Vlastnosti zavlažování spathiphyllum.Jak zalévat květinu doma?

Spathiphyllum, nebo druhé jméno květiny - ženská štěstí, je oblíbená rostlina téměř všech pěstitelů květin, protože je schopna i nadále růst za jakýchkoli podmínek a zároveň potěší oko svými neobvyklými květenstvími.Ale přesto hodně záleží na režimu zavlažování rostliny.Tento článek podrobně popisuje postup správného zavlažování rostliny.

Vlastnosti zalévání květin Štěstí ženy v různých ročních obdobích

Spathiphyllum k nám přišlo z tropických zemí, kde je úroveň vlhkosti vzduchu extrémně vysoká, proto by mělo být vhodné zavlažování, ale v žádném případě by nemělo být povoleno zaplavení.

 1. Během vegetačního období(jaro - léto) by měla být rostlina napojena 1krát za 1 až 2 dny, přičemž se s nástupem léta postupně zvyšuje vlhkost.Závisí na pokojové teplotě.Když se zvedne, utratte více vody, klesne - méně.
 2. Když spící období začíná u spathiphyllum(podzim - zima), mělo by se snížit množství vody pro zavlažování, protože rostlina v této době potřebuje méně vlhkosti a její přebytek bude škodlivý prozranitelná květina.Kolikrát v týdnu potřebujete zalévat?Můžete jej zavlažovat asi 2-3krát týdně a snížit množství vody blíže k zimě lze v zimě transplantovat spathiphyllum a jak se o rostlinu správně starat?).
 3. Na jaře a v létěmusí být rostlina postřikována denně, čímž je zachován pohodlný režim vlhkosti, v zimě je postřik omezen na 3-4krát týdně.To také pomůže odstranit prach ze svěžích listů spathiphyllum.
Při zavlažování spathiphyllum by se především neměli dívat na časové osy, ale na suchost horní vrstvy substrátu v květináči.Pokud je dostatečně suchý, je naléhavé zalévat květinu.Pokud je to trochu mokré, pak zalévání rozhodně není nutné.

Pro další jemnosti péče o spathiphyllum si přečtěte tento materiál .

Jak zavlažovat?

V žádném případě byste neměli zalévat květinu pouze z kohoutku vytaženého z kohoutku.Jsou v ní obsaženy soli, které jsou škodlivé pro rostliny, a zvýšená tvrdost tekoucí vody má nepříznivý dopad na pokojové květiny.Na jejich listech se objeví bílý povlak, substrát v nádobě je těžký, jeho rovnováha kyselosti je narušena.

Za účelem řádného zavlažování musí být voda na to připravena předem :

 • Voda z kohoutku může být vařena nebo filtrována, čímž se ušetří chloru a škodlivým solím.a další nečistoty.Zkušení pěstitelé doporučují následující metodu čištění vody: rozpusťte půl kilogramu rašeliny v 5 litrech vody,určitě se stane čistší a její kyselost vzroste.
 • Je také možné změkčit tekutinu pomocí speciálních tabletek prodávaných v jakémkoli obchodě se zahradním zařízením.
 • Po očištění, filtraci nebo vaření musí být voda ponechána stát.Pokud je to žádoucí, přidává se do ní citronová šťáva, její náhradou se může stát kyselina citronová.

Teplota vody by měla být 30 - 40 stupňů.

Frekvence

Zvažte, jak často je třeba zavlažovat květ Ženské štěstí doma, na kterém závisí.O tom, kolik dní na vodu spathiphyllum, bylo uvedeno výše.Nejdůležitější pravidlo, na které by se nemělo zapomenout:Je třeba zavlažovat rostlinu přímým úplným sušením horní vrstvy substrátu v nádobě s květinou .

Spathiphyllum dá květinářství vědět, že potřebuje zalévat.Listy se sníží, vyblednou a začnou brát tmavě zelený odstín.Pokud se půda na vrcholu již proměnila v suchou kůru, musíte ji naléhat.Pokud je to možné, stříkejte tak, aby se rostlina zotavila co nejrychleji.

Jak bylo uvedeno výše, režim zavlažování závisí také na teplotě v místnosti.Pokud je vyšší - zalévání častěji velkým množstvím vody, nižší - méně. Podklad potřebuje k zaschnutí asi 1 až 2 dny .

Rozměry hrnce a materiál, z něhož je vyroben, také ovlivňují režim zavlažování: rostlina v jílovité nebo porézní keramické nádobě se zalévá jako obvykle a méně často v plastové.V posledním případě rostlina nedýchá a je spotřebována vlhkost z půdydéle.

Čím větší je kapacita, tím méně je třeba zavlažovat, protože se ve větším množství substrátu hromadí více vlhkosti.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak často by se mělo zalévat spathiphyllum:

Postupná instrukce: jak správně postupovat?

 1. Příprava vody: vařit (nejjednodušší), stát, zahřát na pokojovou teplotu.
 2. Prohlédněte si půdu a podívejte se, jak je suchá.
 3. Připravenou vodu nalijte do konev s vhodnou dlouhou hubicí.
 4. Zalévejte rostlinu tak, aby voda neklesla na listy a květenství (k tomu je třeba použít konev s dlouhým nosem).
 5. Sledujte, kdy půda ztmavne.
 6. Přestaňte zalévat.
 7. Po 10 až 15 minutách vypusťte přebytečnou vodu z jímky.
 8. Uvolněte povrch substrátu, aby byl nasycen kyslíkem.
Spathiphyllum, stejně jako každá rostlina, potřebuje péči a pozornost.Proto je důležité vědět o vrchním oblékání rostliny a o přesazování a odchodu v zimě.

Jak by se to nemělo dělat?

Nejdůležitější chybou začínajících květinářství je přeplnění rostliny , která, přestože k nám přišla z tropických zemí, je na to stále citlivá, zejména v chladných obdobích roku.Je však třeba si uvědomit, že mezi zavlažováním by nemělo uplynout více než pět dní.

Přibližné časové rámce pro zavlažování jsou uvedeny výše, ale nemusí být přísně a přísně dodržovány.Někdy substrát zaschne za den a někdy tři dny po zalévání zůstává mokrý.

Studená a neloupanávodovodní voda nemůže být vůbec použita pro zavlažování , zejména pokud je pokojová teplota nízká.V opačném případě se kořeny rostliny začnou hnít.

K zavlažování stačí zajistit, aby ne celý hliněný hrudek vyschl, ale pouze jeho vrchní vrstva, asi 1 cm.

Důsledky nesprávného zavlažování a boje protioni

 • Akumulace přebytečné vlhkosti v substrátumůže vést k rychlému rozpadu kořenů, vzniku plísní a plísní.To lze zjistit změkčením stonku, mírným ztmavnutím (v pokročilých případech hnědým), plísní roste od základny rostliny přes celý povrch půdy, na listech se tvoří tmavé skvrny.
  K vyřešení problému je nezbytné transplantovat spathiphyllum do zdravé půdy po odříznutí infikovaných částí oddenku a ošetření zbývajícího fungicidního přípravku.
 • Příliš suchá půdazpůsobí, že rostlina uschne, listy zžloutnou.Situaci můžete napravit nouzovým zavlažováním řádně připravenou vodou a postřikem, aby se rostlina co nejdříve vrátila do normálního stavu.
 • Bílé skvrny na listech a jejich suché špičkyjsou důsledkem zavlažování spathiphyllum ledovou a příliš tvrdou vodou smíchanou se škodlivými solemi.V tomto případě je nutné umýt hliněné hrudky, zasadit je do nového substrátu, setřít letáky z povlaku a v budoucnu takovou chybu nedovolit.

Při zavlažování je jedním z rozhodujících faktorů úspěch kultivace.spathiphyllum.Pokud je v jeho substrátu vždy potřebné množství vlhkosti, často oko potěší svým estetickým vzhledem.A nejdůležitější je zavést zavlažovací režim, není nic složitého.