Vše o Wisteria Chinese Alba.Funkce péče, kvetení a reprodukce, výběr hrnce pro výsadbu

Kvetoucí odrůda čínské Wistárie - Alba jsou světlé a voňavé květy, které se v Rusku aktivně pěstují.V péči je liana vybíravá a podléhá jednoduchým agrotechnickým doporučením, rostlina bude kvetat po dlouhou dobu a jasně.

Článek popisuje, jaký druh péče o rostliny potřebuje, o charakteristikách rozmnožování a také o tom, jaké choroby a škůdci mají révy.

Botanický popis

Wisteria Chinensis, Wisteria Chinese Alba je okrasná kultura charakterizovaná hustým listovíma vysokými výhonky (20 m).Rostlina patří do rodu listnatých kudrnatých keřů luštěnin.Domovinou je východní Asie.

Květenství liána dosahuje 30 cm, kvetou současně s listím a kvetou po celé léto.A často rostlina opět kvete v srpnu.Tvar květu připomíná hrášek.Listová deska je pitvaná, sestává z 9–13 podlouhlých listů, dlouhých 2–6 cm, s celkovou délkou listů 10–13 cm.

Wisteria Chinese Alba se poprvé objevila v Evropě v roce 1816. Poté členové East India Company poslali do Anglie několik řízků.Kultura začala být velmi žádaná av roce 1844 skóroval botanik Robert Fortuneodhalil vzorky s bílými květenstvími.

Popis vzhledu

Liana označuje hojně kvetoucí rostliny.Jeho výška může dosáhnout 10 m. Květenství visí a racemose s květy fialově modrých odstínů.Květiny kvetou postupně - klesají dolů od základny rukou.Kvetení trvá do poloviny června, ale může pokračovat od července do srpna.

Rostlina se v přírodě nachází ve středních a východních oblastech Číny, Japonska a horských lesů.Pěstuje se v oblastech s teplým podnebím (Krym), ale některé odrůdy se vyskytují i ​​na předměstí. Wisteria, čínská Alba, je vysoce odolná vůči mrazu , protože její kořenový systém je schopen odolávat krátkodobému ochlazení na -28 ° C.

Péče

Čínská Wisteria může být pěstována nejen na otevřeném terénu, ale také na parapetu.Pouze v tomto případě je důležité dodržovat některá doporučení.

Teplota a mrazuvzdornost v zimě

V létě se kultura cítí skvěle při teplotě 20–30 ° Cav zimě je důležité udržovat teplotní režim 10–1015 ⁰С.

Zalévání

Doporučuje se pravidelně navlhčit Wisteria Chinese Alba, ale zároveň se vyhnout přebytečné vodě.Během vytváření pupenů je zalévání hojné a časté, a když jsou pupeny připraveny kvést, množství přiváděné vody se sníží.Kromě toho je nutné sledovat stav půdy v květináči, aby nevyschla.V zimě zřídka potřebujete zalévat rostlinu.

Osvětlení

Pro kulturu je třeba zvolit jižní parapet, , protože čínská Wisteria Wisteria je fotofilní.Ale pod přímým slunečním světlem to může být maximálně 5-6 hodin denně.

Půda

V květinářství si můžete koupit speciální směs půdy nebo si ji vyrobit sami.Pokud je zvolena druhá možnost, je třeba kombinovat v poměru 4: 1: 1 takové složky:

 • listová zemina;
 • trávníková půda;
 • písek.
K dezinfekci a odstranění parazitů by měla být půda kalcinována v peci nebo ošetřena fungicidy.

Prořezávání

Pro aktivaci tvorby pupenů je nutné oříznout rostoucí výhonky vistérie. Během stříhání nechte 2-3 nejsilnější výhony .Chcete-li dát lianě stromovitý tvar, musíte vybrat jednu střílet a zbytek odříznout.

Krmení

Hnojiva musí být používána na jaře, když jsou vysazeny pupeny.Aby se živiny staly jednou za 7-10 dní, střídání minerálních hnojiv s organickou hmotou.

Výběr květináče do rostliny

Rostlinu můžete pěstovat ve vaničkách nebo květináčích. Výsadková nádrž musí mít drenáž, protože stagnace vlhkosti poškozuje úrodu.

Transplantace

Transplantace by měla být prováděna každý rok pomocí větší nádoby.

Metoda překládkyse používá k transplantaci, tj.aniž by se zničila zemská kóma.

Jakmile je rostlina stará 4 roky, je transplantace zrušena, stačí každý rokvyměňte ornici (5 cm).

Propagační vlastnosti

Způsob osiva

Osivo se vysílá do skleníku koncem listopadu nebo začátkem prosince. Semena můžete zasadit okamžitě na otevřeném prostranství, ale pouze v březnu.Postup:

 1. Semena rozetřete na zem, posypte pískem a nalijte.
 2. Nahoře s fólií nebo sklem namontujte nádobu se sazenicemi na tmavé místo, kde bude dodržován konstantní teplotní režim 20–25 stupňů tepla.
 3. První sazenice se vytvoří po 20–30 dnech.
 4. Po 1-1,5 týdnech mohou být výsevní kontejnery umístěny na osvětleném místě.
 5. Jakmile se vytvoří 2 pravé listy, sazenice se společně s hliněnou hrudkou ponoří do lůžek k vyklíčení.
 6. V zimě jsou rostliny chráněny a příští jaro je lze přesadit na trvalé místo.

Řízky

Pro výsadbu lze použít ořezávání ročních pagonů dlouhých 15–20 cm,zbývajících po předčasném prořezávání na jaře.Postup:

 1. Odstraňte listy ze dna stonku, ponechejte pouze 2-3 nahoře.
 2. Nejnižší uzel ze složených listů by měl být ve výšce 8–12 cm od řezu vytvořeného v ostrém úhlu.
 3. V půdní směsi vytvořte otvor o hloubce 5 cm, poté dejte stopku a zeminu zhutněte.
 4. Top s plastovou nebo skleněnou nádobou a zasazený na světlé místo.
Je důležité pravidelně zalévat půdu, aby nevyschla.Kořeny jsou tvořeny skrz4-8 týdnů.

Vrstvy

 1. Jako vrstvení na jaře si vyberte silný jednoletý výstřel a uprostřed jeho délky udělejte malý řez pod úhlem.
 2. Pod tímto místem je umístěna nádoba na živný substrát.Zajišťuje natáčení pomocí drátěné spony.
 3. Horní část vozu je zvednuta a připevněna k podpěře.
 4. Po celé léto musíte pravidelně zvlhčit půdu a na konci srpna je možné oddělit sazenice s dobře tvarovaným kořenovým systémem od mateřské révy a zasadit na stálé místo růstu.

Vlastnosti kvetení

Čínská Wisteria Alba se vyznačuje prodlouženým kvetením. Rostlina kvete 2krát ročně - brzy na jaře a koncem léta.První květy kvetou spolu s listy.

Onemocnění a škůdci

Při pěstování rostliny ji mohou ovlivnit následující škůdci a nemoci:

 • Mšice .Pod jeho vlivem se začnou ohýbat výhonky, objevuje se lepkavá rosa.K odstranění škůdců je nutné ošetření insekticidy v intervalu 8 dnů.
 • Clover tick. Listová deska získává bronzovou barvu.Hmyz nepříznivě ovlivňuje květy čínské Vistárie.Ke zpracování se používá Melation v intervalu 3 týdnů.
 • Renální pyrikulóza .Jedná se o plísňové onemocnění postihující ledviny.Tvoří černý povlak, který se podobá plísni.Zasažené větve je třeba řezat a spálit.Na konci léta je nutné zpracováníinsekticid k eliminaci cikád - hlavního distributora pyrikulózy.

Podobné květiny

Existují exempláře, které vypadají jako Wisteria v čínské Albě:

 1. Vistárie je hojně kvetoucí (japonština) .Rostlina má květenství asi 0,5 m. Květy mají bílou barvu.
 2. Robinius .Jedná se o stromovou kulturu z luštěnin, která se vyznačuje voňavými střapci bílých květů.
 3. Carragana je stromovitá .Jedná se o okrasný keř posetý malými žlutými květy, které kvetou na začátku léta.
 4. Lupin .Jedná se o bylinkovou kulturu, ve které modré, růžové a bílé květy, shromážděné do květenství, připomínající svíčky.
 5. Sladký hrášek .Toto je klikatá jednoletá rostlina s voňavými fialovými květy shromážděnými v malých štětcích.
Doporučujeme dozvědět se více o dalších odrůdách čínské wistárie - o kouzelném Wisteria sinensis a úžasném modrém safíru.

Wisteria, čínská Alba, je jedinečná rostlina, která dokáže ozdobit nejen zahrady, ale i domy.V péči o vinnou révu není náročná, takže i začínající zahradník zvládne vše.