Vlastnosti pěstování orchidejí Brassia doma.Jak zajistit slušnou péči o hosta z amerických tropů?

Orchidej Brassia pochází z rodiny trvalých orchidejí, která se při opuštění domu úspěšně pěstuje.Její prostřední jméno je Švédské království.

Tento druh se skládá z epifytických rostlin, v nichž se nacházejí tropické oblasti Ameriky.V přírodě existuje asi 34 druhů brassias.V našem článku se podrobně zabýváme vlastnostmi pěstování této orchideje a pravidly péče o něj.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

Co je to za druh?

Brassia je rod trvalých orchidejí .Epifytické rostliny.V rodu je asi 34 druhů.Rodištěm Brazílie jsou deštné pralesy Ameriky.Květiny - neobvyklé sepaly dlouhé žluto-zelené barvy, navenek velmi podobné pavoukům.Typ vývoje je sympodiální.Na pseudobulbech jsou apikální listy.Oddenek je krátký.

Základní biologické informace

Orchidej Brassia patří do velké rodiny amerických imigrantů orchidejí.Květina upřednostňuje navlhčený stín oblasti, nemá rád jasné slunce.Roste na 50 cm a kvetou několikrát ročně.Propagovanérozdělením keře orchidejového typu má cibule - stonky, obvykle se nazývají pseudobulby, vypadají jako malé hrušky, jsou umístěny s apikálními listy.

Vzhled

Květy Brassia mají spíše individuální rys .Šálky květin jsou protáhlé a mají slunečnou barvu se zelenkavým nádechem.U lidí má tento druh název "orchidej - pavouk".Pseudobulby jsou jeden nebo více listů s kopinatými listy v horní části.

Větvení v Brassii je sympodiální, což znamená, že po dokončení vývoje zemře pseudobulb a na jeho místě se objeví nový.Květina má plazivý výhonek, mírně blízko k půdě, nazývá se oddenek, a proto je menší než průměr v brassii a na hromadu na ní rostou pseudobulby.Orchid vyvolá až 15 květenství.Stín přechodu má čokoládovou barvu se světle zelenými tečkami a naopak světle zelenou barvu s čokoládovými skvrnami.

Odrůdy orchidejí pavouků: jejich popis a fotografie

Warty

druh, ze kterého je lepší začít pěstovat tyto rostliny.Protože se o pohled dá snadno starat.Kvete snadno doma a někdy trvá celý rok s nejmenším intervalem. Každá květina Brassia si uchovává čerstvost po dobu jednoho měsíce .Výška tohoto druhu nepřesahuje půl metru, ale stonek květu může dorůst až 80 cm. Vůně tohoto druhu je pro amatérku individuální.

Doporučujeme sledovat video o vlastnostech válečné Brassie:

Kaudát

Má zakřivené podlouhlé květy.Odstín je nažloutlý s příjemnou vůní.Jedná se o kříženec květin, který připomíná husté kvetoucí hvězdy.Ocasní brassia představuje velká květenství se žlutým nádechem a aromatickým vanilkovým zápachem.

Pravidla péče o domácnost a její údržba

Brassia je nejlépe umístit na východní okno s mírným stínem .Je také užitečné ventilovat místnost s brassií.V létě je denní teplota 22-23 ° C, noční teplota 17-19 ° C. V zimě 16-22 ° C. Rozdíl v denní teplotě ovlivňuje tvorbu hrotu cibule a květu.

Rostlina musí být také zvlhčena, jinak se mladé výhonky smrští.Postřik a zvlhčovač pomůže.Hrnec lze umístit na paletu a vložit do něj mokrou expandovanou hlínu.Rostlina potřebuje světlo téměř 10 hodin denně.Proto se vyplatí starat se o osvětlení.

Důležité : Pokud je málo světla, nemůže orchidej Brassia rozkvétat.

Uhlí, sphagnum a kousky kůry jsou vhodné pro půdu.Hlavní věc je tady nechat vzduch projít.Vyžaduje se také dobrá drenáž.Hrnce lze odebrat z neprůhledného plastového nebo hlineného základu.Je lepší nevysazovat rostlinu v zavěšených koších. Brassia má slabou dobu odpočinku asi 2-3 týdny .

Jaká hnojiva lze použít a jak?

V zimě jí Brassia nejí, odpočiňte jí.V létě a na jaře je lepší krmit dusíkatými hnojivy, což přispěje k růstu a jasnému kvetení.A na podzimpro hnojení se používá fosfor a draslík.Hnojiva se lépe kombinují se zavlažováním, aby se dosáhlo dobré a rovnoměrné distribuce hnojiv.Hnojiva lze zakoupit v obchodech se zvláštní poznámkou: „Pro orchideje.“Pečlivě si přečtěte pokyny, dávky hnojiva, aby nedošlo k poškození květu.

Pokyny krok za krokem

Výsadba květu

Brassia je zvláštní květ, cibule rostou pouze na jedné straně s žebříkem, roste nová žárovka„krok“ nad předchozím.

Proto pro Brassii existují vlastní pravidla výsadby :

 • volný, prostorný, poměrně vysoký pot;
 • během výsadby je květina mírně přitlačena k okraji hrnce;
 • je nutné uvolnit dostatek prostoru pro růst nových žárovek;
 • zasadíme hlouběji, s přihlédnutím k přidání substrátu pro vytvoření kopce.

Zalévání rostliny

Správné zalévání umožní našim americkým hostům rozkvést.V létě by měla být voda hojná, můžete přidat zavlažování.V zimě a na podzim je zalévání a zavlažování omezeno, zde by měl vstoupit do mírného suchého režimu.

Voda, která musí zůstat ponechána stát nebo protékat filtrem, je dostatečně teplá, těsně nad pokojovou teplotou. Zalévání Brassia musí být provedeno ponořením .Spusťte hrnec do kbelíku s vodou po dobu 15–20 minut, pak nechte přebytečnou vodu odtéct do pánve, ale nechte vodu odtéct, aby nedošlo k namočení kořenů.Mezi zavlažováním se půda suší.

Doporučení : Jakmile se objevístonky květů, zalévání se zastaví na několik dní, pomůže to vytvořit nové žárovky.Pokud jsou na žárovkách lehké vrásky, zalévání se zastaví na 5-7 dní.

Jak transplantovat?

Transplantaci orchideje obvykle na jaře, takže se lépe přizpůsobuje novým podmínkám .Pokud je substrát pevně zabalen, žárovky narostly natolik, že se nevejdou do starého hrnce, musí na něj viset - je čas na transplantaci.Je důležité nezakládat rostlinu v zemi.Transplantace se obvykle kombinuje s reprodukcí orchideje.

Postupujte podle pokynů pro transplantace.Je bezpečnější použít metodu překládky:

 1. přesuneme celou hlinou nádobu do jiného hrnce;
 2. čistíme kořeny staré půdy ošetřenými nástroji tak, aby se infekce nedostala;
 3. kořen namočte do teplé vody;
 4. odstranit poškozené kořeny;
 5. je nutné převést orchidej ze středu květináče a ponechat tak více prostoru;
 6. se substrát nalije do 75% kapacity nádoby, přičemž se bere v úvahu její další lití.

Transplantace je stresem pro Brassii .Jeho adaptace trvá 1-2 týdny, sledujte květ!

Primer:

 • dobrá drenáž pro cirkulaci vzduchu (oblázky, štěrk, polystyrenová pěna);
 • uhlí;
 • mech - sphagnum;
 • mech (jako doplněk);kousky středně velké borové kůry.

Hotový substrát může být dezinfikován vodní lázní po dobu 10 minut .Hrnce lze použít zplast nebo smalt, povrch hrnce by měl být mírně drsný, kořeny se snadněji usazují na takovém povrchu.Květinářství doporučuje držet Brassii v zavěšených koších nebo květináčích.

Doporučujeme sledovat video o správné transplantaci orchideje Brassia:

Jak se množit?

Mladá orchidej lze zakoupit v obchodě, ale doma ji lze snadno propagovat.Brassia se vegetativně šíří dělením.Postup se provádí na jaře, kdy se aktivně rozvíjí.

 1. Dospělé orchideje se stříhají vedle hlavní dělohy.
 2. Očistíme kořen starých, nemocných procesů.Body řezu jsou ošetřeny dřevěným uhlím.
 3. Každý aktualizovaný keř by měl mít 2 až 3 žárovky.
 4. Každá část se vysadí do připraveného substrátu.
 5. Voda po 4-5 dnech ponořením do teplé vody.
 6. První procesy jsou pečlivě řezány, místa řezu jsou ošetřena uhlím.

Onemocnění a škůdci

 • Roztoč pavoukje nebezpečným škůdcem pro orchideje.Pije šťávu z rostlin.Na listech níže se objevují bílé tečky a poté listy zhnědnou.Tenká pavučina překlenuje orchidej.Acaricides rozprašování horkou sprchou pomůže, nejbezpečnější fitoverm.Trvá to 3 až 4 sezení s intervalem 5 až 6 dnů.
 • Pěnice a prášek červiinfikují dutiny listů, zejména v horkém počasí.Záchranné stříkání orchidejí kalbofosem, fosalonem a dalšími chemikáliemi.Zpracování se provádí za týden.Léčbase konalo do měsíce.
 • Slimáky- jsou konzervovány dezinfekcí hrnce a předúpravou substrátu.Kořenová hniloba je pro Brassii nebezpečnou chorobou.Důvodem je navlhčení vody a půdy.Orchidej je na takové nemoci zvláště citlivá v zimě.Slábne, listy zžloutnou.Můžete ztratit květinu.Pomáhá sprejům a vodě s Foundationazolem.Pro prevenci opakujte postup 3krát každých 10 dní.Snižte zálivku, upravte vlhkost a teplotu.
Pokud vás zajímají další druhy a odrůdy orchidejí, přečtěte si naše články o jejich nejoblíbenějších: Multiflora, Dracula, Zygopetalum, Mini, Ludisia, Venušinová bota, Sogo, Oncidium, Tiger a Ljodoro.

Závěr

Orchidej Brassia nemá živou velikost a královskou moc, ale jak velkou něhu, nadšení a klidnou inspiraci, mír a klid.Taková měkká a jednorázová květina, která má schopnost se uvolnit, vypít šálek zeleného čaje s meduňkou a klidně sbírat vaše myšlenky, získat sílu a energii na zítřek, plné obtíží a starostí.