Vlastnosti chovu a péče doma pro půvabnou Hamedorea

Bambusová dlaň, horská dlaň, dlaň, Hamedorea Půvabná, Chamaedorea elegans nebo indoor palm - to jsou názvy této nenápadné krásy populární v indoor floriculture.

Pěstitelé květin ji milovali nejen pro její dekorativní vzhled a snadnou péči.

Vědci prokázali, že tropický host je schopen vyčistit vzduch ve svém domě odfiltrováním škodlivých látek.

Dále v článku vám povíme více o závodě elegance Hamedorea: domácí péče, fotografie, škůdci a nemoci.

Popis rostliny

Ve volné přírodě roste elegantní chamedoreavsmíšených tropických lesích ve východním a západním Mexiku, v Guatemale a částečně v Hondurasu.

Rostlinaje keřovým typem , kvůli mnoha výhonkům vytvořeným z plíživého kmene.Výhonky jsou tenké, vzpřímené, podobné bambusu.Mají jeden bod růstu, nerozvětvují se. Chamedorea dosahuje výšky 1,5–2 metry a v přírodě zabírá nižší úroveň, takže je zcela nenáročný na světlo.

Cronusse skládá ze 7-8 cirrusových listů tmavě zelené barvy.Každý takový list sestává z menších kopinatých listů shromážděných v párech na trubkovém řapíku.

S dobrou péčí a přiměřeným osvětlením v dutináchlisty tropického hosta vypadají květenství podobné panicles. Květinyjsou malé, kulovité, světle žluté barvy.Vzhled připomíná mimózy.

S pomocí umělého opylení vznikají kulaté plody: nejprve zelené, ale když dozrávají, zčerná.Ovoce má jedno semeno.

Foto

Hamedorea Elegans: fotografie krásné rostliny.

Domácí pěstování

KvětinaHamedorea elegans - jak se starat o Hamedorea Graceful?Domácí péče o tuto rostlinu není tak složitá.

Funkce péče po zakoupení

Po zakoupení zařízení je nezbytnéposkytnout mu čas na aklimatizaci .Umístěte hrnec odděleně od ostatních květin.To je také nutné, aby nedošlo k nakažení starých lidí nemocí nebo parazity, pokud je jejich získání nezdravé.

Během karantény bude půvabná chamedora vyžadovat mírné zalévání a vystavení světlu.Je možné transplantovat květinu do jiného substrátu za dva týdny.

Viz odborná doporučení ohledně péče o Hamedorea zde.

Vyberte umístění

Hamedoreyanevyžaduje jasné osvětlení , takže na východě a na západě a dokonce i na severních oknech poroste dobře.

Pokud vaše okna směřují na jih, měli byste chránit svoji dlaň před přímým slunečním zářením, abyste zabránili spálení listů.

Ve světlých slunných místnostech může být host z tropů ubytován dalekoroh.

Kvetení

Při správné péči vás chamedorea potěší kvetením.Někteříodborníci se domnívají , že květiny silně oslabují rostlinu a doporučují je odstranit.Ale pokud chcete získat semena, nezapomeňte podpořit vitalitu rostliny hnojením.

Chamedorea kvete v kterémkoli ročním období a tvoří několik rozvětvených lamel.Poprvé kvete po dobu 3-4 let života a do té doby se jí podařilo dorůst do 30-40 cm.

Teplota

Během vegetačního obdobípro dobrý růst a vývoj vašeho domácího mazlíčka je dobré udržovat teplotu vzduchu v rozmezí 16 až 22 stupňů.Rostlina také toleruje zvýšené teploty, ale v tomto případě je nutné zvýšit zalévání a zvýšit vlhkost.

Palmamiluje čerstvý vzduch : v teplejších měsících může být vynesen na balkon nebo do zahrady, chráněn před jasným poledním sluncem.

Během odloženého obdobíje žádoucí vybavit Hamedorea elegans chladným zimováním.Teplota půdy by měla být 15-18 stupňů.Při nižších teplotách rostlina začne bolet.

Pamatujte, že horská dlaňnemá rád průvan a ostré kolísání teploty .

Zalévání a vlhkost

Chamedorea pochází ze země se subtropickým podnebím, takže potřebuje vysokou vlhkost vzduchu.Můžete jí poskytnout potřebnou úroveň vlhkosti postřikem rostliny dvakrát denně vodou o teplotě místnosti.Je dobré, když umístíte zvlhčovač do blízkosti rostliny.

V žádném případědejte dlaňvedle horkých baterií ústředního topení, protože tam je vzduch velmi suchý.

Host z tropůnetoleruje suchou půdu , ale přebytek vody je pro ni škodlivý.Zamokření půdy je plné hniloby kořenů a smrti rostliny.

Během růstového obdobídejte chamedoru hodně zalévání a postřikování.Vezměte si teplou sprchu každé dva týdny, nebo otřete listy vlhkou houbou.

Během odpočinkuje třeba mírně zalévat, pouze teplou vodou (asi 30 stupňů).Postřik musí být zastaven a sprcha by měla být uspořádána jednou za měsíc.

Transplantace

Transplantace rostliny do větší nádoby se provádív dubnu až květnumetodou překládky.To by mělo být provedeno velmi pečlivě, protože poškození kořenového systému může vést ke smrti celé rostliny.

Mladé rostliny se vysazují pouze jednou ročně, dospělé rostliny se pletou z kořenů zemské kómatu.Pokud se kořeny palmy vykouknou z vypouštěcího otvoru - je čas vyměnit nádobu.Velké vzorky nepotřebují transplantaci častěji než jednou za 3-4 roky.

Mezi transplantacemi je třeba alespoň jednou vyměnit vrchní půdu.K tomu opatrně uvolněte zeminu, odstraňte horní vrstvu a na oplátku přidejte čerstvou půdní směs.

Pravidla výsadby :

  1. Hrnec je vybrán o něco větší než ten předchozí.
  2. Na dno je nutně položena drenážní vrstva z expandovaného jílu nebo oblázku.
  3. Půda je nutná hustá.Vezměte 1 kus trávníkupůdy, přidat na část písek, rašeliny a list půdy.Nebo si koupte hotový substrát pro palmy.
  4. Při výsadbě v květináči se pokuste rostlinku pochovat.

Hnojení

Horská dlaň je jednou z rostlin, kterévyžadují výživu .

Krmí hamedorea jak speciálními hnojivy pro palmy, tak komplexními plnými.

Během období růstu se vrchní obvaz provádí každý týden, v klidu, jednou měsíčně.

Propagace

Propagujte horskou dlaň kořenovými procesy, které rozdělují keř a semena.

Kořenové výhonkyjsou oddělené od mateřského keře, když se objeví několik jejich vlastních kořenů.To se nejlépe provádí na jaře, před začátkem růstového období.Kořeny jsou výhonky zasazeny v květináči, stříkány a zastíněny před světlem.

Rozdělením keřese chamedorea málokdy šíří, protože v podmínkách bytu jeho kořen neroste na délku nezbytnou k rozdělení.Tímto způsobem jsou rozmnožovány pouze velmi velké, vysoce zarostlé exempláře.Pokud si ale v obchodě koupíte palmu, můžete ji zkusit rozdělit.Aby rostlina vypadala jako svěží bush, je často vysázeno několik kusů v jednom květináči.

Reprodukce semenyvyžaduje určité dovednosti a trpělivost.Semena lze získat samostatně ručním opylením.Chcete-li to provést, použijte bavlněný tampón nebo měkký kartáč ke sběru pylu ze samičí rostliny a přeneste jej do samčích květů.

Proklíčivost semen je lepší vytvořit malý skleník a udržovat v něm konstantní teplotu 25-27 stupňů a vlhkost.Získání sazenic bude trvat měsíc až šest měsíců.

Naklíčené sazenice se přesouvají na dospělou půdu, když první list roste na 4 cm.

Škůdci a choroby

Při udržování chamedorrhea v teplea v suché místnosti je možná infekce spider roztočia klíšťaty .Chcete-li zničit škůdce, postříkejte rostlinu actellic.

Vysychají špičky dlaníšpičky listů ?Důvodem je suchý obsah.Zvyšte zalévání a zvlhčujte vzduch.

Hnědé skvrny na listechse objevují, když rostlina stojí v ponoru.

Listy jsou šedé, uschlé a spadlé- na vině je přebytečná voda a zalévání by mělo být dočasně zastaveno.

Alepokud však pouze spodní listy zžloutnou a padnou a horní rostou, není třeba se obávat, jedná se o přirozený proces.

Více o tom, jaké problémy a nemoci mohou zničit palmu Hamedorea, si přečtěte zde.

Výhody pro člověka

Hamedorea elegans: výhody a poškození?

Elegans sloužíjako domácí filtr- absorbuje amoniak, formaldehyd a xylen ze vzduchu.

Z tohoto zařízení nebylo zaznamenáno žádné poškození.

Půvabná Chamedorea není vůbec rostlinou, které by měla být věnována zvláštní pozornost.

S ohledem na tyto informace se můžete postarat o svého domácího mazlíčka, aniž byste museli trávit mnoho času, a bude dobře růst, a potěšit vás krásou a milostí .