Vlastnosti domácí péče o gelksinu (salinolémie)

Helxin je trvalá plazivá rostlina.To je také známé jako Soleirolia Gaud, a je populárně nazvaný “slzy dítěte” nebo “indoor okřehek”.

Rostlina patří do rodiny Nettle.4) vlasti Soleirolia - lesy Korsiky a Sardinie .

Obecný popis pokojerostliny

Gelksina je zakrslá rostlina shustě větvícími tenkými výhonky , které se šíří po zemi a vzájemně se prolínají, čímž se vytváří koberec.Na výhoncích rostou malé kapkovité listy.

Průměr listů Gelksiny roste na 6 mm.Povrch listu je hladkýsvětle zelené barvy .Květy kvetou malé, asi 1 mm, jednotlivé, axilární.

JE VHODNÉ VĚDĚT! Soleoli se často vysazuje v květináčích s velkými rostlinami.Zakryla svou půdu svými výhonky a nezanechala žádné mezery.Vysazeny v jednom velkém hrnci Gelksin a velká rostlina vypadají originální a dodávají každému interiéru nadšení.

Gelksin by se měl opatrně vysadit mladými rostlinami.Od tohoto půdního krytukvětina roste velmi rychle, může pouze „rozdrtit“ vyvíjející se rostlinu.

Foto

Vizuálně se seznamte s rostlinou gelxinu (salioli) na níže uvedené fotografii:

)

Domácí péče o Gelksinu (solný roztok)

Gelksin nezpůsobí majiteli při pěstování žádné potíže. Závod je nenáročný .

Je možné udržet Soleoli doma?Může se pěstovat v zimních zahradách.V květináčích jsou umístěny i květináče.Mohou být vysazeny v zavěšených vázách, malých květináčích nebo naopak ve velkých květinácích s jinými velkými rostlinami.

Hlavní věcí je vybrat pohodlné místo pro závod.Na tomto místěby mělo být dostatečné množství světla , ale bez přímých paprsků.Gelksin asi rok může růst bez poškození a dobře se vyvíjet za umělého osvětlení.Rovněžmusí být místnost pravidelně větrána .

PLATTE POZORostatním členům rodiny liána: ideální rostlina pro vysokohorské kopce Saxifraga, nádherně kvetoucí liana Clerodendrum, dobře známá Ivy, nádherná rostlina Reo Motley a neuvěřitelně rychle rostoucí Tradescantia.

Oříznutí

Oříznutí jako takové nevyžaduje Soleoli.Ostré nůžky lze tvarovat do keře.A také pomocí prořezávání se rostlina omlazuje.

Zalévání

Gelksinpotřebuje častozalévání .Půda v květináči musí být neustále vlhká.Ale hlavní věcíje zabránit stagnaci vodyv hrnci i v jímce.

DŮLEŽITÉ! Při nedostatečném zalévání dojde ke žloutnutí a padajícím listům.Výsledkem je odkrytí výhonků.

Voda na zavlažování by měla být měkká.A jeho teplota by neměla být nižší než teplota vzduchu.Soleoliroliamiluje postřik , což lze provádět každý den.

Výsadba

Pro výsadbu gelksinů je vhodné zakoupit malé, ale široké hrnce - misky.Půdní směs by měla být volná, musí dobře procházet vodou a vzduchem.Můžete to uvařit sami.V poměru 1: 1: 1 směs:

  • hlinitá půda,
  • listová půda,
  • písek.

Umístěte malou expandovanou hlínu jako drenáž na dno mísy.

Transplantace

Soleroliemůže být transplantována brzy na jaře .

Transplantační postup je však poněkud komplikovaný.

Květina má velmi tenké a křehké výhonky, snadno se zlomí.

V případě potřeby transplantace je třeba nejprve zkrátit dlouhé výhonky.

A teprve poté po transplantaci do nové nádoby.

Pěstování ze semen

Semena Gelksiny lze zakoupit na internetových stránkách internetového obchodu nebo od důvěryhodného dodavatele.Vysévají se v připravené půdě.Vrchní část musí býtpotažena plastovým obalem .

USEFUL! Čas od času je nutné stříkat zeminu ze stříkací pistole.Poté, co se objeví malé sazenice, jejichpřesazeny do samostatných desek.

Propagace

Nejjednodušší způsob, jak propagovat salinolémii, jerozdělit keř .Tento postup vyžaduje zvláštní péči.Dělené keře jsou zasazeny v různých květináčích.

Teplota

V letních měsícíchse za nejpohodlnější teplotu považuje teplota 19–24 ° C .Hrnce Gelksina mohou být vyvedeny na balkon nebo do zahrady.

V zimě bude optimální pokles teploty až 10–14 ° С.Gelksina může také utrpět snížení teploty na 0 ° C, ale je vhodné tomu zabránit.

Osvětlení

Hrnec s Gelksinou lze umístit na severní okna.Tato rostlinasnadno snáší umělé osvětlení .

V létě musí být chráněno před přímým slunečním světlem.Když ji vezme na balkón nebo do zahrady, musí určitě vytvořit stínování.

Výhody a poškození

Gelksina -neškodná rostlina .Její šťáva neobsahuje toxiny.Proto lze tuto květinu uchovávat v obývacím pokoji.Nemůžete si dělat starosti, pokud dítě chutná malé listy.

Tato rostlina je velmi prospěšná.Jeho vzhled rozveselí.Gelksin lze kombinovat při výsadbě s jinými rostlinami, čímž se zdobí dům.Taková skladba bude vrcholem domu.

Aplikace

Poměrně často se Soleirolia používá k vytváření neobvyklých kompozic v lahvových zahradách.S touto květinou můžete ozdobit akvárium nebo terárium.

Nemoci a škůdci

Gelksinaje chorobami velmi zřídka ovlivněna .Zřídka je možné potkat škůdce.

V případě nedostatečné vlhkosti může Soleoli udeřit mealybug nebo klíště.V případě škůdců musí být celá rostlina ošetřena insekticidy.

Není-li teplota pozorována, mohou se listy gelxinů vrásnit a vymřít.Listy mohou padat, pokud není v půdě dostatek vlhkosti.

V temné místnosti jsou stonky napnuté.Listy jsou téměř bezbarvé.V důsledku toho se Gelksina stane neatraktivní.

Informace! Pokud se na listech Soleirolia objeví hnědé skvrny, rostlina s největší pravděpodobností dostala spálení sluncem.
Naši odborníci připravili takové materiály na takové lezecké rostliny a lianany, například Cyanotis, Cissus, Epipremnum, Dichoricandra, Tunbergia, Popis, Aeschinanthus, Rafidofora a Philodendron.

Proč nekvete?

S nedostatkem živinse růst Gelksiny zpomaluje a kvetení se zastaví.

K tomu, aby se na keři znovu objevily malé květy, , je třeba do půdy zavést tekuté hnojivo .Na jaře a v létě by hnojivo mělo být aplikováno každé 2-3 týdny.

Gelksina je nenáročný keř.Může být zasazen do malých misek a ozdoben regály nebo konferenčním stolkem.Může spadnout s velkýmkvětina v jednom květináči.Jeho kudrnaté výhonky budou lemovat celý povrch hrnce a nebudou zde žádné tmavé mezery.Světlé a šťavnaté zelené Gelksiny se stanou ozdobou každého domova.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat krátké, ale informativní video o rostlině: