Vnitřní hroznový Cissus: Tajemství domácí péče

„Cissus“ je dekorativní rostlina zeleně.

Začátečníci ho milují pro svou nenáročnost a vynikající růst doma.

Květina upřednostňuje časté hojné zalévání, vrchní obvaz a postřik.

Obecný popis rostliny

„Cissus“ označuje nenáročné pokojové rostliny. Ocenil se za nedostatek rozmarů.Květ je rozšířený v Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku.

Pěstuje se ampelous.Skvělé pro pěstování v zavěšených květináčích nebo hlubokých květináčích.Je to skvělá dekorace do zeleného rohu.

Ve volné přírodě může růst v tropických pralesech Jižní Afriky.Vlasti - Jižní Afrika. Většina poddruhů této nádherné rostliny leze stálezelené popínavé rostliny.

Díky anténám hrozny ulpívají na zábradlí a podpěrách. Listy této květiny jsou široké, celé, rozprostřené uprostřed.Kvetení i při dobré péči je velmi vzácné.Květiny jsou nepopsané, miniaturní.Jsou zabaleny do malých falešných deštníků.

Zařízení je oceněno pro své bohaté kvetení nabídek. Zkušení pěstitelé květin velmi často nazývají květinou břízou domácí a domácí hroznů (více podrobností o „bříze“ jako pokojové rostlině viz zde ).

Nápověda! Latinský název: „Cissus“.Patří do rodiny Vitaceae.

Tato rodina květin zahrnuje asi tři sta druhů různých květin a rostlin.Nejoblíbenější typy „Cissus“ jsou: Antarktida, Barevný a Rhomboid.

Druhy Cissus

Antarktida

Nejčastěji se vyskytují v kancelářích organizací nebosoukromé byty.Latinský název: "Cissus antarctica". Je to nenápadná stálezelená rostlina, travnatá réva.Preferuje stín.Netoleruje teplotní extrémy.Může zemřít při teplotách pod 5 ° C.Toleruje suchý vzduch a horké počasí.

Letáky oválného tvaru. Na délku nepřesahují 9 - 11 cm. Hrana listů je zoubkovaná, smaragdová.Řapíky, větve a antény jsou froté, s hustou pubercí, hnědé.Květiny jsou miniaturní, smaragdové.Shromážděny v hustých květenstvích corymbose tvaru.

Na fotografii „Cissus Antarktida“:

Vícebarevná

Vyžaduje více péčenež jiné poddruhy. Latinský název: "Cissus discolor".V zimě roste při teplotě 16-24 ° C.Nemá rád suchý vzduch, vyžaduje stříkání.Je vybaven smaragdovými listy s malými šedými skvrnami.

Tvar listů má tvar šipky. Spodní deska je světle růžová.Hrana listů je zoubkovaná.V klidu může v zimě hojně klesat.Stonky vyžadují normalizaci.Na jaře, po hojném prořezávání, roste s obnovenou vitalitou.

Na fotografii „Vícebarevný Cissus“:

Rhomboid (čtyřúhelník)

Je to travní réva.Latinský název: "Cissus rhombifolia". Ternární letáky.Mají tvar kosočtverce.Hrana listů je zoubkovaná, smaragdová.Rostlina má plíživou anténu.

řapíky a větve jsou vlněné. Květiny jsou miniaturní.Květenství jsou racemóza.Po rozkvětu zůstávají hnědé jedlé bobule.Za pokojových podmínek, ani při dobré péči, nekvete.Péče doma o „Cissus Rhombolist“ nepřinese žádné zvláštní překvapení a příliš se neliší od jiných druhů.

Na fotografii „Rhissboid Cissus (čtyřúhelník)“:

Domácí péče

Video uvádí podrobný popis péče o vinnou révu cissus doma:

Růst rostlin

V dobrých podmínkách všechny poddruhy této rostliny rychle rostou. Pomocí četných smaragdových stonků antény snadno opletou podpěry.

Rostlina může růst ve sklenících, zimních a botanických zahradách.S velkými řasami výhonků květina pokrývá zemi, naplavené dříví, přírodní kameny.

Tento zástupce flóry se používá k výzdobě kanceláří a veřejných budov.Může růst v hlubokých květináčích a závěsných květináčích.

Zalévání

Rostlina rychle vypařuje vlhkost díky velkému počtu velkých listů.Proto květina preferuje časté hojné zalévání na jaře a v létě.Voda by měla být usazena a měkká.

Přistání

Pro výsadbu můžete použít zakoupenou půdu pro domácí květiny.Půdu si také můžete připravit sami.K tomu potřebujete trávník a listnatou zemi.

K substrátu se přidává jemnozrnný mořský písek, rašelina a humus.

Kyselina půdy by měla být v rozmezí 5,9–6,2 pH. Prostředí by mělo být neutrální.Neobsahujte květ se silně kyselou půdou.

Za takových podmínek nebude rostlina růst.Pro přistání jsou vybrány hluboké kontejnery.

Transplantace

Květiny jsou přesazeny okamžitě po období nečinnosti.Je nutné dohnat aktivní růst.Transplantace se provádí na jaře.

Dospělé květiny se přesouvají do hlubokých nádob jednou za 2–4 ​​roky.Je důležité, aby kořeny zcela naplnily kontejner.

V tomto případě jsou hrnce vybrány větší.Vypouštění z rozbitých cihel nebo přírodních kamenů se vždy nalije na dno. Transplantační postup se provádí pomocí metody překládky.Je důležité, aby nebyl ovlivněn kořenový systém.

Pozor! Cissus odkazuje na rychle rostoucí vinnou révu.Proto aktivně konzumuje vitamíny a půdní minerály.

Z tohoto důvodu se vrchní obvaz provádí každých 10–15 dní, od poloviny jara do poloviny podzimu.V tomto případě se používají nakupovaná tekutá hnojiva.

Rozmnožování

Rozmnožování nastává dělením kmenů nebo kořenů.Postupy se provádějí ve vhodném čase.Nedoporučuje se však dotýkat se tohoto zástupce flóry během spícího období. Zakořenění lze provést stejně jako v boděpůda a voda.

Nejprve lze do jedné nádoby zasadit několik stonků.Poté, co začnou aktivně růst, jsou přesazeny do samostatných nádob.Díky tomuto postupu se získá svěží rozlehlé pouzdro. Řízky musí být uchovávány v minisklenících při teplotě 19–21 ° C. Reprodukce dělením keře se provádí na jaře během transplantace.

Teplota

Nejoptimálnější teplota pro růst je 16-26 ° С.Vícebarevné poddruhy mohou růst při teplotě ne nižší než 16 ° C.

Antarktida nemá rád kapky, ale může úspěšně zima při nízkých teplotách.Zemře při teplotách pod 5 ° C.

V zimě nelze udržovat květiny ve větru a průvanu.

Při těžké podchlazení začne Cissus hojně padat listí.

Osvětlení

Rostlina ráda roste na jižních stranách. Aktivně roste, a to jak u okna, tak v malé vzdálenosti.

Preferuje jasné přirozené světlo. Může se přizpůsobit růstu ve stínu.

Ale ve světlé místnosti jsou listy tohoto představitele flóry sytější a hustší.

Škůdci

Při špatném udržování se na květu může objevit roztoč pavouk. Vyplavuje se mýdlovou vodou.Může dojít také k poškození mšic.

Je třeba poznamenat, že chemické ošetření se provádí pečlivě a velmi pečlivě, protože ve většině poddruhů listů „Cissus“ jsou velmicitlivé na různé komponenty.

Nemoci rostliny

Nemoci se vyskytují pouze při neodborné péči. Pokud byly listy Cissus velmi ohnuté a začaly vysychat, byl vzduch kolem květu příliš suchý.Hrnec je nutné položit na nádobu s mokrým mechem a listy postříkat vodou ze stříkačky.

Pokud listy ztratily barvu a růst rostliny se výrazně zpomalil, v květu chybí vitamíny a minerály. Je nutné zpevnit půdu a začít hnojit.Při aktivním vypouštění listů musí být rostlina odstraněna z chladné místnosti nebo průvanu.

Video podrobně popisuje příznaky nemoci „Cissus“ a způsoby jejich řešení:

Ostatní neobvyklé rostliny na našem webu mohou zajímat pěstitele květin:

Stálezelená réva vinná se šíří stonky nebo dělením keře.Aktivně roste a roste v jasném přirozeném světle.Vyžaduje transplantaci jednou za 2-4 roky.Upřednostňuje další obvaz ve formě tekutých hnojiv.Doma nekvete.