Vlastnosti instalace větrání v kuřecí bedně: jak vytvořit pohodlný a přirozený design vlastními rukama?

Noví chovatelé drůbeže si nejsou vědomi všech obtíží, které musí na své cestě překonat, než stanoví podmínky pro chov kuřat.Nejprve se zavádí ventilační systém v kuřecím moku.

Špatné úvahy o skutečnosti, že jeho konstrukce vyžaduje jednoduché vrtání větracích otvorů.Nemohou se nikde objevit, aby nebyla ovlivněna produktivita a zdraví kuřat.V tomto článku si povíme o typech a zařízení větrání kuřecího moku.Podívejte se také na užitečné video k tomuto tématu.

Co je to?

Kuře je nejnáročnější drůbež.Začíná to každý, kdo žije v přírodě.Ačkoli může žít v malé boudě bez zvláštních podmínek, chovatelé drůbeže se zkušenostmi k ní přistupují zodpovědně.Nejprve se obávají ventilačního systému, aniž by jej náhodně stavěli, aniž by přitom brali v úvahu vnitřní charakteristiky místnosti a počet hospodářských zvířat.

K čemu je?

Mnoho začínajících chovatelů se neodvažuje instalovat ventilační systém v kuřárně vlastníma rukama.Mají pravdu?Ne, ale proč na to utratit více peněz?S jeho pomocí jsou škodlivé páry čpavku odstraněny z kuřecího měchýře, takže kuřata nejsou vážně otravována, nezpůsobují vážné onemocnění a nezpůsobujípřestal snášet vejce. Při instalaci ventilátoru regulovejte vlhkost (šedesát až osmdesát procent) a teplotu vzduchu : místnost nebude nikdy vlhká a horká.Požadované požadavky:

 1. Zajištění stálého proudění čerstvého vzduchu.
 2. Nedostatek průvanu k prevenci choroby drůbeže a smrti hospodářských zvířat.

Jak samostatně zjistit, zda ventilační systém funguje správně?

TIP : Chcete-li to provést, jděte do kuřecího koše a strávte v něm nějaký čas.Pokud je během návštěvy patrný nedostatek vzduchu, objevily se bolesti hlavy, nedochází k žádné ventilaci nebo jsou nesprávně vybrána místa pro ventilační otvory.

Druhy a uspořádání

Nejčastěji se v kuřecí bedně instaluje obyčejná výfuková klapka nebo se provádí nucený vzduch a odvětrávání .Obě možnosti nejsou pracné a chovatel se celou prací zcela vypořádá.Například v prvním případě budou potřebná okna k zajištění přívodu čerstvého vzduchu.S otevřenými dveřmi a okny ve stropu nebo nad nimi se západkou upravte cirkulaci vzduchu v místnosti.

Někdy chovatelé drůbeže upřednostňují přívodní a odsávací větrání, které můžete vyrobit vlastníma rukama, protože je považují za účinnější.Jak si vyrobit kapuci?Pro její konstrukci stačí koupit dvě trubky o průměru 19–22 cm a délce 1,9–2,1 m, pokud je plocha kuřecího měchýře 12 metrů čtverečních.metrů a umístěte je na správná místa.

Systém dodávky a výdeje pro kutily

Před vytvořením ventilačního systémuurčeno svým vzhledem, získejte potřebné nástroje a stavební materiály.

Napájecí a výfukový systém je pevná varianta .Jejím principem je organizace přítoku /odvodu vzduchu.Účinně to funguje na jaře a na podzim:

 1. Za účelem vybudování si kupují dvě trubky.Jejich průměr by měl být 20 cm a délka 200 cm. První potrubí bude odpovědné za přívod čerstvého vzduchu a druhé za jeho vypouštění.
 2. První je položen na místo, kde slepice chodí zřídka, a druhý je připevněn přes hřeben.

Mechanické

POZOR : Velmi vzácně noví chovatelé provádějí mechanickou ventilaci v drůbeži.Je to nutné pouze tehdy, když je plocha areálu velká a je zde mnoho hospodářských zvířat.

V tomto případě je nemožné vyřešit problém s přívodem čerstvého vzduchu proražením oknem, pokud si nekoupíte axiální ventilátor a neopravíte ho uvnitř.

V případě potřeby se zapne ventilátor v kuřecí bedně .Aby snížili náklady na energii, jen zřídka jej vybavují senzorem klimatu pro automatické řízení vlhkosti a teploty vzduchu.

Proces instalace zařízení:

 1. Výběr ideální polohy pro okenní zařízení.
 2. Po vytvoření okna se zakoupí běžný nebo axiální ventilátor.
 3. Instalace ventilátoru do okna.Každý chovatel drůbeže se s instalací vyrovná, má minimální znalosti a dovednosti.
 4. Zkontrolujte činnost ventilátoru.Ruční start.
 5. Instalace, pokud je to nutné, dalších senzorů pro monitorovánívlhkost v místnosti.Mínusem této akce je výskyt nákladů na elektřinu.

Podívejte se na video o instalaci mechanického větrání v kuřecím koši:

Přirozená konstrukce

Pokud je kuřecí kohoutek malý, pakpro výměnu vzduchu postačuje normální větrání .Zaprvé to nevytvoří vážnou mezeru v rozpočtu.Za druhé, dokonce i laik se vypořádá s jejím zařízením.Stačí proříznout okno ve zdi nebo na stropě.Při umístění na strop okna řeší problém osvětlení:

 1. Pro přirozené větrání je konstruován vertikální kanál se čtvercovým průřezem.Jeho optimální průměr je dvacet dvacet centimetrů.

  Desky jsou hlavním materiálem, který bude během výstavby potřebovat.

 2. Vnitřní část je rozdělena na 2 části.Horní vývod je uzavřen pečlivým potažením stěn tmelem a jejich natřením.V něm jsou vytvořeny otvory.
 3. Čerstvý vzduch vstupuje do podélné komory ze závěsné strany a do ulice podél druhé.

Z plastových trubek

Větrání z plastových trubek se osvědčilo.Používá se v malých oblastech:

 1. Za tímto účelem vezměte 2metrové trubky o průměru asi dvacet centimetrů.
 2. Poté se ve stropě vytvoří díry.První by měl být nad bidlem a druhý by měl být v místě, kde slepice tráví méně času.Průměr otvorů je stejný jako u trubek.
 3. Při upevňování potrubí přes hřady se ujistěte, že je nad střechoukuřecí měď ve vzdálenosti 1,5 m, ale v interiéru stačí k jejímu odstranění o 0,3 m.
 4. Druhá trubka je upevněna 0,2 m od podlahy.Je nutné zajistit, aby se čerstvý vzduch dostal dovnitř.
 5. Potrubí nad hřady odvádí teplý vzduch parami amoniaku.
 6. Zvláštní „deštníky“ jsou upevněny nad oběma trubkami venku, aby se v nich zabránilo výskytu sněhu a dešťových kapek.

Podívejte se na video o větrání v kuřecím molu vyrobeném z plastových trubek:

Na zimu

Zvažte vlastnosti větrání domácího slepic v zimě, protožeinstalovat podle schématu bez elektřiny? Zdaleka nejlepší volbou pro větrání v zimě je přirozené větrání .Větrání místnosti otevřením dveří a okna způsobuje vážné tepelné ztráty, což vede ke smrti hospodářských zvířat.Nekupujete topení?

V zimě je dobře zavedeno pasivní větrání, které odstraňuje nebezpečné výpary a otevírá přístup na čerstvý vzduch.Má mnoho výhod, zejména následující:

 • nezvyšování účtů za elektřinu;
 • nepřetržitá výdrž baterie;
 • plnění úkolů;
 • tichá operace.

Jak vyrobit obvod bez elektřiny?

 1. Před vytvořením větrání nakreslete schéma.Označuje umístění těchto dvou otvorů.Měly by být na opačných stranách.Těmito otvory projdou dvě vlnité trubky o průměru 0,2 m.
 2. V blízkosti hnízd a hřadů neexistuje „zásobování“.potrubí.Ale druhá díra je naopak vytvořena v místě, kde slepice chodí, vejce se líhnou.
 3. Podle zavedeného schématu je ventilace konstruována bez obav o tepelné ztráty: budou chybět.

Mnoho chovatelů drůbeže kupuje a instaluje do komína ventilátor se senzory teploty a vlhkostipro aktivní pohyb vzduchu.Chcete-li ušetřit elektrickou energii v případě instalace senzorů, zapněte ji, když je vlhká.

Závěr

Každý chovatel drůbeže řeší problém ventilace v drůbežím koši svým vlastním způsobem.Někteří se svým uspořádáním vůbec neobtěžují, dokud nenarazí na případ skotu kuřat a jeho častých chorob.Teprve poté, co se objeví problémy, si vyberou mezi přívodem a výfukem a přirozenou ventilací a poté ji postaví na vlastní pěst bez větších potíží.