Vlastnosti péče o darlingtonii kalifornského domu

Darlington v Kalifornii je vzácným hostem v domovech milovníků pokojových květin, protože je to spíše vybíravá rostlina a je třeba pro ni vytvořit zvláštní podmínky.

Popis rostliny

Darlington v Kaliforniivypadá jako kobra, která otevřela kapuci.Pro zvláštní strukturu listů byl květ jmenovánkobra lilie .Darlingtonia pochází z Kalifornie a Origony.Rostlina žije ve své vlasti v bažinách a pramenech, kde teče studená voda.Rostlina je velmi vzácná, a proto jechráněna Washingtonskou úmluvou .

Toto je živý zástupce rodu sarracenie, hmyzožravé bažiny.Listy dravců v přírodě dosahují délkymetrů .Během růstu vytvářejí určitý druh výstupu.Listy mají červeno-zelený odstín, konce listů jsou rozdvojené.

Jak roste v přirozeném prostředí, lze vidět na videu:

Rostlina kvete červenými nebo oranžovými květy o průměru šesti centimetrů.Její listyjsou pasti plné sladkého nektaru, přitahující hmyz k jejich vůni.

Když se hmyz dostane do džbánu květu se sladkým nektarem, drží ho dlouhé chloupky, nemá šanci vystoupit z dravých tlapek rostliny.Výsledkem je, že hmyz padá na dno džbánu, kde se rozkládá pomocí mikroorganismů a bakterií obsažených v tekutině květu.

Výška masožravých rostlin v přírodě dosahuje80 centimetrů , ve vnitřních podmínkách roste darlingtoniene více než 20–30 cm .

Různé podmínky pro růst v Darlingtonii v Kalifornii:

)

Jak pěstovat doma?

Darlingtonia potřebovala zvláštní podmínky růstu.Pro kořeny potřebujechlad a vlhkost , zatímco nadzemní část má teplo a slunce.Nízké teploty půdy lze dosáhnout zakrytím půdy kousky ledu.

Rostlina v přírodě přijímá tyto podmínky, které se nacházejí podél břehů horských řek, ve kterých tekoucí voda má poměrně nízkou teplotu.

Osvětlení a teplota pro pěstování

Darlingtonia může v určitém stínu růst, ale upřednostňuje jasné osvětlení.Jen nenechte přímé paprsky zasáhnout květ, které jsou škodlivější než stín.

Je proto vhodné umístit ji vedle sebe nebo naokna západního nebo východního směru .Při severní orientaci chybí osvětlení.A pokud okna místnosti směřují na jih, musí být rostlina přesunuta z okna.

Zabezpečeníoptimální teplota kultivace - nejobtížnější v obsahu květu.Darlingtonia potřebuje teplotuasi 18 stupňů .V klidu - ne vyšší než 10 stupňů.

DŮLEŽITÉ. Rostlina musí odpočívat v zimě, tj. Projít nezbytným klidovým obdobím.

V zimě musí zařízení zajistit teplotu8–10 stupňůa snížit počet zavlažování.Přístup ke světlu během odpočinku není omezen.Světlo darlingtonie je potřeba po celý rok.

POZOR .Jakékoli aktivní akce - transplantace nebo dokonce přesun na jiné místo - během odpočinku pro květ jsou destruktivní.V zimě nechte květinu samotnou.

Pravidla pro zalévání a krmení

Voda pro rostlinu žijící v přírodních močálových podmínkách potřebuje hodně.Je vhodné uchovávat nádobuna pánvi s oblázky , na kterou pravidelně nalijte studenou vodu.

DŮLEŽITÉ. Voda by neměla obsahovat vápenné nečistoty.Proto musí být bráněno nebo zmrazeno.Může být také použita destilovaná voda.

Rostlina je citlivána draslík a hořčík .Je lepší ji vůbec nekrmit a poskytnout jídlo vhodné půdě.

Požadavky na vlhkost vzduchu

Je třeba zvýšit vlhkost pro darlingtonii.Jeho úroveň je udržována pravidelným postřikem, instalací umělých fontán a nádob naplněných vodou vedle květu.

Půda a pravidla krmení

Pro výsadbu darlingtonie směs rašeliny, listové půdy, písku auhlí (2X0,5X0,5X0,5).Půda by měla být lehká a ne příliš výživná.Tato květina přijímá všechny potřebné živiny díky fotosyntéze a hmyzu, které je třeba hodit do pasti.Darlingtonia může být krmena komáři nebo mouchami.

Transplantace a prořezávání

Darlingtonie nepotřebuje časté transplantace, stačí to udělatkaždé 3 rokya méně často.Po přesazení se rostlina přemístí do prostornějšího kontejneru.Doporučuje se pěstovat tuto květinu v mělké, ale poměrně široké misce.

Protože je květina zřídka transplantována, měla by mít dostatek prostoru pro vytvoření kořenového systému.

REFERENCE. Pokud nemícháte speciální složení k transplantaci, není možné zakoupit půdu pro azalky.

Tato rostlina nevyžaduje prořezávání.Krásný výhled na výhonky, které vytváří sám.

Rozmnožování lilie kobry

Po rozkvětu tvoří darlingtonia plody plné mnoha semen.

Jsou umístěny na povrchu úrodné půdy v ploché krabici.Semena nejsou posypaná na vrchol, protože k vyklíčení potřebují hodně světla.

Je poměrně obtížné pěstovat darlingtonii ze semen, zřídka se každému podaří dosáhnout jejich klíčení.

Rostlina může být množena dělením keře.Udělejte to během jarní transplantace.Výhonek s částí oddenku je oddělen od dospělé rostliny.Místo rozdělení musí být posypáno dřevěným uhlím, aby nedošlo k rozpadu.

Kvetoucí

Na samém konci jara nebo na začátku léta kvetou lilie kobřís červenohnědými nebo jasně žlutými květy .Květy s podlouhlými lístky jsou umístěny na dlouhých visících stopkách.

K získání semen mohou být pupeny, které kvetly, poprášeny měkkým kartáčem.

Škůdci a choroby rostlin

Darlingtonie je zřídka postižena škůdci, ale pokud stále zasáhnou květ, nemohou být zničeni jedy.Rostlina může zemřít na insekticidy.Můžete použít pouze jedy rostlin.

Z těchto chorob je květinacitlivá na různé hniloby .Kořeny rostliny hnijí v rozporu s pravidly zavlažování a v létě je příliš nízká teplota.

Problémy s údržbou doma

Někdy začínají růst květya konce listů se suší .Důvodem tohoto jevu je vysoká teplota a nedostatek vlhkosti ve vzduchu.Rostlina může být léčena pouze poskytnutím nezbytných podmínek.

Pokud voda v hrnci stagnuje, při špatném odtoku se na povrchu půdy vytvoří houba.K tomu obvykle dochází, když je nadměrná vlhkost kombinována s příliš nízkou teplotou vzduchu.

Darlingtonia by měla být umístěna v teplejší místnosti, odstranit vrchní půdu a posypat novou.Kromě toho musíte normalizovat zalévání.

Výhody dravé rostliny v domě

Užitečnou vlastností této rostliny je vyhubení hmyzu v místnosti.Ale ne tak praktickýjak velká estetická hodnota je pěstování darlingtonie v domě.

Mimořádná, záhadná krása její přitahuje oko a přináší mnoho pozitivních emocí.

Masožravé rostliny jsou jedním z neobvyklých druhů flóry na planetě.Na našem webu jsme pro vás připravili články o tom, jak pěstovat a starat se o tyto vzácné a úžasné rostliny doma: mucholapka venuše, Nepentes, Rosyanka, Sarracenia.

Zvyšování darlingtonie doma, která má velmi vrtošivý charakter, je velmi obtížné.Ale její fascinující, poněkud děsivá krása stojí za úsilí, aby získala tak neobvyklou a tajemnou výzdobu interiéru.