Vlastnosti propagace fuchsie doma: podrobný návod k pěstování z listů

Fuchsie se zamilovala do pěstitelů květin pro jejich krásný vzhled.Může být množeno semeny, řízky a listem.Nejčastěji se používá druhá možnost.

Kdy a jak správně provést tento postup, se dozvíte v našem článku.Jak pečovat o mladé rostliny a jaké nemoci mohou být - budeme také brát v úvahu.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

Vlastnosti pěstování

Zvláštností květu je, že je velmi plastický.Může mít jiný tvar:

 • pyramidální;
 • pouzdro;
 • ampelous.

Z fuchsie je možné pěstovat standardní strom .Existují různé odrůdy, které kvetou v různých časech, takže zahradníci mohou vytvořit celou sbírku květin.Budou kvetou od časného jara do pozdního podzimu.

Jak se násobí?

Nejlepší je propagace fuchsie v měsíci březnu nebo na konci srpna v září.Léto není pro tuto proceduru nejlepším obdobím, protože pro fuchsii může být teplo fatální.Výsadbový materiál často hnije.

Co pěstovat?

K propagaci fuchsie musíte použít keramický hrnec .Nemělo by to být příliš velké.Následně, s transplantací, jeho rozměry postupnězvýšit.

Na barvě květináče záleží.Pokud je světlo, pak se sluneční paprsky nebudou hromadit, v temném teplu se hromadí, což je pro květ nežádoucí.

Fuchsie preferuje růst ve volné neutrální půdě .Za nejlepší se považuje ten, který obsahuje stejné množství:

 1. rašelina;
 2. humus;
 3. písek;
 4. trávník a listová půda.
Tip : Je nutná dobrá drenáž - expandovaný jíl nebo jemný písek.Nově vysazený květ není třeba krmit, protože je vysazen v půdě, která je dobře připravena a nasycena potřebnými stopovými prvky.

Jak se množit listem

 1. Pro reprodukci připravte velké letáky, které je třeba odebrat ze zdravé květiny.Musí být přijata s dříkem a částí výhonku s axilární ledvinou.
 2. První věcí, kterou musíte udělat, je příprava půdy, kterou je třeba zvlhčit.
 3. Ve středu je vytvořeno vybrání, kde je úhledně umístěn výsadbový materiál.
 4. Na horní stranu letáku je třeba trochu posypat zeminou, není nutné ji narážet.
 5. K vytvoření skleníkových podmínek je nádoba pokryta fólií, která se pravidelně otevírá pro ventilaci.
 6. Po vysušení se půda zalévá.
 7. Po 15–20 dnech začnou kořeny rostliny růst.Počínaje touto dobou je celý den otevřený a film zakrývá pouze na noc.
 8. Poté, co se ze základny stonku objeví malé rozety, lze mladé rostliny přesadit do samostatných květináčů.

Péče vtoto období

Pro zakořenění sadby je nezbytné vytvořit vhodné podmínky .Hrnec by měl stát na dobře osvětleném místě, přímé sluneční světlo by však na list nemělo dopadnout.Je vhodné nasadit okenní parapet, který se nachází na východní straně.

Půda nesmí být příliš vlhká, ale nesmí se nechat vyschnout.Optimální vlhkost pro reprodukci fuchsie je 80-90%.Je to takový indikátor, že plastová fólie může podporovat.Pro dobrý růst by měl být materiál pro denní výsadbu postřikován teplou usazenou vodou.

V letních měsících by optimální teplota během šíření fuchsie měla být + 18 ... + 24 ° С av zimním období - +10 ... - + 12 ° С.

V budoucnu je třeba zvolit správný pot, jinak rostlina nekvete .Musíte si vybrat podle velikosti kořenů, které by se měly ovinout kolem celého kusu půdy.

Stejně populární metodou rozmnožování rostlin jsou řízky.Přečtěte si o výhodách této metody oproti setí semen v našem článku o výsadbě fuchsie.

Následná péče

V budoucnu by se při pěstování měly vyskytnout chyby jako:

 • nedostatečnému osvětlení;
 • nedostatek živin;
 • horké místo;
 • silné zalévání;
 • zasažené přímými paprsky slunce.

Z toho se kořenový systém v květu zhoršuje, odhodí pupeny.Na jaře a v létě, když půdní vrstva zaschne, by měla být velkoryse zalévána měkkou a teplou vodou.Během období aktivního kvetení fuchsie by měla být vysoká vzdušná vlhkost .

V případě, že rostlina vypadá zvadaně na mokré půdě, je příčina pravděpodobně způsobena jejím přehřátím.

Fuchsie potřebuje hnojivo každé dva týdny, pak rychle poroste a bohatě rozkvete.Začínají se uvádět v březnu a v létě postupně zvyšují dávkování a frekvenci.Na podzim je nutné krmit méně a v zimě úplně zastavit.

Fuchsie je třeba nastříkat, postup však nelze provést na slunci .Nejlepší čas je po západu slunce.V zimě začíná rostlina v klidovém období.Pak je třeba květ trochu zalévat.

Pokud bude fuchsie udržována na teplom místě v zimě, pak později, i přes náležitou péči, nebude pravděpodobně schopna rozkvětu.

V březnu je třeba květinu prořezat, všechny větve musí být zkráceny. Aby byla koruna zdravá a elegantní, je stále třeba systematické tvarování a ořezávání prořezávání.To musí být provedeno tak, aby se nestalo holé a neztratilo se.

V budoucnu musí být fuchsie transplantována každý rok , aniž by kořenovému systému dalo mnoho prostoru.

Důležité : Velké množství dusíkatých hnojiv, nedostatek draslíku a fosforu se ve vývoji květu špatně odráží.

Podrobnější informace o domácí péči o fuchsii lze získat zde a od tohoto článku se naučíte, jak vytvořit optimální podmínky pro pěstování rostlin na zahradě.

Možnénemoci

Se správným přístupem k rostoucí fuchsii je sama schopna zbavit se chorob .Vzhled skvrn na listech, když do nich vstupuje slunce, je-li rostlina přeskupena na jiném místě, je eliminována.Pokud zežloutnou, znamená to, že květina není správně napojena, nebo je to důsledek spálení sluncem, ke kterému došlo v důsledku postřiku během dne.

Žloutnutí listů, není-li to přirozený proces, vede k vyčerpání půdy nebo ke skutečnosti, že jí chybí železo a hořčík.V tomto případě pomůže obvaz s vhodnými hnojivy postřikem roztokem síranu hořečnatého.

Pokud je zaznamenána porážka fuchsie houbou - rezem, musí být použity fungicidy .Hnijící kořeny přispívají k nadměrnému zalévání.V tomto případě je nemožné zachránit rostlinu snížením nebo opětovným výsadbou.

Závěr

Tato květina patří stoletcům.Při správném rozmnožování je jedna stromovitá rostlina schopná rozkvětu od 20 do 50 let.Propagace a kultivace fuchsie doma je dlouhý proces, ale v důsledku kompetentní námluvy se stane skutečnou výzdobou domu.