především kvůli skutečnosti, že vietnamští rolníci nevytvářejí pro své domácí mazlíčky žádné zvláštní podmínky a plemeno bylo vždy používáno jako boja jako maso.

Vietnamské kuřata proto nelze označit za velmi agresivní.

Ale ve povaze vietnamských kuřat, jakož i mnoha asijských starodávných plemen, existuje v člověka jen malá přívětivost a důvěra.Tito ptáci se vyznačují plachostí, plachostí a neochotou kontaktovat lidi.

Při zachování jsou upřednostňovány výběhy ve volném výběhu nebo prostorné prostory.Stejně jako všechna plemena masa, vietnamská kuřata potřebují pro rychlý hmotnostní zisk lepší výživu a povinný přístup k čerstvým bylinkám.Kromě samotné trávy je pták velmi ochotný hledat v zemi červy a potěšit je.

Charakteristiky

Při neexistenci normy můžeme mluvit pouze o typických velikostech a dalších kvantitativních ukazatelích plemene.

Kohout váží v průměru 3–4 kg, kuře váží 2,5–3 kg (podle jiných zdrojů by ptáci měli být řádově těžší - kohout váží 6–7 kg, kuře váží 4,5–5,5kg).Shromážděte hmotu a ptáci se pomalu starají.

Toto plemeno je zrající, dozrává až 7,5 měsíce,slepice spěchají od 8,5 do 9 měsíců.Produkce vajec je extrémně malá - 60 vajec ročně.Shell má krémovou barvu.

Analogové

Vietnamské boje - velmi vzácné plemeno, a to i ve velkých evropských sbírkách.Zde je několik podobných, ale přístupnějších bojových plemen:

 1. Shamo je starověké japonské plemeno, které se nachází vEvropa a Rusko.

  Stejně jako všechna sportovní plemena kuřat má protáhlou téměř svislou siluetu, prakticky nemá hřeben a vůči příbuzným je velmi agresivní.Kromě hodnoty sbírky může být také dekorativní vzhledem ke vzhledu a plnému peří, což je podle standardů pracovních plemen neobvyklé.

 2. Malajské bojové plemeno kuře je také chováno v Rusku .

  Jedná se o ptáky s typickým doplňkem pro bojová plemena, tvrdé hubené peří.Vzhled plemene je docela příjemný, plus dostatečný počet farem, kde si můžete koupit ptáky aklimatizované podle našich podmínek.

 3. Další populární plemeno s bojovou minulostí jeMadagaskar .

  Je vhodný pro chov ve volném výběhu - kohouti nejsou agresivní vůči svým příbuzným, s nimiž neustále žijí společně, a jsou velmi opatrní ohledně kuřat a kuřat.Ptáci jsou velcí - váha kohouta dosahuje 5 kg.Byl vyvinut druh s holým krkem.

Vietnamská bojující žena se pravděpodobně nikdy nedostane na ruské farmy a mezi amatéry se určitě nestane oblíbenou.Toto plemeno má velkou sbírkovou hodnotu v Evropě a praktické - vzemě, kde nejsou zakázány kohoutí zápasy a oceňují se vařené kuřecí tlapky.

Vietnamská kuřata, stejně jako všechna asijská plemena, jsou špatně uzpůsobena pro chov v drsných ruských podmínkách, ale zkušenosti s úspěšným chovem v evropských zemích jsou relativně blízko našemu klimatu: v Polsku a Německu.