Vnitřní palmy: jak správně propagovat doma?Jaké jemnosti potřebujete vědět?

Palm, zlatý písek a modré moře -sen jakékoli osoby .Se zlatým pískem a modrým mořem není všechno tak jednoduché a každý může pěstovat palmu doma, a dokonce i tu, která se jí nejvíce líbí - existuje spousta z čeho vybírat.

Vzhled těchto tropických obyvatel s krásnými listy rozdělenými do podoby peří nebo fanoušků je různorodý.

Propagace semeny

Jak se šíří semena semena palmy ? Všechny druhy palmy množené semenybez výjimky a Howea, Washington, Licens, trachicarpus a livistona jsou rozmnožovány pouze semeny.

Čím déle byly skladovány, tím menší je pravděpodobnost, že budou čekat na sazenice, přečtěte si označení a nekupujte semena s vypršelou trvanlivostí.

Příprava osiva

Nezapomeňte semena uvolnit z vnějších skořápek, pokud existují, a nechat bobtnat několik dnív teplé vodě .

Místo pro nádobu na osivo musí být teplé, až do 30 stupňů, voda může být měněna.Je-li slupka semen velmi silná, měla by být podána rašple, ale velmi pečlivě, aniž by došlo k poškození samotného semene.

Výsev

Pro setí jsou vhodnékrabice a plastové nádoby a jednorázové kelímky, ale pokud jsou semena velká, musíte si vyzvednout nádobuvětší, pokud je to kokos - nezapomeňte ji položit na boční šev, urychlí to klíčení.

Připravené nádobyse naplní substrátemzahradní půdy a písku v poměru 2: 1, horní vrstva by měla být písčitá a semena zasít do hloubky 2 nebo 3 centimetry.

Písečná půda se během zavlažování eroduje, proto je vhodné použítpostřikovač .Nádoby musí být pokryty polyethylenem, čímž se vytvoří skleníkový efekt, což je nezbytné pro rostliny během klíčení.

Rychlost klíčení semen závisí na jejich čerstvosti a druhu dlaně, buďte trpěliví a nezapomeňte na kontrolu plodin.

Když se objeví sazenice , umístěte je na osvětlenější místo, ale vyvarujte se přímému slunečnímu záření, v této fázi vývoje je to velmi škodlivé.Pěstované výhonky z krabičky musí být naloženy do jednotlivých dočasných květináčů se stejným substrátem, po sklizni se ujistěte, že rostliny rostou plastovými sáčky nebo skleněnými nádobami, takže budou kořeny rychleji, protože odpařování prakticky neexistuje.

Postupně se mladé rostlinypostupně osvobozují od filmových přístřeší , nechají se přizpůsobit klima místnosti a vyrostou až k transplantaci na trvalé místo.

Vegetativní rozmnožování

Hlavní část druhů palmy se nevětví a tvoří pouze jeden kmen, ale existují výjimky, pěstují se převážně v místnosti.

Takové palmy se nazývajíkeř , z nichž chamedorea, data Robelina, karyota,chamerops, chrysalidocarpus.Mohou být rozmnoženy kořenovými potomky.

Sourozenci

Kořenové potomky se tvoří na kořenech, které jsou blízko povrchu půdy, zakoření a tvoří samostatnou rostlinu. Počkejte, až se kořenem palmového kořene , a ostrým nožem oddělte mladou rostlinu od mateřského keře, posypte popelem řezem.

Potomci jsou již docela vyvinutí a mohou být vysazeni na stálém místě, ale řádně napojeni.

Zakryjte ji skleněnou nádobou nebo plastovým sáčkem, což zajistí skleníkový efekt, který zrychlí zakořenění na novém místě.

Vrcholky

Samotná dlaň se tímto způsobem nemůže rozmnožovat, existují však velmi podobné rostliny, které se vegetativně velmi snadno množí.Dracaena a yucca se v našich domovech pěstují častěji.

Pro oddělení vrcholupomocí ostrého nože nebo malé zahradní pily je nutné nechat část stonku pro proniknutí do substrátu.Listy nemusí být vykopávány, s největší pravděpodobností budou hnít a budou muset být odstraněny, protože míra přežití dracaeny a yucky je 90%.Rostlinu můžete zasadit na stálé místo, složení půdy pro všechny rostliny tohoto typu je jedna - 2 díly humusu, 1 část zahradní půdy, 1 část písku.

Nezapomeňte zakrýt horní část nádoby plastovým sáčkem, což zajistí skleníkový efekt.Když kořenová rostlina uvolní mladé listy nahoře, tašku lze vyjmout.

Místo řezánínení potřebaleskne se a posype, příroda předpokládá takové nuance, proces samoléčení začíná okamžitě a mladé výhonky vylíhnou z pupenů pod řezem.

Výhonky

Výhonky nemají své vlastní kořeny, ale při výsadbě do země se snadno tvoří, je nutnéje pečlivě oddělit od matečné rostlinya rostliny.zakořenění s další výsadbou na trvalém místě je možné a okamžitě na stálém místě.Nezapomeňte vytvořit skleníkový efekt.

Řízky

Stonek bez vrchu lze rozdělitna řízky o délce 15 nebo 20 centimetrůa vložit je do vody, dokud se nevytvoří kořeny, a poté je zasadit.na trvalé místo.Řízky můžete okamžitě zasadit do substrátu, řádně zalévat a přikrýt plastovým sáčkem, dokud nebude zcela zakořeněn.

Vyberte květináči

Nejprve ze všeho,květináče by mělyodpovídat velikosti rostliny, nemusíte kupovat květináče pro růst, jak rostetepřesazením do prostornějšího kontejneru se navíc může do této doby změnit váš vkus.

Keramický hrnec je ideální pro všechny typy pokojových rostlin, palma není výjimkou, je šetrná k životnímu prostředí, sama reguluje vodní a vzduchovou rovnováhu kořenového systému.

Žijí také vplastových nádobách a květináčích , ale častější uvolňování půdy a drenáže je spolehlivější, všechny druhy dřevěných kontejnerů jsou dobré pro palmy, dobře zdůrazňují dekorativnost palmy, ale vyžadují kontakt při kontaktus vodou jednoduššípoužít je jako vyrovnávací paměť.

Půda

Palma dobře roste na bohatých, lehkých půdách a nejčastěji připravují následujícísložení : 2 částihumus, 1 část zahradní půdy, 1 část písku, je žádoucí použít říční písek, ale i přes dobrou vodivost vody s tímto typem půdy ujistěte se, že na dně hrnce umístíte drenáž z rozbitých červených cihel, a ujistěte se, že ve dně hrnce je otvor, přebytečná stojatá vodapovede k rozpadu kořenů a hrozící smrti rostliny.

Palmanetoleruje těsnou blízkost , na jeho území nezasazuje jiné rostliny, roste špatně, začne bolet a uschne, najít pro něj zvláštní místo, stojí za to.