Vše, co potřebujete vědět o Pelargoniu Prince Gustav: popis s fotografiemi, historií odrůd, kultivací a péčí

Pelargonium Prince Gustav je mezi zahradníky velmi oblíbená rostlina.Zamilovala se do její schopnosti ozdobit jakýkoli interiér.

Pelargonium Prince Gustavus lze doplnit řadou aranžování květin.

Dokonale si zaslouží, získává ceny na mezinárodních výstavách jeden po druhém.

V článku se zabýváme vlastnostmi vzhledu a také se učíme, jak správně ošetřovat rostlinu.

Botanický popis, historie původu a cena

Prins Gustav - pravopis švédské odrůdy, považuje se za správnýzemě původu.

Odrůda prince Gustav se objevila v důsledku náhodné mutace , která byla poté cíleným výběrem fixována jako vlastnost druhu.

Prostřednictvím semene není přenášena žádná mutace.Aby byly zachovány všechny vlastnosti rostliny, musí být pěstována pomocí řízků.Náklady na jedno řízky se pohybují kolem 2 500 rublů.

Vlastnosti vzhledu

Pelargonium princ Gustavus vypadá neobvykle.Jeho velké svěží pupeny připomínají zelí, růži nebo světle zelenou pivoňku.Charakteristickým rysem rostliny jsou těsné pupeny, kvůlis nimiž je lze zaměnit s tulipánovou odrůdou květin.

Každý pupen se skládá z mnoha krásných okvětních lístků, které jsou umístěny uvnitř sebe.Všechny lístky se sbíhají na společném místě uprostřed květu.Mají půvabné vlnité okraje. Květiny se shromažďují v kyticích, což jim dává dokonalý obraz. Listy jsou lesklé, tmavě zelené barvy.

Fotografie rostliny

Zde vidíte fotografie pelargonia:

Kde a jak ji zasadit?

​​

Osvětlení a umístění

Pelargonium Prince Gustav patří k fotofilním rostlinám.Přímé sluneční světlo však při kontaktu s listy a okvětními lístky může způsobit popálení.V horkých letních dnech je vhodné stínovat květinu.

Požadavky na půdu

Základní nátěr pro pelargonium lze zakoupit v obchoděoznačeném „pro pelargonium“.Nebo se vařte.K tomu je třeba přemístit čtyři části trávníku, dvě části rašeliny a humusu, jednu část hrubého písku a střední perlit.

Pokud je substrát připraven samostatně, musí být dezinfikován.Nebo vařte v ohni asi 3-4 minuty.Nebo nalijte vroucí vodu po dobu 10 minut.Poté musíte vypustit vodu.A vysušte zemi.

Důležité! Půda by měla mít neutrální kyselinovou reakci (5–6,5,5 pH).

Jak se starat?

Teplota

Příznivou teplotou pro pelargonium je princ Gustav - 20 - 22 stupňů.

Vlhkost

Pelargonium není důležitá vlhkost v místnosti. Žijí dobře v suchých i mokrých místnostech.Postřik není pro zástupce tohoto typu zařízení povinným postupem.Postačí ventilovat místnost, ve které se zařízení nachází.

Zalévání

Zalévání je často nezbytné, ale ne hojné.Zalévání je nutné až po zaschnutí ornice.Je lepší nedovolit zamokření, protože to může způsobit hnilobu kořenů a stopek pelargonia.Voda by měla být napojena při pokojové teplotě.Měl by být měkký bez vápenných nečistot.Je-li použita voda z vodovodu, musí být brána asi jeden den.

Hnojiva

Ke krmení pelargonia se musí použít minerální komplexy pro pelargónie a pelargonium.Vyvážené formulace jsou nezbytné pro plné a nádherné kvetení.Na jaře se do půdy doporučuje hnojiva s vysokým obsahem dusíku.Před rozkvětem by měla být dusíkatá hnojiva přednostně nahrazena hnojivy potašového a fosforového.

Prořezávání

Na jaře je žádoucí stlačit vrcholy výhonkůtak, aby pelargonium rostlo aktivněji a přinášelo nádhernější kvetení.Oříznuté vrcholy lze použít k vytvoření nových rostlin.

Oříznutí je nutné, když pelargonium mizí.Řez je o něco vyšší než ledvina.Můžete oříznout kdykoli v roce.Je však třeba si uvědomit, že pokud k prořezávání nedochází na jaře, ale v zimě, pak rostlina potřebuje další osvětlení.Ze slabých výhonků nedostávají dobré květiny.

Je nutné oříznout tak, aby byla rostlina dobře vyvinutá a výhonky vypadaly správným směrem. Jeho výhonky by měly směřovat ke koruně rostliny. Jinak mezi výhonky bude konkurence a křížení.Při každém natáčení nechte 3-5 zdravých pupenů.Poskytnou nový růst a stanou se základem pro budoucí kvetení.

Řezačky můžete stříhat nůžkami nebo běžnými ostrými nůžkami.

Časté choroby a škůdci

  • Žloutnutí a sušení listů. Hlavním důvodem je nedostatečné zalévání.Pokud rostlina začne žloutnout, stačí zvýšit objem vody nebo frekvenci zalévání.
  • Žloutnutí spodního listí. Hlavním důvodem je to, že rostlina nemá dostatek světla.Doporučuje se změnit umístění květu a přesunout jej na jasnější místo.
  • Vzhled na listech měkkých vodních polštářků. Hlavním důvodem je zamokření.Tento problém lze vyřešit snížením objemu a frekvence zavlažování.
  • Plísňová onemocnění. Sušení květin je hlavním příznakem.Pelargonium potřebuje léčbu.K tomu je nutné ošetřit rostlinu směsí Bordeaux.
  • Forma. Hlavním důvodem je zamokření země.Řešením problému je časté větrání a snížení objemu zavlažování.Doporučuje se ošetření fungicidními přípravky.
  • Vzhled mšic, molic a roztočů. Řešením problému je každodenní kontrola a při výskytu škůdců ošetření insekticidy.

Propagace

Prince Gustav lze propagovat pouze řízky. Chcete-li to provést, odřízněte apikální střílení ostrým předmětem.Každý stonek by měl mít tři internody.

Důležité! Zelené výhonky nejsou nakrájeny, protože nekoreňují.

Stopku je třeba nechat nějakou dobu na čerstvém vzduchu, aby uschla.Pokud zaschl, může být zasazen do substrátu skládajícího se z půdy, rašeliny a kokosové směsi.Pro výsadbu je vhodné použít plastové nádoby.Zelené listy a květenství musí být odstraněny z části stonku, která bude v podzemí.

Protože existuje mnoho odrůd a typů pelargonia, doporučujeme se učit o královských, hedvábných, andělských, ) froté, růžové, vonné, trpasličí, Pak, zonální.

Do dvou týdnů by se stonek měl zakořenit. Pelargonium Prince Gustav je velkolepá a neobvyklá rostlina.Řádná péče a splnění všech podmínek zadržení pomůže pěstovat krásnou a drahou paletu pelargonií.Bohaté kvetení rozveselí všechny domácnosti každý den.