Vlastnosti péče o sarracenia doma

Sarracenia je dravá rostlina.Doma vyžaduje 10 hodin osvětlení, stálé zalévání a krmení ve formě hmyzu.

Kvete bohatě a barevně.Propagován dceřinými zásuvkami, semeny a segmenty kořenového systému.

Obecný popis rostliny

Sarracenia je hmyzožravý květ.Živí semouchami, mravenci, malými pavouky .Je to největší poddruh masožravých rostlin.Tento zástupce flóry má neobvyklý tvar.

Rozety vypadají jako podlouhlé listy a rostou od začátku kořenového systému.Jsou zkrouceny do pastí na lekníny.Uvnitř je viskózní a lepkavá trávicí tekutina.

Lekníny jsou podlouhlé, pod ní velmi úzké.Jak rostou, rostou vzhůru.Polovina listu tvoří kryt ve formě vrchlíku.Na rozdíl od jiných dravých květů je Sarraceniapovažována za pasivní rostlinu .

Když se dovnitř dostane bezbranný hmyz, víko květu se nezaklapne -kořist klesá v trávicí tekutině .V průběhu času je hmyz tráven jako zdroj vitamínů a základních živin.

Historie názvu

Rostlina je pojmenována po testerovi M. Sarrazenovi.Patří do rodiny Sarraceniaceae.Latinský název: Sarracenia.Ve volné přírodě roste ve vlhkých půdách,bohatá na rašelinu.

Distribuováno v jižní Americe ve státech Texas, Nové Mexiko, Arizona, Louisiana.Sarracenia najdete na pobřeží Kanady a vedle Velkých jezer.

Doma je nejčastěji pěstovaná Sarracenia žlutá.

Květinamůže růst ve vnitřních podmínkách , sklenících, zasklených lodžiích, zimních a botanických zahradách.Tento zástupce flóry má smaragdově jantarové listy s vínovými pruhy.Na délku, listy dosáhnou 0,5-1,0 metrů.

Průměr leknínů závisí na délce listů.Čím větší je list, tím větší leknín.U listů o půl metru se průměr květů může lišit mezi 8-10 cm. Tento poddruh je rozdělen na7 různých odrůd .Nejoblíbenější a nenáročnou odrůdou je červená Sarracenia.

Na fotografii můžete vidět celou řadu druhů saracenie:

Péče vdomácí prostředí

Sarracenia je květina, která může růst v místnosti.Domácí péče se příliš neliší od ostatních rostlin.

Zalévání

Tento zástupce flóry se negativně týká chlorované vody.K zavlažování je nutné použítpřevařenou, filtrovanou nebo usazenou vodu .

​​

Zkušení pěstitelé doporučují zalévat Sarracenia roztavenou nebo dešťovou vodou.Pokud to není možné, můžete použít destilovanou.

Je však lepší jej zředit filtrovaným filtrem, protože obsahuje málo živin.

Důležité! Pokud z kohoutku vyléváte tvrdou vodu, pakkvětina může být velmi nemocná.

Zalévání se provádípomocí speciální pánve .Takový kontejner musí být neustále navlhčen.Měl by být naplněn vodou nebo lesním mechem.Vzhledem k tomu, že Sarracenia je bažinatá květina, bude jí vysychání půdy škodlivé.

Důležité! Čím méně světla květina přijímá, tím méně zalévání potřebuje.Při nedostatku slunce a častém zalévání může kořenový systém květu hnit.

Transplantace

Transplantace se provádí před zahájením aktivního růstu a vegetace.Obvykle se postup provádíjednou za dva roky .

Zkušení pěstitelé doporučují odstranit všechny sušené listy a vyčistit kořenový systém staré půdy.Květina je přesazena do kontejneru s větším průměrem.

Je třeba vzít v úvahu, že květina aktivně roste a vyvíjí se vhlubokých kontejnerech .

Půda, půda (výběr hrnce)

Půda by měla být volná a prodyšná.Přidávání dalších obvazů ve formě humusu nebo rašeliny je zakázáno.Země by neměla být výživná.

Sarracenia dobře roste v kyselé půdě nad 5 pH.K půdě se přidává lesní mech, perlit, hrubozrnný mořský písek a uhlí.Po zakoupení je nutné květinu ihned přesadit.

Prodejci nesledují preference rostlin pomocí dostupné vody a půdy.Chlor, který zůstává po zalévání v půdě, může nepříznivě ovlivnit zdraví květu.Kapacity volídřevěné nebo hlíny.

Hnojivo

Tento zástupce flórynepotřebuje další výživu .Na rozdíl od jiných rostlin roste Sarracenia aktivně ve špatných a vzácných substrátech.

Květ získává všechny nezbytné minerály a vitamínyz tráveného hmyzu , které spadají do pasti.

Květina se dokážeživit sama .Ale někdy květinářství sami nižší mouchy a mravenci do plně vytvořené lekníny s trávicí tekutinou.

Takový postup musí být proveden nejméně jednou měsíčně.Pokud je v létě rostlina přemístěna na otevřený balkon nebo do zahrady, pak hmyz spadne do pasti sám.

Teplota

Sarracenia toleruje teplotní extrémy.Může růst aktivně při nízkých i vysokých teplotách.Při intenzivním žáru nad 36 ° C bude zařízení potřebovat další zvlhčování vzduchu a hojné zalévání.

Vlhkost by měla býtasi 35-45% .V zimě, když je květina v klidu, se rostlina přemístí do chladnější místnosti.V tuto chvíli by měla být teplota v rozmezí10 - 12 ° C .

Osvětlení

Rostlina miluje jasné přirozené světlo.Pro zdraví a aktivní růst Sarracenieje zapotřebí více než 9 hodinpřímého slunečního světla.

Pokud není možné poskytnout tomuto zástupci flóry takový režim, rostlina je uměle osvětlena.

Fytolampy jsou skvělé.Díky nim bude úroveň osvětlení rovna 4900-5100 luxům.Měli byste vědět, že květina netoleruje změny svého umístění vzhledem ke slunci.

Je proto přísně zakázáno jej otáčet o 90 ° - 180 °.Sarracenia se vysadí okamžitě na trvalé místo.

Rozmnožování

Květina se šíří prostřednictvím rozet s dcerou, malých segmentů kořenového systému a semen.Pokud pěstujete květ ze semen, pakbude první kvetení až po 4-5 letech .

Kvetení

Kvetení začíná v červnu.Jednotlivé květy složitého tvaru.V průměru dosahují8-10 cm .Rostou na podlouhlém stopce.V závislosti na poddruhu může být odstín květů krvavý, fialový, fialový nebo jantarový.

Skládá se z 5 sepálů.Existuje spousta tyčinek.Svým tvarem jsou zcela pokryty přerostlým stigmatickým baldachýnem.Čenich v podobě deštníku.Velké množství pylu je osprchováno od prašníků.

Doporučujeme všem milovníkům exotických rostlin, aby si přečetli popis a pravidla péče o takové masožravé rostliny, jako jsou:

Nemoci a škůdci

Může být vystavenroztočům .Škůdce se omyje mýdlovou vodou a proudem teplé vody.

Pokud postupy nepomohly, můžete použít řešení Actellika nebo Fitoverma.Také na listech květu se může objevitmšice.

K odstranění škůdců je třeba odstranit postižené oblasti.V opačném případě budou larvy ukládány na listy listů.

Mšice jsou zabíjeny roztokem tabáku, česneku nebo shag.Na 1 litr vody budete potřebovat 40 gramů prášku.

Škůdci mohou létat do okenních listů z divokých květů nebo mohou být přivezeni do domu na špinavé boty, oblečení nebo předměty pro domácnost.

Aby se předešlo poškození, je nutné pravidelně provádětpreventivní prohlídky .

Sarracenia trpí pouze nesprávnou péčí.Špičky listů mohou vysychat kvůli nadměrnému zalévání a nedostatečnému osvětlení.Příčinou může být také neutrální opevněná půda.

Sarracenia -bažina trvalka .Roste ve vzácných půdách,se živí hmyzem .Dobře reaguje na nadměrné zalévání, další osvětlení a stříkání z postřikovače.Aktivně se vyvíjí v hlubokých hliněných nebo dřevěných nádobách.