Vše o jabloňích Yubilyar: popis, vlastnosti, vlastnosti pěstování

Jabloň je jedním z nejčastějších stromů v naší klimatické zóně.Chovatelé nadále chovají různé odrůdy od začátku května do konce listopadu.

Letní sklizeň dodává lidem šťávu, džem a džem po celou zimu a děti i dospělí jedí čerstvé ovoce po celý rok.Variety Anniversary se objevila v sadech ještě nedávno, ale již získala znalce chutných jablek.

Popis odrůdy Yubilyar

Jablka Yubilyar je odrůda stromů koncem léta .Jabloň rychle dosahuje průměrného růstu.Crohn je řídký, zaoblený.

Vzniká od prvního roku vykládky.Větve jsou zakřivené a vyčnívají ze kmene stromu vodorovně k zemi.Jsou umístěny blízko sebe, konce visí dolů.Strom má hladkou šedou kůru.

Listy mají jasně zelenou barvu a zrnitý nerv .Jsou široké, zaoblené, pomačkané.Okraj listu je zvlněný.Barva kořenů antokyanů.Ledviny jsou protáhlé.

Hnědé výhonky střední tloušťky.

Druh plodů kultivaru Yubilyar je jednoduchý a komplexní rukavice.

Připojujeme fotografii k popisu jabloní kultivaru Yubilyar - takto vypadá větev dospělého jabloně.

Plody jsou malé do značné míry kuželovité s průměrnou hmotností 130 gramů .

Mají lesklý povrch, který je na dotek hladký.Zralé ovocezelenavě žlutá.

Jablko se táhnou malými pruhy a hnědými karmínovými tečkami.Je vidět mnoho zelených podkožních bodů.Ovoce má dlouhý tenký šikmý stopka.Nálevka je akutní kónus střední hloubky.Semena střední velikosti mají normální tvar.

Maso jablek je krémově žluté, jemně zrnité se sladkokyselou chutí.Šťáva vyniká hojně.Hustota je průměrná.

Plody kultivaru Yubilyar obsahují 17,6 mg /100 g kyseliny askorbové

Původ

V roce 1982 bylo v důsledku setí semen vyšlechtěno množství jablek Yubilyar z pozdního léta..Místo původu - All-Russian Research Institute of Fruit Crops.První plody se objevily po 8 letech v roce 1989.Odrůda byla testována v ruské oblasti střední černé země. Do elity od roku 1990 .

Zápis do rejstříku v roce 2002.Na farmách to dobře zakořenilo.

Výsadba a ošetřování

Ve zvláštních zahradách se sazenice pěstují pěstováním připraveného osiva .Specialista vám sdělí vlastnosti jabloně Jubilee, takže je lepší si zde koupit strom.

Přes svou nenáročnost a odpor je nutné znát základní pravidla pro výsadbu stromu v zemi.

Je možné samostatně pěstovat jabloň ze semene, ale bude to trvat hodně času a pokud bude výsledek úspěšný, první plody se objeví za 8-10 let.
​​

Odrůdu výročí vysadíme shodně s ostatními ovocnými stromy.Hnojíme dno jámy, abychom zajistili úspěšnou adaptaci sazenic.

Proz tohoje možné brát humus, superfosfát a popel ve stejných poměrech .Celé období před přistáním zaléváme výklenek vodou.

Spusťte sazenici sazenic do jámy, posypte ji zemí a opatrně ji pošlapejte.Nalijeme dvě kbelíky vody. V počáteční fázi je lepší zavázat kufr k dřevěnému kolíku zaseknutému v zemi.

Půda by měla být provzdušňována jílovitou kompozicí .Musíte si vybrat místo se spoustou slunečního světla.

Dříve na jaře po dobu 10-14 dní musíte kopat metr prohloubení stejného průměru.Průchod podzemní vody se nedoporučuje pro výsadbu různých jablek Yubilyar.

Pro hojné rodení se na strom naroubují jiné opylující odrůdy .Řez se provádí na podnose, kde se předem vysušený proces vysadí a ovine gázou nebo kousky textilie.

Jubilejní kultivar nevyžaduje zvláštní péči.Postačí zajistit pravidelné zalévání stromu, vytvořit korunu, odstranit suché a nemocné větve a ošetřit ho před škůdci.

Zrání probíhá od 25. srpna do 5. září.Období spotřeby je do začátku října.Odrůda je plodná, pravidelně a hojně nese ovoce.

Stromy jsou mrazuvzdorné.Tolerují teplotní výkyvy a různé srážky.

Škůdci a nemoci

Variety Jubilee má dobrou imunitu.

Není ovlivněna chrastavou .

Odolný vůči mnoha škůdcům, což zajišťuje přítomnost genu Vf.

Prakticky neovlivněné útoky na padlí. Při prvním projevu projevuNemoci musí být léčeny chloridem měďnatým .Zřídka infikováno sousedními ovocnými stromy.Pro ochranu před škůdci je strom na jaře ošetřen Topazem.

Upozornění!Před zpracováním jakéhokoli složení musíte provést testovací test na jedné z větví.

Způsoby skladování

Ovoce jubilejního ovoce nebylo skladováno déle než jeden měsíc .Tentokrát je musí držet v dřevěných bednách s pískem v malé vzdálenosti od sebe.

Z ovoce se připravuje šťáva, džem, džemy na zimu.

Jablka jubilea jsou mezi zákazníky velmi žádaná z důvodu jejich vysoké spotřebitelské kvality.