Vše o drobných kuřatech: fotografie a popis, charakteristika plemene a jeho odrůd - B76, bílá B66, plavá V77

V moderním světě je chov drůbeže možný nejen v průmyslu, zemědělství, ale také v městských podmínkách.Nejčastěji se chovají kuřata v soukromých domech, kde majitelé vlastní půdu, aby postavili slepici a oplocili místo pro procházky.

Mini-kuřecí kuřata si v zemědělství získala velkou oblibu, protože jsou ve svých podmínkách údržby příznivá a nenáročná.Podrobněji to budeme posuzovat v níže uvedeném článku

Jak se to stalo?

Toto plemeno kuřat bylo chováno v Rusku.Jeho chov provedl Zagorský institut drůbeže, který se nachází v moskevském regionu.V zahraničí se drobná kuřata o něco později stala běžnou.A v některých zemích tato kuřata z hlediska množství téměř překonala standardní zásoby masa nebo vajec.

Vzhled tohoto plemene se stal senzací v chovu drůbeže, protože dříve vyšlechtění hybridy nedaly takovou produktivitu, a to jak v produkci vajec, tak v kvalitách masa. Rychle získali lásku zemědělců, protože se jim dobře udržují v údržběa mohou být v této věci vhodné i pro začátečníky.

Charakteristické znaky

 1. Nejprve,rozlišovací a hlavní rys takových slepicje jejich rychlý růst. Navzdory skutečnosti, že pták jí málo ve srovnání s jinými slepicemi, přibírá na váze mnohem rychleji než vrstevníci ve věku, ale jiného plemene.

  V průměru mohou samci za 2 měsíce přibírat na váze až 2 - 2,5 kg a slepice 1-1,5 kg.A existují plemena drobných kuřat, která mohou v tomto věku dosáhnout 3 kg nebo více.

 2. Jsou nenáročné na druh krmiva. Cítí se skvěle, pokud konzumují konvenční krmné směsi, jak již specializované, tak ručně smíšené.Toto plemeno kuřat se také vyznačuje vysokou stravitelností potravy a rychlým metabolismem, a proto konzumují málo krmiva.A jejich chov je pro chovatele drůbeže ziskový a levný.
 3. Tyto slepice se liší v tom, že jsou obsaženy hlavně v buňkách. Na 1 metr čtvereční lze vysadit asi 10 až 11 kuřat.V kuřecí bedně se však budou cítit skvěle a volně.

  Aby se předešlo celé řadě chorob, vyplatí se udržovat čistotu jak v buňkách, tak v celých slepicích, protože kuřata jsou velmi citlivá na jakoukoli chorobu.Je to kvůli speciální fyziologii těchto ptáků.

Některé populární skupiny

V recenzích prvních 3 skupin druhů, vlastním způsobem VNITIP (první písmeno „B“ v názvu), jsou všechny charakteristiky podobnéplemena podle produktivity, závěrů a dalších ukazatelů, ale liší se barvou peří.

B66

Tuto odrůdu drobných kuřat, i když je stejně všestranná jako jiné poddruhy, lze připsat víceplemeno masa.

Mají silnou kostru a široké vyvinuté ňadro, nohy jsou krátké, ale silné a správně nasazené, jako u všech druhů drobného masa. Barva tohoto poddruhu může být výhradně bílá. Jakákoli jiná přítomnost odstínů na peří v ocasu, křídlech nebo na zádech může naznačovat manželství.

Hlavní deklarované standardy:

 • Produkce vajec tohoto poddruhu je v průměru asi 180 kusů ročně, ale zkušení chovatelé drůbeže poznamenají, že lze dosáhnout až 260 kusůs dobrou péčí a krmením.
 • Hmotnost kohouta pro dospělého dosahuje až 3,3 kg a slepice do 2,7 kg.
 • Vejce je velké, nejvýše 65 gramů.
 • Začne se scamper ve věku šesti měsíců.
 • Za 2 až 3 měsíce může jeden člověk vážit od 1,3 kg do 1,6 kg.
 • Maximální plodnost vajec je přibližně 93%.
 • Mladý růst přežívá v 85% případů, ale zkušení chovatelé drůbeže tvrdí, že se všemi znaky a náležitou péčí může být toto procento vyšší.
 • Úspora krmiv je dosti značná a ve srovnání s jinými druhy ptáků je o 35 až 45% nižší.
 • Mají vysokou chutnost masa.

B76

Tito ptáci jsou stejní trpaslíci jako ostatní z tohoto plemene, ale mají bílé peří se žlutými odstíny. Odvozeno křížením linie otce B77 a linie matky B66. V podstatě všechny specifikace zůstávají stejné jako specifikace B66.

B77 a produkce vajec

Pták tohoto plemene má hustou světle hnědou peří se zlatým nádechem, jako v popisu plavá plemena kuřat.Choval výběrem a výběrem.Všechny ostatní vlastnosti B77, včetně produkce vajec, jsou podobné B66.B77 se také nazývá plané poddruhy tohoto plemene kuřat.

Fotografie

Níže vidíte fotografii plemene kuřecího masa:Požadavky na péči

Aby se pták cítil pohodlně a zdravě , je nutné jej náležitě udržovat, aby se včas zabránilo výskytu jakýchkoli chorob aplně se krmí.

 1. Mini-kuřecí kuřata si velmi oblíbila teplé a suché stelivo, takže v chladném období je třeba pečlivě izolovat slepičí dýmku a v létě zajistit, aby kuřata nekráčela v deštivém počasí,protože jejich metatarsus je o 30% - 40% nižší než u jiných slepic, protože se jedná o trpasličí poddruhy.Z tohoto důvodu může pták otřít břišní část o vlhkou zem a zachytit nachlazení.
 2. Je vhodné mít v kleci nebo drůbežárně vanu naplněnou pískem, aby bylo možné ptáka vyčistit, protože dno ptáka je častěji a častěji znečištěno ve srovnání s běžnými kuřaty.
 3. Hnízda pro kuřata by měla být pod normální výškou asi 60–70 cm od podlahy.Celkové čištění a dezinfekce kuřecího moku a chůze by se mělo provádět častěji, než je obvyklé, je vhodné to provádět jednou ročně, protože drobná kuřata milují čistotu.
POZOR! Kuřata s drobným masem létají špatně a jsou velmi připoutaní k domu, takže se nemusíte bát pustit na volný výběh, protože pravděpodobnost, že odletí nebo budou ztraceni, je velmi malá!

Krmení

Na jednoho ptáka postačí 130 gramů krmiva denně.Může být krmeno jak specializovaným krmivem, tak běžným obilím ve směsi s minerálními a vitamínovými doplňky.Pokud je to možné, můžete v létě poskytnout kuřata ve výběhu.Budou jíst kořeny trávy, keře listoví, kořenovou zeleninu.A také pták miluje hmyz, ráda léčí mravenci, červy, červí červy, mouchy.

V zimě by slepice měly být vybaveny seno. Pokud je krmivo smícháno ručně, měli byste se v něm starat o ryby nebo kostní moučku, křídu, skořápku.Mladý růst by měl být opilý s vitamínovými doplňky.Tím je zajištěna správná tvorba kostí a dobrý růst.

Je-li výživa ptáků nevyvážená, mohou kuřata začít klovat svá vejce.Pokud k tomu dojde, pak se v budoucnu pták „pokazí“, i když upravíte stravu.Proto je lepší dát takový pták do oddělené klece nebo jej před porážkou nakrmit a bodnout.

Rozmnožování

Mini-masa kuřata jsou vynikajícími slepicemi, takže se dobře vylíhají vejce a starají se o kuřata. Pokud si koupíte kohouta plemene Cornish, můžete získat sněhově bílé brojlery.Zkušení chovatelé drůbeže však nedoporučují kazit genový fond drobných kuřat, protože mohou ztratit své stanovené standardy a následně čistokrevná kuřata.

Nápověda! Když kříženec mini-masa kuře s kohoutkem jiného plemene, potomci mohou často onemocnět na dlouhou dobu, protožeZaprvé trpí ptačí imunitní systém a mladá zvířata mohou být křehká a špatně rostou.

Navzdory skutečnosti, že slepice jsou vynikajícími slepicemi, mohou existovat jedinci, kteří absolutně nechtějí vylíhnout potomstvo.Pokud tedy chcete zajistit nepřetržitý výběr pro sebe nebo prodej, je lepší zakoupit inkubátory.

Dobrý inkubátor změní vejce na vlastní pěst a udržuje optimální teplotu a vlhkost. Vylíhnutá kuřata se ponechají v inkubátoru, dokud nejsou zcela suchá , a poté se přesadí do krabičky s dalším osvětlením infračervené lampy.

Obecně nebude chov plemen mini masa obtížný, protože míra přežití mladých zvířat a oplodnění vajíček je na vysoké úrovni.

Užitečné video

Ve videu vezmeme v úvahu výhody a nevýhody drobných kuřat:

Závěr

Mini- masné plemeno ptáků je svým charakterem univerzální a může do značné míry překonat konvenční nosnice nebo brojlery.Podle recenzí si vydělala univerzální lásku od soukromých farmářů a nejen.Při správném udržování vás tito trpaslíci potěší dlouhým kladením vajíček a lahodným masem.