Vlastnosti Sansevieria Golden Hanni: výsadba, reprodukce, známky potíží

V roce 1941 chovatel S.Khan choval nízko rostoucí - nejvýše 30 cm - růžovou odrůdu sansevieria z původní odrůdy sansevieria laurenti, která byla pojmenována po jménu svého tvůrce: hanni.

Později, v roce 1953, S. Khan obdržela řadu stejných miniaturních sansevierií se žlutými pruhy po stranách listů -zlatá (zlatá) hanni .

Poté linie nízkého sansevieriae pokračovalastříbrnou (stříbrnou) hannise střídavým světlem, téměř bílými a jasně zelenými pruhy, jakož ihanni crestat , která si zachovala typickou štikuoznačený listy, ale získává výraznou tendenci obalit okraje listu směrem ke středu, takže se list téměř napůl prolomí podélně.

Pro všechny druhy miniaturních sansevierií je ncharakterizována zvýšenou vytrvalostí a nenáročností , která je charakteristická pro ocas štiky.

Domácí péčepodmínky

  • Osvětlení

Sansevieria Golden Hanni upřednostňuje jasné osvětlení , dobře reaguje na otevřené slunce a pouze za nejslunnějších slunečných dnů na jižní straně bude nutné stínovat.Na severních oknech av zimě je dobré uspořádat podsvícení.

Je-li optimální pro tyto odrůdymnožství světla svítí jasněji než obecný „štika“, stejně jako bílé a žluté pruhy na pestrobarevných tvarech.

 • Teplota

Optimálníletníteplotní rozmezí -od 20 do 25 stupňů , ) na jaře a na podzim-18-20 stupňůav zimě , během doby odpočinku -15 stupňů .Krátkodobý pokles na plus 10 stupňů, Sansevieria Hanni přežije;ale již při plus pěti až osmi stupních může dojít ke smrti rostliny.

 • Složení půdy

Dobrá růst bude zajištěna dokončenoupůdou pro kaktusy a sukulenty .

Lze také připravit jednu z následujícíchsměsí :
tři části listové půdy, dvě sodné a dvě hrubého písku;
čtyři části trávníku, dvě plachtoviny a jedna část písku.

Výsadba

Nádobapro výsadbu sansevieria hanni by měla zvolitkeramiku, širokou a mělkou,odpovídající velikosti rostliny.Můžete se řídit tímto poměrem: průměr hrnce je dvojnásobkem jeho výšky.Ve spodní části musí být vypouštěcí otvor .

Na dno přistávací nádrže musí být položena drenážní vrstva: jemné oblázky, expandovaná hlína, cihlový boj s kousky uhlí.Tato vrstva by měla být silnější s mladší rostlinou a může plnit až třetinu objemu květináče.

Při výsadbě věnují zvláštní pozornostochraně kořenového systému,snaží se zachovat hliněné hrudky.

 • Transplantace

Transplantováno Sansevieria Hanni na jaře, v březnu až dubnu .Signálem k transplantaci je úplné opletení Země kořeny. Mladé rostlinyvydávají takový „signál“ročně , více nežzralé - jednou za 2-3 roky .

Před vysazením se zalévání zastaví, vysadí se ve vlhké půdě a po transplantacise ihned nezalévá.

  • Zalévání

V létěstačí zavlažovat Sansevieria Hannijednou týdněav zimě - jednou měsíčně .To je jen případ, kdy je lepší zaschnout než waterlog.

Obzvláště chrání proti listnaté vodě:stagnace vlhkostiv ní vede ke kořenovéhnilobě , která ničí rostlinu.

Vzduch je výhodnější než suchý,postřik není nutný , periodicky se má umývat pouze prach z listů.

 • Vrchní obvazy

Během období aktivního růstu sansevieriana jaře a v létě krmí každé dva týdnyspecializované ) směs pro kaktusy a sukulenty .

Pokud se používají složitá hnojiva, je třeba vzít v úvahu, že by neměly obsahovat nadbytek dusíkatých sloučenin a že tento komplex musí být rozpuštěn v mnohem větším množství vody než pro jiné rostliny.

 • Oříznutí

Tato operace se použijepouze na poškozenélisty.Obvykle vysychají a pak by měl být takový úsek odříznut, ponechat úzkou a suchou hranici, aby se proces zastavil.

 • Kvetoucí

Sansevieria hanni může rozkvétat v kterémkoli ročním období - stellate smallkvětiny na elegantním stopce.Tento stopka musí být na konci květu odříznuta.

Aby se rostlina mohla rozkvést, je přesazena do úzkého, jen o 4 až 5 cm širšího než dřívější květináče.

Propagace

Doma se tato odrůda sansevieriae šíří dělením kořene a řízků.Je třeba poznamenat, že pestré formy - hanni zlatá a hanni stříbro -ztratí svou barvu, jsou-li propagovány řízky .Aby se zachovala, jsou tyto odrůdy rozmnožovány výlučně dělením oddenku

 • .Každý segment musí mít alespoň jeden růstový pupen.Na plátky se působí fungicidem nebo drceným uhlím a části oddenku se vysadí do samostatných nádob odpovídající velikosti.

  • Propagace řízky.

  Pro takové rozmnožování musíte vybrat zralý list, oříznout jej, položit jej spodní stranou nahoru a rozdělit jej ostrým nožem v příčném směru na kousky dlouhé od pěti do sedmi centimetrů.Tyto listové řízky suší nějakou dobu, pak se vysadí do vlhkého písku, prohloubí se o třetinu délky a pokryje se plastovým obalem.Mírné zalévání se provádí pomocí pánve, skleník se pravidelně větrá.Kořenění obvykle nastává po jednom a půl až dvou měsících.Potom se řízky pěstují výsadbou v půdní směsi pro sansevieria.

  Signálypotíže

  Listy zbarvují žlutě- známka zamokření, stagnace vody v opadavých odtokech.Potřebujete transplantaci s odstraněním poškozených listů a vyschnutím kořenů.

  Sansevieria neroste- zpravidla je to důsledek příliš nízkých teplot.

  Listy s bělavými skvrnami- stopy spálení sluncem.

  Hnědé skvrny na listech- nedostatek světla a nadměrná vlhkost.

  Hnijící listy v suché půdě- rostlina je chlazena.

  Skvrny červeno-hnědé barvy se žlutým okrajem- houbové onemocnění.

  Nemoci a škůdci

  Pokud je sansevieria hanni chována v nejvhodnějších podmínkách, prakticky netrpí chorobami a škůdci.

  Nicméně, nepřijímajícím řádnou, ne vůbec komplikovanou péči, především v chladném a vlhkém stavu, rostlina ztrácí svou vlastní imunitu a je ovlivněnahnilobou a plísňovými infekcemi .V takových případech musí být postižené části odstraněny, sekce ošetřeny fungicidy, kořeny vysušeny, vysázeny na čerstvé půdě a udržovány v teplé místnosti, zalévání velmi mírně.

  Pokud je sansevieria oslabena, může se na ní usadit roztoč pavouk nebo strapky.Mohou být odstraněny okamžitě mýdlovým roztokem, ale systémové insekticidy jsou nejúčinnějším způsobem, jak proti těmto hmyzům bojovat.

  „Pike tails“ - sansevieria patří mezi nejodolnější rostliny v pokojové kultuře.Vs dostatečným osvětlením, ne příliš nízkou teplotou a omezeným zavlažováním si zachovávají diskrétní dekorativnost po mnoho let.Dobře upravené miniaturní zásuvky sansevieria hanni - nenároční obyvatelé světlých parapetů - nejen zdobí interiér, ale také čistí vzduch v místnosti, kde jsou, od toxických látek, jako je formaldehyd a oxid dusnatý.

  Fotografie

  Další fotografie Sansevieria Hanni viz níže:

  Užitečné video

  Níže si můžete prohlédnout video o transplantaci květu sansevieria: