Virgin Mary Flower - Indoor White Lily

Žádná svobodná žena nemůže odolat kráse těchto okrasných rostlin.

Potěší oko a čich, podmaní čistotou barvy a nejjemnější vůní.

Je možné pěstovatbílou liliidoma.

Tento blok je věnován nejdůležitějším bodům péče o pokojovou rostlinu.

Popis a fotografie

Liliapatří do rodiny Lileinů.Roste z žárovky.Jeho jméno v překladu od Gallic znamená“bílo-bílý” .To je velmi symbolické, protože z různých druhůse prvnístala známou přesnějako bílá lilie .

Ozdobila starověké fresky, bylasymbolem královské autority, tkané do věnců nevěst. Moderní nevěstyji také často volí pro svatební kytici.Vkřesťanstvíje bílá lilienazývánakvětem Panny Marie, jako symbol čistoty a čistoty.

Vraťme se však k popisu samotné rostliny.Jeho vzhled nesmí být zaměňován s žádným jiným.Vyznačuje se rovným dlouhým stonkem 30 cm, podlouhlými listy, velkými květy, vzhlédl.Současně kvetou 4-5 květy.Na níže uvedené fotografii je bílá lilie.

Jak White Lily vypadá - fotografie z květin:

Správná péče

Rostlinavyžaduje zvláštní péče a pozornost.Ale za jeho relativní náladu bude poděkovat za jedinečné kvetení.Na podzim kupují cibule pro výsadbu.Měly by být zdravé, nemačkané, bez hnědých šupin a nadměrné drobivosti.Doporučuje se namočit po dobu dvou hodin do roztoku manganistanu draselného bezprostředně před , aby se zasadila do země.

DŮLEŽITÉ! Pokud se na cibulových vločkách vyskytují hnědé skvrny, odstraní se a cibule se namočí do 0,3% roztoku karbofosu po dobu 20 minut.

Prořezávání

Na podzim je připravena lilie na zimování.

Suché stonky a listy se ořezávají.

A po dvou týdnech jsou žárovkyvyjmutyze země, zabaleny do sáčku vlhkého mechu a uchovávány v lednici.

Můžete je vložit do mokrého písku a vytáhnout je do chladné místnosti.

Pokud to není možné, jsou žárovkytransplantoványna čerstvou půdu, přidávají trochu popela a udržují vlhkost. Na jaře roste rostlina rychleji.Použití stejné půdy pro příští sezónu se nedoporučuje.Je již vyčerpaný a nezajistí správnou výživu a růst.

Přistání

Brzy na jaře byla vysazena sněhově bílá krása.Jedna cibule je umístěna v nádobě o průměru přibližně 20 cm. Je lepší vzít světlo, smíchané s pískem.K zajištění správné výživy kořenů je nutná drenáž.

Na dno nádoby se umístí expandovaná hlína, načež se položí vrstva půdy.Vložte žárovku a zakryjte ji pouze polovinou.Můžete ji přidat, když se stonky objeví nad bankou.

Jak pěstovata semena lilie jsou uvedeny v následujícím videu:

Roste

Dokud se neobjeví první výhonky, je hrnec s cibulkou držen na tmavém a chladném místě.Při prvních výhoncích se nádoba přesouvá na okenní parapet nebo vytáhne na balkón.

DŮLEŽITÉ! Lily miluje svěžest a chlad.Proto byste jí měli v domě zajistit dobře větraný koutek.

Bílá lilievyžaduje pravidelné navlhčení půdy a vzduchu.Můžete postřikovat rostlinu.Zalévejte ji často a nechte půdu vyschnout.Pokaždé, když obdivuji rostlinu, nebude v pořádku uvolnit zemi. PeriodickýJe vhodné přidat popel ze dřeva.

Další informace o pěstování lilií doma najdete v této publikaci .

Transplantace

Lily nepotřebuje transplantaci.

Celé období jaro-léto postačuje pro její jednu kapacitu.

Pokud však velikost již neodpovídá, je příští pokles žárovky přesazen do větší nádoby.
Teplota

Květina netoleruje teplo.Slunce pro něj může být užitečné pouze ráno.

Osvětlení

Udržujtezařízení vsvětlémístnosti,ale vyhněte se přímému slunečnímu záření.

Chcete se dozvědět více o druzích lilie a jak se o ně starat?Vyberte si lilie - Tiger, Lily Tacca Chantrier, Tubular, Vodiannaya, Amazonština, východní, Asiatic, Marlene nebo Henry's lily.

Rozmnožování

Liliejsou propagovány dětmi .Na některých odrůdách v osách listů rostou cibule.Pokud je zasadíte, pak za rok dostanete žárovky pro nový závod.Běhemuměléhoopylení lilií se šíří semeny.

Pokud je bank příliš velký, cibule začnou produkovat děti. Kvetení přijde, pouze když je zemský prostor plný.

Kvetoucí

Lilie kvetou celé léto od června do srpna.Během tohoto období se zalévání zvýší.Stonky jsou svázány tak, aby se nerozbily pod tíhou květenství.

DŮLEŽITÉ! V prvním roce se doporučuje odstranit objevující se pupeny.V následujících letech pak bude bílá květina Lily zdravou a silnou rostlinou.

Lidé často nazývají domácí lilií amaraliss a hippeastrum z rodiny Amarallis pro podobnost květenství.Hippeastrum se snadno rozlišuje.Kvetou od zimy do jara.

Hnojivo

Kapalná hnojiva jsou vhodná pro lilie. Vrchní obvaz je vyžadován třikrát:

  • před začátkem růstu;
  • ve formě pupenů;
  • po odkvětu do poloviny srpna.

Výhody a poškození

Kromě estetického potěšení je bílá liliezdravá a má léčivé vlastnosti .Na jeho základě jsou připraveny tinktury, které:

  • zklidňují bolesti zubů;
  • hojení ran, popálenin a modřin;
  • čistí pokožku, včetně pihy;
  • pomocpři srdečních chorobách;
  • působí jako diuretikum;
  • pomoc s artritidou;
  • se používají k boji proti rakovině.

Výroba tinktury doma je velmi jednoduchá.

Během kvetení se okvětní lístky sbírají a skládají do nádoby s tmavým sklem.

Nalijte obsah vinným octem na pokrytí okvětních lístků o 2 cm.

Nádoba je pevně uzavřena a vyčištěna na tmavém a chladném místě.

Po 6 týdnech je lék připraven.Před použitím je tinktura protřepána a zředěna ve 2/3 převařenou vodou. Neexistují žádné kontraindikace . Hlavní věcíje správné dodržování proporcí během vaření.Bílá lilienení toxická , ale pokud vdechnete její vůni po dlouhou dobu, způsobí to bolesti hlavy, nevolnost.

Nemoci a škůdci

Při správné péči[lilie] prakticky nedochází k onemocnění, méně jsou postižení škůdci.Květinyjsou citlivéna plísňové choroby a různé hniloby.Jsou-li transfuzovány nebo nedostatečně naplněny, stanou se letargickými.Od chladu, květenství ztmavne a od příliš jasného osvětlení se rozjasní.

Mezi škůdci, kteří zasahují do domácích lilií, mšic, liliového mouchy, liliového bugu, třásní, jsou známí. Zbavte se jichpomocí insekticidů.

Je těžké si představit, že velké sněhově bílé květy rozeznatelné formy rostou z baňky během několika měsíců.Kromě toho jsouskutečnou skříňkou domácí medicíny.

Na základě okvětních lístků můžete vždypřipravitužitečnou tinkturu.

A proto, aby se vaše hlava necítila závratě s aroma, je lepší držet lilie na balkóně.Navíc sami milují čerstvý vzduch.