Vlastnosti chovu a chovu slepic plemene prokládané Plymouthu

Plemeno Plymouthrock je právem považováno za hrdost amerického chovu.V důsledku křížení se vědcům podařilo odhalit téměř dokonalý vzhled: slepice rychle přibírají na váze, mají chutné maso a kladou vysoké vejce.

Dnes existuje 8 poddruhů, které se liší hlavně barvou.Jaká jsou specifika Plymouth Rocku?Fakta a podrobnosti.

Původ poddruhu

Plemeno Plymouthrock je známé od 19. století.Název získal na počest města Plymouth a anglického slova rock - rock.Ke křížení byli vzati Javanese, Dominican, Kokhinkhinsky kuřata a kohouti ze Španělska.První Plymouths byl představen na výstavě v Worcesteru v roce 1869, ale plemeno dostalo oficiální potvrzení až v roce 1910.V procesu šlechtění byly rozlišeny 2 hlavní obory: jednotlivci pro výstavní účely a kuřata pro průmyslové šlechtění.

Znaky plemene

Zástupci plemene mají silný krátký žlutý zobák. Oči jsou tmavě oranžové a musí zářit. Dalším rozlišovacím znakem je nízká vroubkování s 5 vůli ve tvaru listu.Náušnice jsou malé velikosti a oválného tvaru.

U krkjednotlivci široký, hustě pokrytý peřím.Křídla jsou malá, pevně přitlačená k tělu.Na křídlech a v oblasti stehen je peří tlustší, metatarsus (střední část tlapy) je žlutý a hřebíky jsou světle hnědé.Toto plemeno se vyznačuje silnou postavou a pasivitou jednotlivců.Postava v věžích Plymouthu je klidná a tichá, slepice se snadno přizpůsobí různým povětrnostním podmínkám.

Barevné rysy

Převládající odstín je tmavý (se nazelenalým nádechem), který se střídá s matně šedou barvou. Mezi další charakteristické znaky exteriéru patří:

  • přítomnost pásů;
  • tmavě zbarvené na koncích peří;
  • pruhy se střídají po celém těle ptáka;
  • na peří jsou příčné pruhy stejné šířky.
POMOC! U kohoutů je poměr černé a šedé 1: 1 a pro vrstvy 2: 1 (zdá se, že slepice jsou tmavší).

Rozdíly od ostatních druhů kuřat

Nosnice plemene pruhovaného z Plymouthu se vyznačují méně vyvinutým instinktem pro inkubaci než bílé kuřata.Všichni zástupci poddruhu mají původní barvu peří - to je hlavní rozdíl od ostatních jedinců (šedá, světle žlutá, žlutá, modrá).Ptáka lze také odlišit jeho hustotou a tělesnou hmotností: anglicky Plymouths jsou víc než jejich američtí protějšky.

​​

Charakteristika a kvantitativní údaje

Zástupci plemene jsou o něco větší než ostatní kuřata: živá hmotnost kohouta dosahuje 5 kg a kuře - 3,5 kg.Hmotnost mladých zvířat ve věku 9 týdnů již dosahuje 1,5 kg. Vejce kladená na vejce jsou vysoká : od 1 kuře lze očekávat až 190 vajecrok.Hmotnost každé z nich je nejméně 60 g. Obal je natřen jemně hnědou barvou.Míra líhnutí mladých zvířat je 80%.Bezpečnost dospělých je 96%.

Výhody a nevýhody

Výhody plemene naznačují vysoké ukazatele produktivity, přizpůsobivost různým podmínkám, odolnost vůči řadě nemocí.Pokládací instinkt je vyvíjen u nosnic, všichni zástupci poddruhu nejsou náchylní k agresi.

Toto plemeno nemá žádné zásadní nedostatky.Mezi menší nevýhody patří pomalý růst peří u mladých zvířat (trvá 6 týdnů). Maso má nažloutlý odstín, který se každému nelíbí(barva nijak neovlivňuje chuť).Zvláštností poddruhu je náročné kvalitní krmivo.Nedostatek výživy a vitamínů vede k zastavení ovipozice.

Informace o údržbě a péči

Požadavky na stodolu, kde jsou pruhy Plymouthu, jsou totožné, stejné jako u ostatních domů.Vlhkost a teplota by měly být kontrolovány.Uvnitř kuřecího koše by mělo být dobré osvětlení a větrání.U vycházkových kuřat je vhodné zařídit bezplatná místa na území (je nutné nejprve zablokovat síť).

Doporučuje se vybavit speciální vany v kuřecích bednách s hlubokým popelem a dřevěným uhlím.Koupání pomůže zbavit se kožních parazitů (blechy, poohoedov).Klování uhlí a popela normalizuje činnost žaludku, nasycuje tělo mikroelementy.

DŮLEŽITÉ! Aby se urychlil proces mladé horečky, můžete popel smíchatspálené ptačí peří v denním krmivu.

Krmení

Hlavní složkou potravy je sekaná nebo celá zrna. Kuřatům se obvykle podává kukuřice, ječmen nebo pšenice.

V každodenní stravě by měla být přítomna také kopřiva, jehličnanová mouka a jetel.Optimální minerální doplňky - křída, skořápky, vápenec, kostní moučka.

Krmivo musí splňovat normy kvality a nesmí obsahovat nečistoty.Pro doplnění zásob vápníku by kuřata měla dostat tvaroh nebo jogurt.

Kuřata smí dávat vařená vejce. Klíčící zrna pšenice jsou pro jednotlivce obzvláště přínosná.

Chov

Chovatelský instinkt v pruhovaných Plymouths je na průměrné úrovni.Pro inkubaci vajec je vhodné vzít bílá plemena nebo použít inkubátor.Průměrná líheň kojenců je 70-80%.Ve věku 24 let jsou rozdíly mezi pohlavími patrné: slepice na hlavě mají černé světlé místo, kohouti mají světlé místo, bez jasných hranic.

V prvním měsíci života pod přísným zákazem podchlazenílze infračervenou lampu použít k vytápění a osvětlení domu.

POZOR! V prvních dnech života musí kuřata vnést zobáky do zobáku (1 kapka na 10 dní).To je nezbytné pro prevenci nedostatku vitamínů.

Plymutrok striped je plemeno, které lze úspěšně chovat jak v domácnosti, tak na průmyslových farmách.Jednotlivci rychle přibírají na váze, jejich masovyznačuje se vysokou chutností.

Správně vybraná výživa a dodržování jednoduchých pravidel ustájení vám umožní pěstovat zdravého ptáka s vysokou úrovní produktivity.

Užitečné video

Podívejte se na video o nejziskovějších kuřat - pruhovaných plymouth věžích