Vše, co potřebujete vědět o postřiku orchidejí

Když pěstujete orchideje doma, musíte pro ně přísně dodržovat pravidla péče.Koneckonců, to je to, co vám umožňuje vytvořit perfektní mikroklima a optimální podmínky pro dobrý rozvoj rostliny.

Postřik je nedílnou součástí této péče.A stejně jako ostatní stádia péče má své vlastní vlastnosti.V tomto článku se naučíte všechna pravidla pro postřik orchidejí, která vám pomohou pěstovat zdravou a silnou rostlinu.

Co je to postřik?

Postřik je proces aplikace pesticidů nebo regulátorů růstu tekutin.

Stříkání orchidejí vodou musí být provedeno tak, aby rostlina nevyschla a nehnilo.Provádí se také během boje proti škůdcům a chorobám, jakož i při dezinfekci.

Měly by být rostliny postřikovány vodou?

Orchideje jsou tropické rostliny .Musí si vytvořit vhodné podmínky zadržení.Včetně vysoké vlhkosti, která zajišťuje postřik.

Jedná se o důležitou součást péče o domácí orchidej.Pro tyto rostliny je nutný neustálý postřik.Musí však být provedeny bez vytvoření vodního mraku kolem rostliny, ale zaslány do těch částí rostliny, které potřebují vlhkost.

Kapky vody by neměly stékat z listů, stopek a květů .Postřik se provádí hlavně v létě, kdy se zvyšuje riziko vysychání půdy.V zimě zvlhčují vzduch kolem květu, aniž by na něj narazili (jak obecně pečovat o orchidej v zimě a na podzim, přečtěte si zde ).

Podívejte se na video o tom, zda se má orchidej stříkat:

Kdy je kontraindikován?

V žádném případě by neměla být postřikována rostlina stojící na slunci.Z toho se může spálit.V zimě je zakázáno stříkat samotnou rostlinu.To může vést k podchlazení, ze kterého orchidej onemocní.Doporučuje se provádět tento postup nejméně jednou denně a nejlépe ze všech ráno.

Aby listy zaschly večer.Jinak může dojít k hnití.V tomto případěby stříkací pistole měla pracovat v režimu lehkého zákalu .Mělo by se také pamatovat na to, že ne všechny typy orchidejí tolerují postřik.Například pro Miltonii to není přijatelné.

Jak stříkat?

​​
Žádné zvláštní prostředky pro postřik.Proto pro postřik orchidejí doma stačí použít vařenou i dešťovou vodu.

Rovněž je vhodná oplocená voda z vodovodu. Nejdůležitější věcí je, že voda je teplá .

Je to často nutné?

Postřik je nezbytný v závislosti na typu zařízení, protože všechny mají na tento postup odlišné požadavky.Jsou lidé, kteří potřebují jeden sprej na sedm dní.

Nejlepší je postup provádět každý den ráno.To přispívá ke zdravému stavu rostliny.V horkých dnech se můžete opakovat několikrát denně.Je však důležité si uvědomit, žekvětina by měla v noci uschnout .Pokud je to možné, můžete pro rostlinu vytvořit domácí skleník, abyste jej příliš často nestříkali.

Která část rostliny by měla být navlhčena?

Při postřiku se zvláštní pozornost věnuje listům rostliny.jsou nutně zvlhčovány ze všech stran.Zejména v místnosti se suchým vzduchem je nutné další zvlhčování.

Může rostlině pomoci postřik vodou?

Při pravidelné, dostatečné a správné hydrataci bude rostlině dostávat potřebné množství vlhkosti .Z tohoto bude mít květina zdravý vzhled a potěší svého majitele bohatým kvetením.

Pokyny krok za krokem

 1. Použijte měkkou vodu.Z tvrdé vody se na rostlině objeví bílé skvrny od solí.
 2. Listy by neměly obsahovat velké kapky po postřiku.Je nutné použít jemně rozdělenou stříkací pistoli.
 3. Nastříkejte pouze ráno nebo odpoledne, aby rostlina zaschla přes noc.Pomůže to zabránit rozpadu.
 4. Vyhněte se provádění tohoto postupu za chladného počasí v zimě, abyste zabránili tvorbě plísní a houbvzhled bakterií.
 5. Nikdy nestříkejte květiny.Skvrny se na nich okamžitě objeví.
 6. Zabraňte vniknutí vody do bodu růstu.To také povede k úpadku.

Problémy a řešení

Nesprávné postřikování může vést k:

 • hnilobě ] - hnědé bakteriální, kořenové, šedé nebo černé;
 • letargie listůs černým nádechem;
 • výskyt škůdců- hmyz, mšice, klíšťata.

Existuje také řada řešení těchto problémů.

Rot

 • Hnědá bakteriální hnilobase jeví jako vodnaté, šedohnědé skvrny.Postupem času ztmavnou a sloučí se dohromady.Rostlinu můžete zachránit pouze ve stadiu, kdy se nemoc projevila pouze sama.Za tímto účelem odstraňte infikované části rostliny a ošetřete přípravky na bázi mědi.Pokud je nemoc zaznamenána v pozdějším stádiu, nemůže být květina zachráněna.
 • Kořenová hnilobaovlivňuje kořeny.Z toho změknou a zhoršují se a rostlina umírá.Pro prevenci by měla být rostlina zasazena do vhodné půdy.A pokud jsou infikovány, ošetřte kořeny a půdu 0,2% roztokem topsinu nebo nadaceazolem.
 • Šedá hniloba- jedná se o tmavé skvrny na rostlině pokryté šedou nadýchanou vrstvou.V boji proti němu se používají fugicidy a poškozená místa jsou odstraněna dutinou.
 • Černá hnilobase objevuje jako černé skvrny na orchideji.V tomto případě je nutné odstranit napadené části a zpracovat řezy dřevemuhlí.

Sluggish listy s černým odstínem

Znamená, že rostlina je vážně ohrožena.Tím se projevuje celá řada nemocí.Léčba začíná po určení, která z nich je v pochybnost.

Pokud je nemoc správně identifikována, lze ji zkusit vyléčit.Je však pravděpodobnější, že zařízení již nelze zachránit.

Škůdci

Projevuje se jako mšice, štěrbiny a klíšťata.Objeví se s nadměrnou vlhkostí.Je nutné přezkoumat podmínky zadržení a zavlažování.Ošetřte rostlinu insekticidy.

 1. Mšice .Chcete-li se zbavit mšic, lze rostliny ošetřit mýdlovou vodou nebo použít speciální přípravky.Proveďte zpracování 2krát v určitém intervalu.
 2. Scutellaria .Když se objeví chrasty, rostlina je izolována od ostatních.Mohou být odstraněny z rostliny ručně pomocí ušní tyčinky zvlhčené alkoholem pomocí spotové metody.Poté se rostlina koupe, aby se odstranil lepivý povlak.Rostlina je umístěna na velmi světlé místo po dobu 2-3 týdnů.Můžete ji také opláchnout mýdlovou vodou.
 3. Roztoč pavouk .Pokud je detekován roztoč pavouk, rostlina je ošetřena speciálním lékem dvakrát v intervalu.Při zasažení kořenovým klíštěm jsou poškozené oblasti kořenů odstraněny.Zpracováno společností Fitoverm.
Aby byla vaše orchidej zdravá, je důležité vědět o jak správně transplantovat, nakrmit, prořezat, ,měla by být teplota, , kde je lepší nastavit.

Chcete mít zdravý domovrostlina s krásným, hojným květem?Potédodržujte všechna pravidla péče, nezapomeňte stříkat .Hlavní věc je správná činnost, aniž by došlo k poškození rostliny.