Voňavý květ Divoká kočka: popis a fotografie phalaenopsis, reprodukce a péče o rostlinu

K dnešnímu dni orchidej nahrazuje růži z podstavce královny květin.Tato chvějící se květina je považována za symbol něhy, proto je často prezentována jako dárek milovníkům jakéhokoli pohlaví.

Nejoblíbenějším druhem je phalaenopsis.V současné době existuje odrůd této odrůdy asi sedm tuctů.

Mezi nimi je vzácná originální květina zvaná Divoká kočka.To je to, o čem bude v článku diskutováno.

Podrobný popis odrůdy a fotografie

Divoká kočka je orchidej, která se vyznačuje kompaktními voskovými lístky. V místnosti, kde je kočka umístěna, je lehká, téměř nepostřehnutelná vůně.Květy bílého (méně často - žlutého) odstínu s hustou cákance třešňového odstínu.Často existuje tolik inkluzí, že z dálky se lístky objevují zcela tmavě červené.

Pupeny kvetou u této phalaenopsis dvakrát ročně.Květinové šípy dosahují výšky více než půl metru.

Velikost květů se pohybuje od 10 do 12 centimetrů.Vzhledem k vysokému obsahu vosku v okvětních lístcích se zdá, že na slunci jiskří.

Listové desky jsou masité, široké a dlouhédorůstají až 30 centimetrů.Obvykle má dospělá rostlina 4-6 listů. Kořeny, stejně jako všechny ostatní orchideje, se účastní fotosyntézya v přírodním prostředí slouží také jako hora ke stromům.

Historie výskytu

Není žádná krásná historie chovu divoké kočky.Jen před několika lety chovatelé přešli již existující orchideje a objevil se spatřený zázrak.

Orchidě byl vzhledem ke svému vzhledu dán název „Divoká kočka“- všechny okvětní lístky jsou skvrnité v barvě, což je činí podobné gepardům.

Nápověda! V některých zdrojích najdete název Bílá kočka.Toto jsou dvě ekvivalentní jména jedné phalaenopsis.

Jaký je rozdíl od ostatních druhů orchidejí?

Najít rozdíly mezi „kočkou“ a jinou phalaenopsis v klidu je velmi obtížné, téměř nemožné.Během květu je taková orchidej snadno odlišitelná od ostatních díky své flekaté barvě.

Aby nedošlo k pádu u bezohledných prodejců, je lepší koupit rostlinu s alespoň jedním kvetoucím pupenem.Kromě skutečnosti, že neexistují žádné rozdíly ve vzhledu, není velký rozdíl v péči.

Máte-li zájem o další odrůdy phalaenopsis, nabízíme vám, abyste se seznámili s rysy pěstování elegantní krásy Big Lip, okouzlující Multiflora, nabídka Liodoro apopulární podskupiny Mix.Přečtěte si také o barevné schéma phalaenopsis - modrá, bílá, růžová a žlutá.

Subsort

Pro poddruhy této orchideje neexistují žádné názvy.Květinářství je jen rozlišuje podle barvy. Nalezeny jsou bílé a žluté lístky. Tyto okvětní lístky mohou být pokryty skvrnami různých barev: od světle růžové až po hlubokou šeříku.

Kvetoucí

Kdy a jak?

Divoká kočka může kvést až 100 dní bez přerušení.Když však začíná doba odpočinku, netrvá příliš dlouho.Stačí měsíc, aby Phalaenopsis znovu získal svou sílu.K otevření pupenu může dojít v kterémkoli ročním období (to platí pro domácí pěstování).

Pupeny by měly být nejméně 7-8 centimetrů, květby měl trvat nejméně dva měsíce .Pokud tyto podmínky nejsou splněny, je to vážný důvod k poznání.

Péče před a po květu - vlastnosti

Před květem musí rostlina vytvořit podmínky známé pro phalaenopsis.To bude podrobně popsáno níže.

Po pádu posledního pupenu je však třeba provést několik manipulací.Chcete-li začít, ořízněte šipku květu.

To však můžete udělat pouze tehdy, je-li úplně suché. Někdy se stane, že se stopka částečně vyschne. V tomto případě je třeba oříznout pouze na místo, kde šipka zaschla.

Důležité! Nezapomeňte na místa řezu zacházet s drceným uhlím nebo skořicí.

Po odkvětu přichází skvělý čas na transplantaci orchidejí.Právě během tohoto období můžete změnit banku a půdu.Také v prvních týdnech popo rozkvětu můžete mírně snížit zálivku a snížit teplotu vzduchu.

Co když neexistují pupeny?

Nejprve je třeba zkontrolovat, zda jsou splněny všechny podmínky pro uchování orchideje.Pokud jsou k dispozici všechny faktory, ale kvetení stále nedochází, je nutné zařídit stresující situaci.Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je poskytnout rozdíl v denních teplotách. Před dosažením dospělé orchideje není nutné dostat pupeny k rozkvětu .To by se mělo stát nejdříve dva roky a ještě lépe - po třech.

Často se stává, že phalaenopsis kvete v raném věku, ale nevede k ničemu dobrému.Vzhledem k tomu, kvetení vyžaduje hodně síly, které mladý květ dosud nemá.Proto divoká kočka obvykle po časném rozkvětu oslabuje.

Postupné pokyny pro péči

Výběr umístění

To by měla být dobře osvětlená oblast.Zároveň by však neměly existovat spálené paprsky. Je proto lepší upřednostnit jihovýchodní a severovýchodní stranu pro umístění květu .

Pokud to není možné, můžete umístit květináč s květináči na jižní i severní stranu.

Ale pak v prvním případě, během chmurných hodin, bude třeba květinu zastínit, a ve druhém případě naopak, bude často nutné použít dodatečné osvětlení.

Nezapomeňte na vysílání .Musíte to dělat pravidelně, ale nedovolíte vytváření konceptů.

Příprava půdy a květináče

Substrát se již nejlépe nakupujepřipraven pro rodinu Orchid.Pokud chce květinářství připravit půdní směs samostatně, je třeba k tomu brát kůru borovice, rašeliník a rašelinu ve stejné frekvenci.

Nápověda! Před použitím je vhodné kůru nalijte vroucí vodou, která byla předtím drcena.

V žádném případě nesmíme zapomenout na drenážní vrstvu.Tím bude zajištěna dobrá cirkulace vzduchu.Hrnec musí být průhledný.To vám umožní kontrolovat stav kořenů a půdy.Kořenový systém bude navíc schopen plnit svou funkci - fotosyntézu, pouze v takové kapacitě.

Druhou podmínkou pro výběr hrnce by měla být jeho hladkost.Jinak kořeny dorostou do stěn nádrže, což povede k jejich smrti.

Teplota

V létě musíte dodržovat značku 25–30 stupňů nad nulou , v zimě lze tuto lištu snížit na 20 stupňů tepla.Nezapomeňte na rozdíly v denní teplotě, ale nenechte se unést - rozdíl by neměl být větší než pět stupňů.

Vlhkost

Pokud jde o čísla, mělo by to být mezi 50–70%.Při vyšších nebo nižších rychlostech může rostlina zemřít na úpadek nebo sucho.

Osvětlení

Již bylo více než jednou řečeno, žejakýkoli phalaenopsis potřebuje hodně světla .Ale toto světlo musí být rozptýleno.

Denně musí být zajištěno nejméně deset hodin krytí pro divokou kočku a může jich být více.

V zimě je proto nepravděpodobné, že by to bylo možné udělat přirozeněbude muset uchýlit k umělé osvětlení.To obvykle není problém.

Zalévání

Je nutné půdu navlhčit a zaměřit se na stav půdy. Jakmile je jeden nebo dva dny suché, můžete orchidej znovu zalévat.Hrnec můžete ponořit do vody po dobu 10-15 minut, nebo můžete zalévat květinu ve sprše.

Nápověda! Množství přijatého světla a vody by mělo být přímo úměrné.

Krmení

Divoká kočka vyžaduje hnojivo pouze v období růstu a vývoje.Jakmile začne květ, mělo by být obvaz omezen.Vyberte si nejlepší hotové nákupní komplexy.

Je třeba přísně dodržovat návod k použití.To platí pro dávkování a četnost použití.

Transplantace

Musíte vyměnit banku a půdu každé dva roky. Poté, co byla rostlina vyjmuta ze země, pečlivě zkontrolujte kořeny a odstraňte shnilé a infikované kořeny, pokud existují.Nezapomeňte zpracovat místa řezů.Prvních pár dní po transplantaci a odstranění kořenů není třeba phalaenopsis zalévat.V tuto chvíli nechte květ hojit rány.

Z níže uvedeného videa zjistíte, zda stojí za to přesadit divokou kočku a jak na to:

Reprodukce

Odborníci uvádějí několik způsobů, jak rozmnožovat divokou kočku.

  1. Děti. Toto je nejjednodušší způsob.Pokud se na květní šipce objevily výhonky, musíte počkat, až se zakoření a dorostou nejméně dvěma listy, a teprve poténakrájejte je a přesuňte do samostatné nádoby.
  2. Rozdělením stopky. Jakmile pupeny klesly a stonek květů ještě nezaschl, můžete jej rozřezat a rozdělit na několik částí tak, aby na každém místě zůstal alespoň jeden spací pupen.Tyto částice mohou být pěstovány ve skleníku s mechem při teplotě 25-27 tepla.
  3. Rozdělení kořenů. Během transplantace lze oddenky rozdělit na několik částí a každou z nich zasadit do samostatného květináče.Pokud by kořeny byly dobře vyvinuté, jedna i druhá část půjdou k růstu.První kvetení je však možné vidět až po několika letech.

Nemoci a škůdci

Hlavními onemocněními této odrůdy jsou fusarium a šedá hniloba.Můžete s nimi zacházet s jakýmkoli lékem určeným pro tento účel.

Je třeba si také dát pozor na roztoče a strašáky, které se používají k ničení insekticidů. V 99% případů se všechna onemocnění a škůdci objevují v důsledku neodborné péče .

Prevence různých problémů

Aby nedošlo k problémům s pěstováním orchidejí, je třeba striktně dodržovat všechna doporučení péče.Dělejte vše včas a kompetentně.Pěstitelé květin také důrazně nedoporučují experimentovat s pravidly péče, protože obvykle to nevede k ničemu dobrému.