Vizitkou všech odrůd Rossoshansky je dubnový jabloň

Název odrůdy hovoří sám za sebe, tato jablka si do dubna zachovávají úžasnou chuť a svěžest.

Není divu, že byli vítězi na mezinárodní výstavě v Německu.

Na slunné zahradě zasadte odrůdu jablekdubnaa její plody vás potěší růžovými, jasně červenými stranami.Pouzenezapomeňte se o ni dobře postarat. Dále si můžete přečíst popis odrůdy, jakou péči vyžaduje dubenová odrůda a zobrazit fotografii ovoce.

Co je to za druh?

Duben se týkázimníchodrůdjižních oblastí střední zóny evropské části Ruska.

Odolnost jabloní proti mrazu není vždy dostatečnápro pěstování ve středním pruhu, kde mohou stromy během silných zimních období zamrznout.

Zimní odrůdy také zahrnují Na památku válečníka, Pozdní Iset, Renet Chernenko, Výročí Moskvy a Zimní krása.

Znečištění

Jablonějsou neplodné. ​​Nejlepší opylovači této odrůdy jsou: Rossoshanskoe Polosatoe, Northern Sinap, Vishnevoe.Pro úspěšné opylení a získání dobré sklizně se jabloně vysazují ve vzdálenostinejvýše 50 m od sebe.

Na místě se doporučujemít nejméně tři jabloně interle opylovaných odrůd. Má se za to, že opylení směsí pylu zvyšuje výtěžky ve srovnání s opylením pylu ze stromů stejného druhu.

Popis dubnové odrůdy

Zvažme samostatně vzhled jabloně a jeho ovoce.

Stromy jsou vysoké. U mladých jabloní je korunaúzká pyramidální,později získává širší, široko pyramidální tvar. Crohn není hustý. Větve dělohy jsou světle hnědé barvy, zaměřené pod ostrým úhlem.Výhonky jsou tmavě třešňové barvy, silné, s koleny, mírně pubertální.Na výhonech jsou vidět malá čočka šedé barvy.

Listy jsou světle zelené, matné, pubertální.Odrůda se vyznačuje velkou velikostí listů, které mají podlouhlý tvar s velkou ohnutou špičkou a oválným dnem.

Hrany listů jsou dvourodé s širokými tupými chrupavkami, někdy na konci listu okraje mírně stoupají.Obecně je povrch listů plochý, pokrytý malými vráskami kvůli otiskům žil.

Některé exempláře vykazují mírné zvlnění.Na výhonech jsou řapíky silné, relativně dlouhé a vystupují pod úhlem 60 - 70 °.

Na spodních listech jsou řapíky umístěny pod úhlem 90 °.Rovina listu se odchyluje od natáčení a spodní listy jsou sníženy vzhledem k řapíku.List má malé styloidní stipule.Ledviny jsou velké, dobře dospívající, ve formě tupého kužele.

Jednoleté sazenice se nerozvětvují.Vškolky jabloní jsou vysoké, s rovnými kmeny posetými malými šedými čočkami.

Plodyjsou velké (hmotnost dosahuje 200 g) , kuželovité nebo zploštělé zaoblené.Žebrování je patrné na vrcholu.

Talířek je úzký, ale hluboký.Sepals jsou malé, otevřené nebo volně uzavřené.Nálevka je malá a úzká.Stopka je dlouhá a silná.

Srdce má tvar cibule a je posunuto směrem k horní části plodu.Ve spodní části srdce jsou umístěny malé sací komory.Kamery jsou uzavřené nebo pootevřené v axiální dutině.

Samotná axiální dutina je také malá.Trubice se širokým kuželem.

Kůže plodu je hladká a jemná.Hlavní barva jablek je zelená nebo zelenožlutá.

Barva obálky je velmi krásná:jasná, nasycená vínová červená, zabírá menší část povrchu jablka a objevuje se na slunci zalité straně ovoce.

Čím více světla ovoce obdrží, tím jasnější zbarvení;v hlubinách korunních jablek jsou bledší.

Dužina je nazelenalá, mastná, jemně zrnitá a hustá v konzistenci.Jablka této třídyjsou velmi šťavnatá, voňavá, mají sladkou a kyselou dezertní příchuť.

Odrůdy jablek vás také mohou potěšit výbornou chutí: Oryolský průkopník, Síto, Bolshoi Narodnoe, Orlinka ] a Voňavé.

Fotografie

Historie výběru

Apple tree April obdrželvRossoshanskaya stanice ovoce a bobule(nyní Rossoshanskaya zonal experimentální stanice), vyvinutý hybridizací Rossoshansky a americké odrůdy Mekintosh.

Autorem odrůdy je slavný sovětský chovatelM. M. Ulyanishchev. Jablka Aprellskoye získala zlatou medaili namezinárodní výstavě v Erfurtu v roce 1969.

Region růstu

Týká se odrůd středně tvrdé zimy.Hlavní pěstitelskou oblastíje Střední pás černé země , převážně distribuovanýv regionech Tambov a Voroněž.

Ve ​​středních regionech pro zrání ovoce za nepříznivých klimatických podmíneknemusí být dostatek tepla.

Dubnový jabloň může být pěstována za podmínekmoskevského regionua v sousedních oblastech, alejabloní je nízká.

Následující odrůdy jablek jsou vynikající pro výsadbu v uvedené oblasti: Idared, Gala, Grushovka zima, Stroyevsky a Slunce.

Výnos

Odrůda poměrně pozdního plodu: první plodina je získánapo dobu 4-6 let.Průměrný roční výnos. Podle jiných zdrojů (GA Lobanov, 1971) je dubnový jabloň vícebrzy rostoucí odrůdoua márelativně vysoký výnos.

Jabloně přinášejí ovoce hlavně na dlouhých ovocných větvích a větvičkách.Ovocedozrává do poslední dekády září.

Pro skladováníjablka jsou odstraněna ze stromu spolu se stopkami, snaží sezabránit poranění kůže. Ovoce se třídí podle velikosti a umísťuje do dřevěných beden, které se čistí ve sklepě nebo suterénu.

V chladných podmínkách mohou být jablka skladována do dubna bez ztráty chuti, což je důvodem pro název odrůdy.

Následující odrůdy se mohou pochlubit vysokými výnosy: Bogatyr, Bryansk golden, Volzhanka, Jonathan a Cherished.

Výsadba a péče o rostliny

Jabloně této odrůdy milují sluneční světlo, proto byste měli pro výsadbu zvolit místa s dostatečným světlem.Přistání se provádí na jaře nebo na podzim podle standardních pravidel.

Vzdálenost mezi stromy v zahradě by měla býtnejméně 4–6 ma nejvýše 50 mpro účinné opylení.

Sazenice by se měly nakupovat ve školkách v místě bydliště, což je záruka, že jabloň je přizpůsobena místním podmínkám.

Čím mladší sazenice, tím lépe. Je dobré, pokud je strom vykopán přímo v době nákupu: tímto způsobem se můžete ujistit, že byl pěstován v této školce.

Před přepravou by kořeny měly být zabaleny do mechu, vlhkého hadříku nebo papíru a zabaleny do plastového obalu, aby se zachovala vlhkost.Když kupujete sazenice v kontejneru, zkontrolujte ji zdola a ujistěte se, že jsou tam vidět mladé kořeny.

Neutrální, dobře hnojené půdy bohaté na draslík a organickou hmotu jsou nejvýhodnější pro úspěšný vývoj jabloní . Půda by měla být dobráhydratovaný.Místo pro sazenice je připraveno předem.

Pokud je půda v místě úrodná, stromy se vysazují v jámách ana hlínách, písčitých hlínách, chernozémech, stačí odstranit horní vrstvu Země a provést prohlubeň 15–20 cm.

Na písčitých půdách bude nutné připravit velkoučtvercovou jámu o hloubce asi 80 cm , do ní vložit mech , aby se udržela vlhkost a živiny , a poté ji vyplňte úrodnou půdou.

Sazenice se vysadípříští rok,také nutnězavádějí komplexní minerální hnojivo.

Organické hnojivo se také přidává do písčitých, písčitých a podzolických půd -kompostu nebo hnoje.

Nezapomeňte, že hnojiva a čerstvý hnoj se nesmí během výsadby aplikovat přímo, protože mohou způsobit popáleniny.

Jíly, rašelina a také vlhké oblasti s blízkým výskytem podzemní vody nejsou vhodné pro jabloně. V těchto případech je k výsadbě připraven volný kopec.

Výsadba sazenic se provádí pomocí kolíku, který se tlačí do středu výsadbové jámy.Kořeny sazenice jsou pečlivě rozprostřeny na kolíku a postupně posypány zemí.Je vhodnější to udělat společně.

Nestavte strom příliš hluboko, narušuje jeho růst a může vést k smrti.Kořenový krk by měl být 3-5 cm nad úrovní země.

Po výsadbě je sazenicevolně vázána na kolík. V budoucnu je strom po poklesu půdy pečlivě svázán, nejlépe pomocí tří kolíčků.Okamžitěpo výsadbě musí být sazenicehojně napojena (1-2 kbelíky vody) , a to i za deštivého počasí.Za tímto účelem se podél okrajů jímky vytvoří díra.

Jablka, zejména mladí, musípotřebovat pravidelné zalévání. Pro udržení vlhkostimulčujte půdu pilinami, kůrou, hnojem nebo černým filmem.

Na jaře jsou kmeny jabloníběleny, aby se zabránilo spálení.

Je velmi důležitépravidelně stříhat stromy. Na jaře se suché větve odstraňují pouze během prořezávání: během toku mízy je nežádoucí silně poškodit strom, protože únik šťávy může způsobit vyschnutí větví.

Tvoření koruny se nejlépe provádí na podzimpo konci plodnice.Během podzimního prořezávání se provádí zkrácení a ztenčení větví.Suché větve jsou odstraněny.

Odřízněte část výhonků, které se vzájemně dotýkají, zbavte se zesílených částí koruny.

Obecné pravidlo pro prořezávání:odstranit svisle rostoucí větve konkurující centrálnímu kmeni a ponechat horizontální.Plátky jsou pokryty zahradní var.

Nedoporučuje se příliš stříhat, protože to poškozuje strom a vede ke zvýšenému růstu mladých výhonků.

Onemocnění a škůdci

​​

Jablka této odrůdyjsou ve vlhkých letech náchylná k onemocnění strupovitosti.

Aby se předešlo této nemoci, měly by být stromy vysazeny v dostatečné vzdálenosti od sebe, aby se zabránilo zahuštění koruny. Nemocné listy potřebují okamžitěodstranit a spálit.

K prevenci a léčbě strupovitosti se používají speciální přípravky, které se postřikujíBordeauxovou tekutinou. Spolu s různýmifungicidyse úspěšně používají biologie nové generace„Zdravá zahrada“, „Amulet“ a „Zircon“.

Zvyšují odolnost rostlin vůči strupovitosti a také proti padlí, chrání před škůdci a jsou pro člověka neškodné.

Doporučuje sevyhnout se použití silných jedů a chemoterapeutických látek , z nichž mnohé jsou zakázány pro použití v blízkosti bydlení, a to i v zahradních oblastech.

Za zmínku také stojí preventivní opatření proti takovým běžným škůdcům jabloňových sadů, jako je ovocná sapwood, těžební jablečná můra, jablečná můra, bource morušového a hloh.

Aprelskoye je díky své mírné zimní mrazivosti nejvhodnější pro pěstování v jižních oblastech středního Ruska.

Jablka této odrůdy jsou oceňována zejména pro jejich jemné maso, vynikající chuť a krásnou prezentaci, která je charakteristickým znakem všech odrůd Rossoshansky.

Další výhodou dubna je dlouhátrvanlivost ovoce - do dubna. Nevýhody zahrnují relativně pozdní nástup plodu, střední výnos a náchylnost ke strupovitosti.

Podívejte se na video o tom, jak vyrobit Bordeaux.